Karštas vasaros pasiūlymas! Prenumerata visai vasarai tik - 1,49 Eur.
Išbandyti
2011 01 03

Vaduoti miesto nuo sniego susirinko negausus kauniečių būrys (nuotraukos)

Sausio 1-ąją į savanorišką talką miestiečius pakvietęs Kauno meras Andrius Kupčinskas ir seniūnai kastuvais darbavosi beveik vieni. Vaduoti miestą nuo sniego panoro nedaug kauniečių.
Talka
Talka / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

Pranešimą apie tai, jog pirmąją naujų metų darbo dieną Kaune rengiama visuotinė talka, kurioje kviečiami dalyvauti visi galintys, Kauno miesto savivaldybė išplatino paskutinę 2010-ųjų dieną. Sausio 3-ąją išplatinta informacija su konkrečiomis vietomis, kuriose vyks talkos. Paaiškėjo, kad skambiai pavadinta „visuotinė“ talka iš tiesų apsiribojo „savo kiemo“ išvalymu: didžioji dalis seniūnijų, kurios ir buvo įvardytos talkos iniciatorėmis ir rengėjomis, nusprendė darbuotis aplink savo pastatus.

Aplink juos seniūnijos darbuotojai darbavosi daugiausia vieni: daugiau žmonių matėsi tik Petrašiūnuose, kur prie talkos prisijungė nakvynės namų gyventojai. Gausesnis žmonių būrys laukė ir Eiguliuose, kur kastuvu darbavosi A.Kupčinskas. Kitur matėsi vos vienas kitas talkininkas.

Kalbinti kauniečiai neslėpė, jog talkai pasirinktas netinkamas laikas: pirmadienį 16 val. daugelis dar dirbo. Be to, pritrūko informacijos, kaip bus organizuojamos talkos.

„Nebuvo jokios informacijos laiptinėje. Ne gi sunku buvo pakabinti skelbimą, kuriame būtų parašyta, kad talkoje gali dalyvauti visi, net ir tie, kurie neturi savo kastuvų, kitų priemonių?“, – piktinosi vienas anonimu panoręs likti P.Lukšio gatvės gyventojas. Kitiems užkliuvo talkos reklamavimas.

„Talkas turi organizuoti ne Kauno politikai, bet patys gyventojai. Ką jie ir daro: kai vieną gruodžio savaitgalį Kaune daugiau pasnigo ir kiemas tapo sunkiai pravažiuojamas, su kaimynais susirinkome ir kartu sniegą nukasėme. Nereikėjo jokių raginimų“, – priežastį, kodėl nėjo į savanorišką talką, nurodė Petras Banaitis, gyvenantis Šilainiuose.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Geriausia investicija – rūpinimasis savo sveikata
Reklama
Leiskite sau pasijusti geriau
Reklama
„Huawei Watch Fit 3“ – laikrodis, skatinantis pozityvius sveikatos įpročius
Reklama
Pekla ar gyvybės pradžia? Atskleidė, kaip kiekvienas grožio entuziastas gali prisidėti prie pelkių išsaugojimo
Užsisakykite
15min naujienlaiškius