Kalėdinis pasiūlymas! Metinė prenumerata dabar tik 9,99 Eur.
Prenumeruoti
2020 03 11

V.Kasiulevičius: „Iliuzijų dėl COVID-19 neliko“

Santaros klinikų Šeimos medicinos centro vadovas Vytautas Kasiulevičius trečiadienį, Pasaulio sveikatos organizacijai (PSO) paskelbus naujojo koronaviruso (COVID-19) pandemiją, savo feisbuko paskyroje pasidalino pastebėjimais, ką reikėtų nedelsiant daryti, norint apriboti viruso plitimą.
Koronavirusas
Koronavirusas / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

„Iliuzijų dėl COVID-19 plitimo neliko. Italijoje situacija yra labai labai sudėtinga. Šiandien ten mirė 196 žmonės. Intensyvios terapijos skyriai nebegali užtikrinti reikiamos pagalbos apimčių visiems pacientams“, – rašo V.Kasiulievičius.

Taip pat Santaros klinikų Šeimos medicinos centro vadovas išvardino šešis siūlymus, kaip derėtų elgtis koronaviruso akivaizdoje – nuo intensyvesnės sienų kontrolės, iki visų kultūros ir sporto renginių stabdymo:

„Privalome didinti PGR testavimo apimtis ir imtis sienų kontrolės. Tačiau svarbesnis visuomenės sveikatos priemonių taikymas tam, kad sumažinti artėjantį viruso smūgį Lietuvos sveikatos apsaugos sistemai. Jau anksčiau pateikiau įrodymus, kad jau dabar COVID-19 įtaka Italijos sveikatos apsaugos sistemai keletą kartų viršijo gripo poveikį ir situacija blogėja kasdieną.

1) Susisiekimas su Italija ir kitomis intensyvaus viruso plitimo zonomis galimas tik užtikrinant būtinųjų prekių gabenimą, kurių sąrašą tvirtina Lietuvos Reapublikos Vyriausybė. Dalyvavimas visose konferencijose, parodose ir susitikimuose privalo būti atšauktas.

2) Aiškiai nurodyti laiką, per kurį visi Lietuvos piliečiai turi palikti Italijos ir kitų endeminių šalių teritoriją. To nepajėgiantiems padaryti užtikrinti jų sugrįžimą panaudojant karo transporto lėktuvus.

3) Visi atvykę iš Italijos ir kitų viruso endeminių zonų Lietuvos ir užsienio piliečiai privalo patekti į 14 dienų karantiną.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Vytautas Kasiulevičius
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Vytautas Kasiulevičius

4) Socialinė distancija. 2 metrų atstumo užtikrinimas tarp šalies piliečių. Nuo šiandien 2 mėnesiams atsisakome visų rankų paspaudimų, apsikabinimų, renginių, konferencijų. Autobususuose ir troleibusuose leidžiamos tik sėdimos vietos.

5) Visi sporto ir kultūros renginiai turi būti stabdomi ne trumpesniam kaip 2 mėnesių laikotarpiui.

6) Per artimiausią savaitę parengiamas visų tipų mokymo įstaigų veiklos stabdymo planas keičiant mokymą į nuotolinį panaudojant internetą ir televiziją. Planas įgyvendinamas per 48 valandas užregistravus pirmajį SARS-CoV-2 viruso plitimo visuomenėje atvejį.

JAV 1918 metais turėjo skaudžią pamoką. Vieni mokėsi, bet priėmė sprendimus, kiti laukė, kas bus. Skirtumas grafike. Mirtimis.“

Trečiadienį PSO paskelbė naujojo koronaviruso (COVID-19) pandemiją.

Trečiadienį pranešta apie 487 naujus koronaviruso atvejus. Ispanija pagal užsikrėtusiųjų skaičių pralenkė Prancūziją ir dabar pagal susirgimų skaičių yra antra šalis Europoje po Italijos.

Naujausiais duomenimis, daugiausia sergančių koronavirusu yra Kinijoje, iš kurios jis ir pradėjo plisti.

Nurodoma, kad užsikrėtusiųjų žmonių ten buvo 80 tūkst. 790. Mirusiųjų skaičius siekia 3 tūkst. 158, pasveikusių – 61 tūkst. 611.

Lietuvoje kol kas užfiksuoti trys koronaviruso atvejai.

15min nuotr./Kaip sumažinti užsikrėtimo koronavirusu riziką?
15min nuotr./Kaip sumažinti užsikrėtimo koronavirusu riziką?

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Aktorius Giedrius Savickas: džiaugiuosi įžiebęs Kalėdų eglę nematančių žmonių mintyse ir širdyse
Reklama
Kalėdas pasitinkantis Linas Adomaitis kviečia „išgirsti“ Kauno miesto Kalėdų eglutę
Reklama
Benediktas Vanagas: tinkamas pasiruošimas yra pagrindinė sąlyga geram rezultatui
Reklama
Testas. Ar jūsų namai saugūs? Pasitikrinkite savo žinias ir laimėkite prizą!
Parašykite atsiliepimą apie 15min