Dabar populiaru
Publikuota: 2011 birželio 8d. 07:37

Vaikų darželiai laukia nelaimių

Pakeisti seną tvorą nauja darželio „Bitutė“ administracija apsisprendė tik po laimingai pasibaigusio įvykio.
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Pakeisti seną tvorą nauja darželio „Bitutė“ administracija apsisprendė tik po laimingai pasibaigusio įvykio.

Į vaikų darželius savo atžalas atvedę tėvai negali būti ramūs, jog juose mažyliai bus saugūs. Ugdymo įstaigose dirbantys pedagogai ir kiti darbuotojai ne visada sužiūri, jog vaikai neišeitų už lopšelių ir darželių teritorijos ribų.

Tuo savo akimis įsitikino kaunietis Vaidas J. (vardas pakeistas, – aut. past.). Neseniai į darbą važiavęs vyriškis Taikos prospekto viduryje pamatė maždaug 1,5 metų vaiką.

„Mažius jau buvo atkeliavęs į antrąją eismo juostą. Jo vos nepartrenkė autobusas“, – apie įvykį pasakojo jo žmona. Pasak jos, sustojęs šalikelėje vyras nuskubėjo pasiimti tarp mašinų keliaujančio vaiko. Kadangi aplink nebuvo matyti suaugusių, kurie galėtų būti berniuko tėvai, auklės ar auklėtojai, vyriškis nusprendė, kad lopšelinukas į gatvę atklydo iš netoliese esančio lopšelio-darželio „Bitutė“.

Eriko Ovčarenko/15min.lt nuotr./Audronė Bukmanaitė
Eriko Ovčarenko/15min.lt nuotr./Audronė Bukmanaitė

Darželio kieme matėsi daugiau vaikų, o auklėtojų – nė vienos, nors iš kiemo vedantys vartai buvo praviri. Todėl kartu su berniuku vyras nuėjo tiesiai pas darželio direktorę.

„Vėliau vyras pasigailėjo, kad vaikelį ne į policiją nuvežė. Darželyje jis parašė pareiškimą, bet, manau, kad to maža, jog kas nors rimtai sureaguotų, – sakė kaunietė. – Patys auginame darželinukus, todėl negalėjau šios istorijos nepapasakoti. Tėvai, leidžiantys vaikus į šį darželį, turi žinoti, kaip prižiūrimi jų vaikai.“

Darželio „Bitutė“ direktorė Ritutė Širmulienė užtikrino, kad tokie dalykai nepasikartos. „Ši istorija sukrėtė visą darželį. Kartu su vaiko tėvais daug kalbėjomės. Jauna šeima geranoriškai nusiteikusi ir supranta, kad įvyko nelaimingas atsitikimas, kuris, laimei, baigėsi gerai. Su tėveliais sutarėme, kad dabar svarbiausia – kuo greičiau atnaujinti tvorą – pakeisti ją saugesne, rakinama. Tą padarysime iš savų lėšų, nors tėvai siūlė ir patys prisidėti. Naują tvorą pastatysime per savaitę – vėliausiai penktadienį ji jau bus. Auklėtojos, tėvų prašymu, nebausime. Ji – ilgametė darbuotoja, anksčiau nepadariusi jokių prasižengimų“, – pasakojo „Bitutės“ vadovė.

Išėjo nepastebėti

Ši istorija – ne pirmoji. Panašių atvejų, kai vaikai dingsta iš darželių, galėtų papasakoti ir kitus lopšelius bei darželius lankančių mažylių tėvai.

Į lopšelį-darželį „Vaikystė“ atžalą leidžianti kaunietė Vaiva M. prisiminė, kokį šoką patyrė jos draugė, kai vieną dieną iš darželio 5-metė jos dukra grįžo pati. „Mergaitė pasakė, kad tiesiog išėjo namo. Nusprendusi pažiūrėti, ar auklėtoja pasigedo ir ieško dingusio vaiko, draugė nuėjo į darželį. Tačiau ten niekas nebuvo pastebėjęs, kad mergaitės nėra. Maža to, auklėtoja užtikrino, kad „ką tik matė“ šią darželinukę kažkur grupėje. O nuo mergaitės parėjimo namo buvo praėjusios tikrai ne 5 minutės“, – pasakojo Vaiva M.

Dar vienas incidentas, atskleidęs, jog iš darželių vaikai gali išeiti be didelio vargo, neseniai užfiksuotas Klaipėdoje. Prieš mėnesį uostamiestyje iš lopšelio-darželio „Dobiliukas“ buvo pabėgę keturi 5–6 metų vaikai. Berniukų pasigesta per pietus, o surasti pavyko tik po kelių valandų intensyvių paieškų. Mažyliai buvo nukeliavę prekybos centrą, kaip patys sakė, kramtomosios gumos ir gėrimų. Vėliau jie prisipažino, kad pabėgti buvo iš anksto sugalvoję.

Nepažįsta visų vaikų

Apie incidentą darželyje „Bitutė“ iš „15min“ sužinojusi Kauno miesto savivaldybės Švietimo ir ugdymo skyriaus Neformaliojo ugdymo poskyrio vyriausioji specialistė Audronė Bukmanaitė tikino, kad panašūs įvykiai Kaune – retenybė. Valdininkė prisiminė tik vieną atvejį, kai prieš keletą metų visus ant kojų sukėlė du iš darželio savo noru išėję vaikai. Berniukai buvo surasti parduotuvėje, kurią spėjo nusiaubti.

Ši istorija sukėlė nerimo, nes vasarą vaikai nesėdi uždaryti grupėse, daug laiko praleidžia kieme. Be to, vasarą vaikai sueina iš kelių darželių. Auklėtoja ne visada gali iš pirmos dienos įsidėmėti visus vaikus.

A.Bukmanaitės teigimu, už saugų vaiko buvimą darželyje pirmiausia atsako auklėtojai. Tačiau vasarą, kai dalis darželių nedirba, o kai kurios grupės sujungiamos, auklėtojams dažnai tenka prižiūrėti ne tik gerai pažįstamus vaikus, bet ir naujokus. O tuomet sužiūrėti visus vaikus esą itin sudėtinga.

„Ši istorija sukėlė nerimo, nes vasarą vaikai nesėdi uždaryti grupėse, daug laiko praleidžia kieme. Be to, vasarą vaikai sueina iš kelių darželių. Auklėtoja ne visada gali iš pirmos dienos įsidėmėti visus vaikus. O jei vaikai išdykę, suplanuoja pabėgimą, kaip kad nutiko mano jau minėtu atveju, sužiūrėti juos dar sunkiau“, – teigė valdininkė.

Reikia naujų tvorų

Darželių atstovai ir valdininkai dėl skylėto miesto darželių saugumo linkę kaltinti netinkamas tvoras, juosiančias ugdymo įstaigų teritorijas. Vaikų darželių vadovai jau ne pirmi metai prašo politikų skirti lėšų, už kurias būtų įrengtos saugesnės tvoros. Anot A.Bukmanaitės, ankstesnės kadencijos miesto valdžia žadėjo šią problemą išspręsti, tačiau pažadų neištesėjo. Naujoji miesto valdžia kol kas jokių sprendimų taip pat nepriėmė.

„Reikėtų, kad tvoros būtų pakankamai aukštos – maždaug 3 metrų, taip pat rakinamos. Kadangi šiuo metu dauguma miesto darželių tvorų yra visiškai nerakinamos, vaikai gali nesunkiai išeiti. Juk mažyliai ne visada prognozuojami“, – sakė ikimokyklinių įstaigų klausimus kuruojanti savivaldybės darbuotoja.

Pašnekovė atkreipė dėmesį į tai, jog miestiečiai darželių teritoriją iki šiol laiko vieša erdve, savotišku parku, kur galima ateiti su savo vaiku ir pramogauti arba pavedžioti augintinį. Pastačius rakinamas tvoras būtų išspręsta ir ši problema.

Eriko Ovčarenko/15min.lt nuotr./Studentas vicemeras V.Mačiulis tvirtino nesivelsiąs į politikos veteranų intrigas.
Eriko Ovčarenko/15min.lt nuotr./Kauno mero pavaduotojas P.Mačiulis 

Šiemet pinigų nebus

Kauno mero pavaduotojas, kuruojantis švietimo sritį, Povilas Mačiulis sakė, jog naujų tvorų įrengimo darželiuose klausimas bus svarstomas rengiant 2012 metų biudžeto projektą. Šių metų biudžete tai nebuvo numatyta.

„Šiuo metu Kaune dauguma darželių yra aptverti, skiriasi tik pačių darželių tvorų kokybė. Ikimokyklinio ugdymo įstaigų tvorų pagrindinė funkcija yra užtikrinti, kad vaikai negalėtų ištrūkti iš įstaigos teritorijos. Natūralu, kad nuo pašalinių patekimo į darželio teritoriją neapsaugotų ir didžiausia tvora, todėl vaikų saugumą turi užtikrinti auklėtojos“, – teigė vicemeras.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Aktualu

Antanas Guoga galvoja Vilniaus mero posto siekti su „valstiečių“ vėliava

Verslas

Dėl krizės pasiaiškinti iškviestas G.Kirkilas: tada didinti pensijas ir algas buvo geras sprendimas

Aktualu

Alisa Miniotaitė: Pasiduodu, apėmė „negatyvas“

Gazas

Pokalbis 15min studijoje apie projektą „Kito kailyje“: kaip gatvėje sutaria pėstieji, dviratininkai ir vairuotojai

Mokslas.IT

Lietuvos bankas, policija ir kitos institucijos toliau merkia pinigus į rusiškas IT sistemas

Verslas

Istorijos apsupti projektai – ramybė per žingsnį nuo miesto centro ir per upę nuo pilies

Pasaulis kišenėje

Valdovų rūmuose – įspūdinga Vengrijos dovana šimtmetį švenčiančiai Lietuvai

Verslas

Vilniuje planuojamas biurų pastatas, iškilsiantis ant degalinės

Aktualu

Molėtuose neaiškiomis aplinkybėmis mirė 10 metų mergaitė

Verslas

Vadovo uošvio įmonei už šilumą Pravieniškių kolonija permokėjo 126 tūkst. eurų

Aktualu

JAV areštuotas šnipinėjimu kaltinamas Kinijos pilietis

Kultūra

Artūras Tereškinas: Pirmyn į chronišką ateitį

Aktualu

V.Pranckietis: Seimo vicepirmininko postas opozicijai atneštų daugiau taikos

Aktualu

Lietuvos keliuose sužaloti 8 žmonės, tarp jų – autobuso keleivė ir paspirtukininkas

Aktualu

Teisingumo ministrui viešųjų pirkimų klausimais patarinės Ž.Plytnikas

Verslas

ES apskundė pralaimėto Rusijai ginčo dėl Trečiojo energetikos paketo dalį

Aktualu

Vilniuje pavogtas BMW tą pačią dieną atsirado Kaune

Popiežiaus vizitas Aktualu

Popiežius, grįždamas į Romą, pareiškė: Baltijos šalys visada yra pavojuje

Aktualu

Į Europos Parlamentą kandidatuosiantis prof. L.Mažylis: ten – ne politikos dramblių kapinės

Aktualu

Peru į upę nukritus autobusui žuvo mažiausiai 21 žmogus

Naujienos

Aktualu

Antanas Guoga galvoja Vilniaus mero posto siekti su „valstiečių“ vėliava

Verslas

Dėl krizės pasiaiškinti iškviestas G.Kirkilas: tada didinti pensijas ir algas buvo geras sprendimas

Aktualu

Alisa Miniotaitė: Pasiduodu, apėmė „negatyvas“

Gazas

15min studijoje pristatytas projektas „Kito kailyje“: kaip gatvėje sutaria pėstieji, dviratininkai ir vairuotojai

Mokslas.IT

Lietuvos bankas, policija ir kitos institucijos toliau merkia pinigus į rusiškas IT sistemas

Prie Jono Žemaičio-Vytauto buvo...

Donatas Motiejūnas apie uždirbamus milijonus, sūnų ir Lietuvos rinktinę

Gazas

Darnus judumas – išsigelbėjimas nuo kamščių, taršos ir ydingo nejudrumo

Gyvenimas

Ginekologė apie mitybą nėštumo metu: kodėl reikėtų vengti pelėsinio sūrio ir mėtų arbatos?

Aktualu

Viktoras Pranckietis: jei Mindaugas Bastys grįžtų į Seimą, man būtų gėda

Vardai

„Mis Ukraina“ nugalėtoja neteko karūnos: paaiškėjo, kad ji buvo ištekėjusi ir turi vaiką

Verslas

Vilniaus kolegijos direktorė: į LEU rūmus galėtume perkelti tris fakultetus

Vardai

Shia LaBeoufas dėl buvusios Roberto Pattinsono sužadėtinės išsiskyrė su žmona

Pasaulis kišenėje

9 dažnos turistų klaidos Islandijoje, kurių geriau nedaryti

Aktualu

Orai.lt: pasiruoškite audrai, vėtroms, lietui

Maistas

Saldžiųjų paprikų ir mėsos derinys: 10 puikių rudeniškų patiekalų

Vardai

Lietuvoje kaip modelis išgarsėjusi Erika Stasiulevičiūtė – JAV geidžiama aktorė ateivės vaidmenims

Vardai

Rapolas Gražys roko genijui Jackui White'ui sukūrė gitarą: „Tai dovana nuo visos Lietuvos“

Verslas

Istorijos apsupti projektai – ramybė per žingsnį nuo miesto centro ir per upę nuo pilies

Pasaulis kišenėje

Valdovų rūmuose – įspūdinga Vengrijos dovana šimtmetį švenčiančiai Lietuvai

Vardai

Daugiau vandens

Ginekologė pataria

Video

01:22
01:12
09:06

Sveikata

Ruduo pilnas komplimentų

Parašykite atsiliepimą apie 15min