Dabar populiaru
Publikuota: 2020 spalio 26d. 11:41

V.Uspaskichas porinkiminėje konferencijoje nepasirodė net nuotoliniu būdu, jo sveikatos būklės kolegos nekomentuoja

Darbo partija naujajame Seime turės 10 parlamentarų – 9 išrinkti daugiamandatėje apygardoje ir vienas laimėjo vienmandatėje. Partijos lyderis Viktoras Uspaskichas ryto spaudos konferencijoje žadėjo pasisakyti nuotoliniu būdu, jis gyvai nesirodo jau dvi savaites. Tačiau vietoj jo kalbėjo Vigilijus Jukna ir Viktoras Fiodorovas.

BNS naujienų agentūros surengtose spaudos konferencijose „Diena po rinkimų“ dalyvauja visų į Seimą patekusių politinių jėgų lyderiai. Spaudos konferencijas galite žiūrėti čia:

V.Uspaskichas nepasirodė

Daugiamandatėje apygardoje spalio 11 dieną į parlamentą buvo išrinkti 9 partijos kandidatai, vienmandatėse jie laimėjo dar vieną mandatą – Telšių apygardoje nugalėjo Valentinas Bukauskas.

Praeituose rinkimuose Darbo partija 5 proc. ribos neperžengė, tik du jos atstovai laimėjo vienmandatėse apygardose.

Pirmadienio spaudos konferencijoje dalyvavo sąrašo lyderis V.Jukna ir štabo vadovas V.Fiodorovas.

V.Uspaskichas jau pirmojo turo sekmadienio naktį nepasirodė partijos būstinėje, o kalbėdamas nuotoliniu būdu stipriai kosėjo. Jis žadėjo darytis koronaviruso testą, vėliau persigalvojo, antrojo turo naktį vėl prisiminė tą pažadą.

V.Fiodorovas į klausimą, ar V.Uspaskichas vis dėlto pasidarė koronaviruso tyrimą, atsakė, kad „pirmininko sveikata yra jo reikalas“, todėl ir klausti reikėtų jo paties. Esą jie nėra įpareigoti to komentuoti, bet V.Uspaskichas izoliavosi, įvertino rizikas.

Žada remti naudingus Lietuvai sprendimus

V.Jukna teigė, kad Darbo partija greičiausiai liks opozicijoje, ir žadėjo savo rinkiminius pažadus vis tiek vykdyti.

„Darbo partijos programa stipriai skiriasi nuo kitų partijų, pripažinta buvo ir geriausia programa. Vyksta įvairūs pokalbiai, galutinis sprendimas bus priimtas partijos taryboje“, – į klausimą, kaip seksis sutarti trims opozicinėms partijoms, sakė V.Jukna.

Luko Balandžio / 15min nuotr./Viktoras Fiodorovas ir Vigilijus Jukna
Luko Balandžio / 15min nuotr./Viktoras Fiodorovas ir Vigilijus Jukna

Jis taip pat tikino, kad Darbo partija rems tuos sprendimus, kurie naudingi Lietuvai, tačiau sukonkretinti, kokie pokalbiai ir su kuo vyksta, nenorėjo. „Matome, kad valdančioji dauguma yra pakankamai trapi. Mes, kaip minėjome, remsime visus sprendimus, kurie bus naudingi Lietuvai ir jos žmonėms“, – teigė V.Jukna.

Jis tikino nejaučiantis apmaudo, kad jų partija nebuvo pakviesta į derybas dėl būsimosios valdančios daugumos.

Pabrėžė paslaugų prieinamumą

Dėl COVID-19 susidariusi situacija turėtų būti valdoma efektyviau, nes skaičiai tikrai nerimą keliantys, apie vieną pagrindinių aktualijų šiuo metu kalbėjo V.Jukna. Jo teigimu, vis dėlto negalima pamiršti ir kitų ligų – esą širdies ligų, navikinių susirgimų skaičiai irgi nemažėja.

V.Fiodorovas dar pabrėžė, kad sveikatos paslaugų prieinamumas turėtų būti lengvesnis, nes norint patekti į gydymo įstaigą neretai tenka net meluojant.

Seimo rinkimus laimėjo dabar opozicijoje dirbanti Tėvynės Sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai (TS-LKD). Negalutiniais duomenimis, konservatoriai užsitikrino 50 mandatų. Jie kartu su Liberalų sąjūdžiu ir Laisvės partija ketina derėtis dėl valdančiosios daugumos.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiškai su „Norfa“

30 geriausių restoranų

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min