Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2020 sausio 18d. 14:15

V.Kamblevičius paaiškino, kodėl nėjo su A.Juozaičiu uzurpuoti pensininkų partijos: „Nėra nei pajėgų, nei proto“

Arvydas Juozaitis, Vytautas Kamblevičius
Luko Balandžio / 15min nuotr. / Arvydas Juozaitis, Vytautas Kamblevičius
Seimo narys Vytautas Kamblevičius dar gruodžio pradžioje šventai tikėjo, kad jau sausį su filosofu Arvydu Juozaičiu sukurs naują partiją. Tačiau viltys esą žlugo, kai pastarasis patyliukais susitarė dėl buvusios Pensininkų partijos – Kartų solidarumo sąjungos – perėmimo. Pastaroji šeštadienį Kauno rajone vykstančiame suvažiavime pirmininku išrinko A.Juozaitį. O V.Kamblevičius liko svajoti apie savo politinę jėgą.

„Ne, ne, ne. Kaip aš ten galėčiau būti?“ – 15min šeštadienį paklaustas, ar dalyvavo Kartų solidarumo sąjungos suvažiavime, kalbėjo V.Kamblevičius.

„Mūsų keliai išsiskyrė. Mes nesipykstame, ko mes ten galime pyktis, bet keliai išsiskyrė. Jie nuėjo lengvesniu keliu. Skaitosi – mažiau vargo, nereikės čia jokių formalumų. O mes buvome pasakę, kad jei kuriame naują partiją, tai kuriame naują“, – tęsė jis.

Gruodžio 2 dieną ten buvo 135 žmonės, kurie pageidavo stoti.

V.Kamblevičiaus teigimu, naujos partijos A.Juozaičiui nepavyko sukurti. Pasak jo, gruodžio 2 dieną naujos politinės organizacijos steigėjų realiai tebuvo 135, nors A.Juozaitis viešai gyrėsi turįs 1,5 tūkst. bendražygių.

„Jie su mumis vedė derybas, bet mes nežinojome, kad kartu jie veda derybas su pensininkais. Kai iškilo klausimas dėl suvažiavimo, kuris turėjo būti vėliausiai sausio 25 dieną, jie pasakė aiškiai, kad nesurinks žmonių. Sakiau, kad surinktų bent 500, o mes virš 2000 surinksime, bet jie, pasirodo, neturi tų narių. Deklaravo, kad turi 1,5 tūkst., bet į partiją ten, pasirodo, niekas nestoja. Gruodžio 2 dieną ten buvo 135 žmonės, kurie pageidavo stoti“, – tikino V.Kamblevičius.

Tądien, neslepia Seimo narys, kilo ir pirmasis rimtesnis konfliktas.

Ragino „uzurpuoti“ pensininkų partiją

Esą A.Juozaičio dešinioji ranka Saulius Lapėnas jau tada pasakė, kad neverta vargti kuriant naują partiją, pakaks uzurpuoti sukurtą, bet beveik neveikiančią buvusią Pensininkų partiją.

Mes neturime nei pajėgų, nei proto.

„Man toks variantas netiko, nes, jeigu jau mes deklaruojame, kad einame nauja politinė jėga ir kuriame ją, tai to nepadarę iškart parodome silpnybę, kad nieko nesugebame. Aš tiesiai šviesiai pasakiau: mieli kolegos, jei mes nesugebame įkurti partijos, tai ką mes galime kalbėti apie valstybės valdymą ir reorganizaciją. Mes neturime nei pajėgų, nei proto“, – savo teiginius prisiminė V.Kamblevičius.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Saulius Lapėnas ir Arvydas Juozaitis
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Saulius Lapėnas ir Arvydas Juozaitis

O ar pajėgų ir proto pakaks A.Juozaičiui perėmus vegetuojančią Kartų solidarumo sąjungą? Kaip V.Kamblevičius vertina buvusio bendražygio norą rinkimuose laimėti 20-30 mandatų? Seimo narys tik nusijuokė.

„Aš, kiek supratau, tai ten ir tarp pensininkų yra skilimas. Aš kiek girdėjau, pensininkai išsiskirstė, ten nieko nėra. Kiek ten jų likę? Kalbos buvo, kad atvažiuos 20 pensininkų. Duok dieve, kad jie išvis pereitų procentus (įveiktų 5 proc. kartelę – red. past.)“, – kalbėjo Seimo narys.

Jo teigimu, A.Juozaitį klaidina jo dešinioji ranka S.Lapėnas. Esą būtent jam gruodžio pradžioje ir šovė mintis „užimti“ kokią nors jau egzistuojančią partiją. Pats S.Lapėnas, pasak Seimo nario, naujai partijai surado vos 8 galimus steigėjus.

„Jis sako: mes tik padarom suvažiavimą, uzurpuojam tuos pensininkus ir valdžia mūsų“, – juokėsi V.Kamblevičius.

Bijojo paskambinti

Po konflikto su S.Lapėnu Seimo narys buvo darkart susitikęs su A.Juozaičiu, o paskui filosofas trim savaitėms išsijungė telefoną. Vėliau politikai susirašė tik elektroniniais laiškais, o tuomet buvo paskelbtas pranešimas, kad su V.Kamblevičiumi ir jo dar veikusia frakcija jokio bendro darbo nebus.

„Jis taip nesolidžiai pasielgė. Ko jis bijo man paskambinti? Paskui aš dar jam skambinau – nekelia ragelio. Nu, šito nebesuprantu. Jei jis būtų koks piemuo, aš suprasčiau, bet suaugęs žmogus, netoli 60 metų, o bijo paskambinti?“ – įžeistas pasijuto V.Kamblevičius.

Jis sako: mes tik padarom suvažiavimą, uzurpuojam tuos pensininkus ir valdžia mūsų.

Minčių kurti partiją neatsisako

Buvęs Seimo frakcijos „Lietuvos gerovei“ seniūnas V.Kamblevičius tikina pats neatsisakantis minties naują partiją visgi sukurti. Esą apie 2000 steigėjų surinkti nebus sunku.

„Turim realių gal apie 2050 – tiksliai nežinau. Daugmaž. Turėtume ruoštis, vasario mėnesį turime kažką galvoti“, – apie galimą naujos partijos steigiamąjį suvažiavimą kalbėjo V.Kamblevičius.

Paklaustas, kaip kuriama partija planuoja pasivadinti, Seimo narys teigė, kad kol kas apie tai nė negalvoja: „Nieko mes dar apie pavadinimą negalvojame. Mano pagrindinis tikslas dabar – buvusios frakcijos atkūrimas. Visas protas ir pajėgos skirtos tam“.

Taigi, partija bent kol kas antraeilis dalykas. Svarbiau – atgauti galią Seime. Tik ir čia, regis, lengva nebus.

Šią savaitę iš frakcijos pasitraukus Kęstučiui Bartkevičiui, ji iširo. V.Kamblevičius žadėjo naują narį rasti per kelias dienas ir frakciją atkurti, tačiau to kol kas padaryti nepavyko.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

SEB verslo augimo programa

01:21:02

Video

01:12
15:32
08:09

15min metų knygų rinkimai

Ar žinai?

Esports namai

URBAN˙/

Tik prenumeratoriams

Sveikata

Parašykite atsiliepimą apie 15min