Dabar populiaru
Publikuota: 2019 birželio 4d. 09:20

R.Karbauskio ir V.Pranckiečio laiškai „valstiečiams“: vienas vadina kenkėju, kitas primena demokratiją

Ramūnas Karbauskis ir Viktoras Pranckietis
Luko Balandžio / 15min nuotr. / Ramūnas Karbauskis ir Viktoras Pranckietis

Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos nariams parašė laišką, kuriuo prašo saugoti demokratiją ir „turėti balsą“, jei partijos frakcijos seniūnas Ramūnas Karbauskis laikysis savo pažadų V.Pranckietį išversti iš Seimo pirmininko posto ir parlamente inicijuos balsavimą dėl nepasitikėjimo.

Laiške, kurį gavo 15min, V.Pranckietis rašo rinkimuose į 2016 m. Seimą dalyvavęs matydamas, kad žmonės vis dar susiduria su daug neteisybės.

„Tikiu, kad dauguma mūsų turėjome šią motyvaciją. Žinau, kad susibūrėme vadovaudamiesi tomis pačiomis vertybėmis, nes pagal jas sukūrėme darnos programą. Deja, šiandieninė situacija rodo, kad žmonės, turėję mus burti, mus skiria, ir tokias vertybes, kaip demokratija, pastato į kampą“, – rašo Seimo pirmininkas, bet tų žmonių pavardžių nemini.

Kviečiu visus likti ryžtingais valstybės valstiečiais.

Jis tikina, kad jo vertybių ir principinių nuostatų niekas nepakeis.

„Tarnausiu demokratijai ir Lietuvos žmonėms. Tikiu, kad ir Jums šios vertybės yra svarbesnės už vieno asmens įnorius. Kviečiu visus likti ryžtingais valstybės valstiečiais. Stabilumas yra užtikrinamas tuomet, kai mus vienija demokratija. Todėl prie artėjančių pasitikėjimo iniciatyvų prisijunkite laisvi, o ne priklausomi nuo kitų „susitarimų“. Turėkime balsą“, – kviečia V.Pranckietis.

Laiške „valstiečiams“ Seimo pirmininkas remiasi prezidentu Kaziu Griniumi ir XX a. pradžioje Valstiečių partijos puoselėtomis vertybėmis.

„Tikiuosi LVŽS ir viso Seimo valios priimant būsimus demokratinius sprendimus, nes, kaip sakė prezidentas K.Grinius: „Kalbėti apie demokratiją, kovoti už demokratiją gali būti tiktai per vėlu, bet niekad ne per anksti.“ Dėkoju visiems jau išreiškusiems palaikymą! Pagarbiai linkiu ramybės ir pasitikėjimo“, – laišką baigia V.Pranckietis.

V.Pranckietis taip reagavo į R.Karbauskio partijos nariams penktadienį išplatintą laišką. 15min pasiekė ir šis laiškas.

R.Karbauskis Seimo pirmininko pasisakymus pavadino kenkėjiškais

Jame partijos pirmininkas aiškina, kokiais pagrindais pasirašytas memorandumas dėl koalicijos plėtros su socialdarbiečiais ir „tvarkiečiais“ ir praneša, kad Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga į ministro pirmininko pareigas siūlo Saulių Skvernelį, o Seimo pirmininko kandidatūrą siūlo Lietuvos socialdemokratų darbo partija

Taip pat informuoja, kad Vyriausybė bus formuojama vadovaujantis Seimo rinkimuose iškovotų mandatų proporcijomis ir bendru sutarimu, kuris įtvirtinamas atskiru protokolu; Seimo vadovybę, komitetus ir nuolatines komisijas formuoja remdamiesi rinkimuose iškovotų mandatų proporcijomis, Seimo statute nustatyta tvarka ir bendru sutarimu, kuris įteisinamas atskiru protokolu.

„Mums svarbiausia sąlyga šiose derybose yra tai, kad būtų tęsiami pradėti darbai, todėl susitarėme, jog Vyriausybės formavimas yra LVŽS prerogatyva. Aiškiai suvokdami, kad keičiasi Seimo valdančiosios daugumos bei ją sudarančių frakcijų proporcijos – LVŽS frakcija per pustrečių metų sumažėjo ir į koaliciją jungtųsi dar mažiausiai dvi frakcijos, kartu turinčios beveik dvidešimt Seimo narių – koalicijos partneriai pretenduoja turėti Seimo Pirmininko postą.

Seimo Pirmininkui Viktorui Pranckiečiui nei partijos vadovybė, nei Seimo nariai dėl darbo Seime priekaištų neturi, tačiau turime prisiminti, jog šis postas priklauso nuo koalicijos partnerių susitarimo ir jį užimantis asmuo gali keistis keičiantis valdančiosios daugumos sudėčiai, ją sudarančių frakcijų proporcijoms. Tai įprastinė Seimo darbo praktika, besitęsianti nuo pat Nepriklausomybės atkūrimo“, - aiškina R.Karbauskis.

Viešus pastarųjų dienų Seimo Pirmininko pasisakymus laikau kenkėjiškais koalicijos formavimo procese.

Be to, jis priduria, kad V.Pranckiečio pasisakymus laiko kenkėjiškais - esą nesudarius koalicijos valstybė gali likti be valdžios, o tai naudinga Lietuvai nedraugiškoms jėgoms.

„Viešus pastarųjų dienų Seimo Pirmininko pasisakymus laikau kenkėjiškais koalicijos formavimo procese. Visi vieši, deryboms trukdantys, partijos narių pareiškimai neabejotinai kenkia mūsų siekiui išsiderėti LVŽS kuo palankesnes sąlygas, kurių reikia tam, kad galėtume pabaigti pradėtus darbus. Jeigu nepasieksime susitarimo su koalicijos partneriais – valstybė gali likti be realios valdžios.

Tai sukeltų politinį chaosą, kuriuo pasinaudotų Lietuvai nedraugiškos jėgos, interesų grupės ir joms atstovaujantys politikai. Negebėdami susitarti su koalicijos partneriais, sudarytume prielaidas priešlaikiniams rinkimams, sustotų mūsų vykdytos reformos. Todėl ir kreipiuosi į visus Tarybos narius ir LVŽS bendruomenę, siekdamas detaliau paaiškinti susidariusią politinę situaciją. Kiekvienam iš Jūsų dėkoju už susitelkimą, siekiant užtikrinti LVŽS darbų tęstinumą iki šio Seimo kadencijos pabaigos ir besiruošiant Seimo rinkimams“, - laišką baigia R.Karbauskis.

Ketvirtadienį Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos pirmininkas R.Karbauskis pranešė, kad pagal su naujais galimais koalicijos partneriais pasirašytą memorandumą Seimo pirmininko postą gaus socialdarbiečiai, todėl V.Pranckietis turės trauktis.

Tačiau V.Pranckietis atsistatydinti neketina. Jis tikina, kad atstatydinti jį „valstiečiams“ teks taip, kaip numato Seimo statutas – surengus balsavimą dėl nepasitikėjimo.

Komentarai: 11

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Ekspertai pataria

Video

01:32
00:14
00:40

Visi į lauką!

Liaudies alus

Gera savijauta – tavo pasirinkimas

Namų šefas

Konkursas
Parašykite atsiliepimą apie 15min