Dabar populiaru

Naujausios

Publikuota: 2016 rugpjūčio 25d. 16:09

Vakarienėje su medžiokle – V.Baltraitienė, J.Milius ir „Biovela Group“ vadovas

Jonas Milius, Virginija Baltraitienė ir Virginijus Kantauskas
15min nuotr. / Jonas Milius, Virginija Baltraitienė ir Virginijus Kantauskas

Žemės ūkio ministrė Virginija Baltraitienė ir Veterinarijos tarnybos vadovas Jonas Milius kartu su Latvijos ministru ir mėsos perdirbimo įmonės „Biovela“ vadovu liepos pabaigoje dalyvavo bendroje vakarienėje su medžiokle. Kritikai teigia, kad šis susitikimas kelia klausimų dėl skaidrumo.

V.Baltraitienė BNS patvirtino su vyru Regimantu Baltraičiu dalyvavusi vakarienėje su medžiokle Panevėžio rajone Lietuvoje tąkart viešėjusio Latvijos žemės ūkio ministro Janio Duklavo garbei. Šiame renginyje Stumbrynėje, be ministrų, dalyvavo Maisto ir veterinarijos tarnybos vadovas J.Milius, Latvijos maisto ir veterinarijos tarnybos vadovas Maris Balodis, keli kiti šių įstaigų atstovai ir mėsos perdirbimo įmonės „Biovela Group“ vadovas Virginijus Kantauskas.

Pasak ministrės, vakarienę derino ministerija, o medžioklę organizavo J.Milius. Medžioklės dalyviai, tarp jų – ministrės sutuoktinis, susimokėjo patys, teigė ji. Ministrė sakė nežinanti, kodėl pareigūnų draugijoje atsirado vienos verslo įmonės vadovas.

Su korupcija kovojančios nevyriausybinės organizacijos „Transparency international“ Lietuvos skyriaus vadovas Sergejus Muravjovas sakė, kad šiuo atveju kyla klausimų dėl interesų konflikto ir įstaigų reputacijos.

„Iš šono viskas atrodo prastai. Prastai, kad aukšto rango politikai ir valstybės tarnautojai akivaizdžiai nesidomi, už kieno pinigus leidžia laiką kartu su verslo atstovais, ir nesirūpina jų vadovaujamų įstaigų reputacija. Ką jau čia kalbėti apie galimus interesų konfliktus – juk akivaizdu, kad tokio rango vadovai turi vengti net interesų konflikto regimybės. Beje, nepriklausomai nuo to, kas sumokėjo už medžioklę, kelčiau klausimą, ar ši laisvalaikio praleidimo forma turi būti formalaus susitikimo dalimi“, – BNS sakė S.Muravjovas.

Ministrų pasakojimai prieštaringi

Ministrų vakarienė su medžiokle vyko liepos 27 dieną – dieną prieš teisėsaugos kratas J.Miliaus vadovaujamoje Valstybinėje maisto ir veterinarijos tarnyboje.

Latvijos žemės ūkio ministerija pranešė, kad ministras dviejų dienų vizito į Lietuvą vyksta aptarti būdų, kaip skatinti ūkininkus dalyvauti stiprinant Baltijos šalių konkurencingumą. Lietuvos žemės ūkio ministerija informavo, jog liepos 28 dieną vykusio ministrų susitikimo metu Lietuvos ir Latvijos pareigūnai daugiausia dėmesio skyrė afrikinio kiaulių maro problemoms, galimybėms bendradarbiauti kovojant su šia liga bei pieno sektoriaus klausimams.

Latvijos ministras J.Duklavas BNS teigė pirmąją vizito Lietuvoje dieną Vilniuje vakarieniavęs su V.Baltraitiene ir J.Milium, tačiau neigė dalyvavęs medžioklėje Panevėžio rajone.

„Aš buvau dvi dienas. 27 dieną mes pavakarieniavome su ministre ir viskas. J.Milius taip pat buvo ir viskas“, – BNS apie prieš mėnesį buvusį savo vizitą trečiadienį kalbėjo Latvijos ministras J.Duklavas.

„Kokia medžioklė? Nieko nežinau... Taip, čia dėl to, kad pavakarieniavau, tai ten buvau. Vakarienė buvo Vilniuje. (...) Medžioklėje Lietuvoje aš buvau du kartus gyvenime, bet tai buvo kiti mano draugai“, – teigė jis.

„Ministrė, kiek žinau, nešaudo. Su buvusiu ministru esu buvęs medžioklėje, bet tai buvo seniai“, – pridūrė Latvijos ministras.

Tuo metu V.Baltraitienė BNS patvirtino, jog Latvijos kolega dalyvavo ne tik vakarienėje Panevėžio rajone, bet ir jos metu organizuotoje medžioklėje.

„Buvo Latvijos ministras atvažiavęs, ir mes Panevėžyje susitikome su Latvijos ministru. Buvo ekskursija, ir į stumbryną buvo nuvežtas. Buvo svarstoma, ar vakarienę Vilniuj, ar Panevėžyje daryti, tai buvo pasirinkta Panevėžyje“, – trečiadienį BNS sakė V.Baltraitienė.

„Latvijos ministras buvo be ginklo, veterinarijos gydytojas buvo be ginklo. Jie nuvažiavo, bokštelyje pasėdėjo, po valandos grįžo, nieko nenušovė“, – klausiama apie medžioklės dalyvius pasakojo ministrė.

Nors iš pradžių ministrė tvirtino, kad susitikimą Panevėžyje, o ne sostinėje pasiūlė ji pati, tačiau netrukus pridūrė, jog Panevėžyje susitikti pasiūlė J.Milius.

„Aš pasiūliau, kad ten susitiktume. Iš tikrųjų buvo J.Miliaus pasiūlymai, ir aš čia nematau nieko blogo. Buvo tiesiog vakarienė ir viskas“, – kalbėjo V.Baltraitienė.

Paklausta, kodėl apie šį susitikimą nebuvo skelbta jos darbotvarkėje, V.Baltraitienė teigė, jog tai buvo neoficiali vakarienė, o ministerija viešina tik oficialius jos susitikimus.

Ministrė: „Biovelos“ vadovą pasikvietė ir medžioklę užsakė J.Milius

Didžiausios mėsos perdirbimo įmonės „Biovela Group“ vadovas Virginijus Kantauskas BNS patvirtino dalyvavęs minėtoje vakarienėje ir medžioklėje Panevėžio rajone, tačiau patikino, kad ne jis organizavo šį renginį. Išsamiau atsakyti į BNS klausimus V.Kantauskas atsisakė.

„Ko gero, buvo. Ne aš organizavau tą medžioklę. Šiaip nekomentuosiu šito dalyko. Neturiu ką ir ačiū“, – pasakė V.Kantauskas ir padėjo telefono ragelį.

Ministrė V.Balraitienė svarstė, jog „Biovelos“ vadovą į šį Žemės ūkio ministerijos organizuotą renginį greičiausiai pakvietė J.Milius arba Latvijos ministras, kuris jau seniai gerai pažįstamas su „Biovelos“ vadovu.

Paklausta, kodėl iš verslo atstovų susitikime dalyvavo tik „Biovelos“ vadovas, V.Baltraitienė atsakė: „Nežinau. Negaliu pasakyti, kodėl buvo jisai (V.Kantauskas – BNS). Matyt, J.Milius buvo paprašęs.“

J.Miliaus vadovaujama Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba atlieka „Biovelos“ kaip ir visų kitų maisto gamybos įmonių produktų kokybės kontrolę. Paklausta, ar šiuo atveju neįžvelgia problemos, kad kontroliuojančios tarnybos vadovas į ministrų vakarienę pakvietė vienos įmonės vadovą, V.Baltraitienė pateikė dar vieną versiją – „Biovelos Group“ vadovą į vakarienę galėjęs pasikviesti pats Latvijos ministras.

„Kiek suprantu, Latvijos ministras asmeniškai yra gerai pažįstamas su „Biovelos“ direktoriumi ir tikrai ne pirmą kartą susitinka. Ką aš žinau, gal jo prašymu buvo“, – kalbėjo ministrė.

Tačiau Latvijos ministras J.Duklavas paneigė pažįstantis V.Kantauską.

„Nežinau tokio (V.Kantausko – BNS). Žinau, kad yra tokia didelė įmonė „Biovela“, bet neturime jokio santykio su „Biovela“, – kalbėjo J.Duklavas.

Ministrė V.Baltraitienė teigė tiksliai nežinanti, kas sumokėjo už pareigūnų apsilankymą Panevėžyje: „Aš niekada nesirūpinu, kas moka, tai arba Veterinarijos tarnyba mokėjo, arba mūsų ministerija.“

„Už medžioklę, kiek žinau, mokėjosi patys žmonės“, – kalbėjo žemės ūkio ministrė.

Trečiadienį ji BNS teigė nežinanti, kas užsakė medžioklę šios vakarienės metu. Kitą dieną ministrė patikslino, jog medžioklę organizavo J.Milius.

„Nei medžioklės, nei nieko mes neorganizavom. J.Milius ten buvo, jo pusė. Vakarienę derinome mes“, – sakė ministrė.

J.Miliaus vadovaujamos Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos atstovė Jurgita Savickaitė BNS sakė, kad nė vieno liepos 27-osios vakarą vykusio renginio įstaiga neapmokėjo.

Su šiuo metu atostogaujančiu J.Milium BNS susisiekti nepavyko. Teisėsauga yra pradėjusi tyrimą dėl prekybos poveikiu, kuriame J.Miliui pareikšti įtarimai dėl piktnaudžiavimo tarnyba ir dokumentų klastojimo. Jis savo kaltę neigia.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste pele, paspaudę kairįjį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Verslas

Vilniečio siuntų mįslė: iš Kinijos pasiekia Lietuvą ir tada dingsta kaip į vandenį

Aktualu

Saugumas futbolo čempionate gali baigtis dar didesniais rusų laisvių suvaržymais

Maistas

Paskelbtas 2018 m. geriausių pasaulio restoranų 50-ukas: vėl triumfavo italas Massimo Bottura

Interviu 24sek

Jonas Valančiūnas – apie Šarą NBA, pagautą ryklį ir kodėl sveikino „Žalgirį“

Sportas

Įspūdinga Rusijos pergalė – nukovė Egiptą ir yra arti aštuntfinalio

Vardai

Po piršlybų ant žirgo, gydytojai Darius Rauba ir Donata Šukytė į vestuvių puotą vyko troleibusu

Gyvenimas

Sunkią ligą galima užuosti: simptomas – blogas burnos kvapas

24sek

Eurolygos čempionų triumfas Ispanijoje – gera žinia L.Dončičiui

Vėjuotas antradienio vakaras ant Palangos tilto

Kultūra

Kaunas siekia atsirasti Pasaulio kultūros ir gamtos paveldo žemėlapyje

Gyvenimas

Klimatologas: ar po 20 metų vis dar turėsime pajūrį ir ko tikėtis iš šios vasaros

Pasaulis kišenėje

Metų keliautojos titulą atnešusi Ievos istorija: kemperis, 9 mėnesiai ir keturi JAV kampai

Kultūra

Knygos recenzija. Dainiaus Žičkaus „Stabmeldžio memuarai“, arba Ekspedicija į pragarą

Gazas

Lietuvių viltys dalyvauti 2019 m. Dakaro ralyje gali žlugti: Peru nori trauktis

Vardai

Tautvydas Sabonis su žmona Paulina Olivia pirmąsias vedybų metines švenčia Madeiroje

Aktualu

Kalinys suabejojo teisingumo ministru: „Spragos ryšio blokavime paliekamos specialiai“

Vardai

Anžela ir Žygimantas Gečai kūdikio laukimą įamžino prie jūros: „Nekantraujame jį apkabinti“

Aktualu

Kas sieja škotus su Lietuva?

Įspūdinga LKL žiedų valdovo kelionė: Paulius Jankūnas dabar ir prieš 14 metų

Verslas

Svarstymai Seime: jei sprogtų Astravo atominė elektrinė, medikai pabėgtų

Naujienos

Verslas

Vilniečio siuntų mįslė: iš Kinijos pasiekia Lietuvą ir tada dingsta kaip į vandenį

Aktualu

Saugumas futbolo čempionate gali baigtis dar didesniais rusų laisvių suvaržymais

Maistas

Paskelbtas 2018 m. geriausių pasaulio restoranų 50-ukas: vėl triumfavo italas Massimo Bottura

Interviu 24sek

Jonas Valančiūnas – apie Šarą NBA, pagautą ryklį ir kodėl sveikino „Žalgirį“

Aktualu

JAV traukiasi iš JT žmogaus teisių tarybos

Gazas

Kelią Lietuvos vairuotojai mato kaip kovos areną

Sportas

Įspūdinga Rusijos pergalė – nukovė Egiptą ir yra arti aštuntfinalio

Vardai

Po piršlybų ant žirgo, gydytojai Darius Rauba ir Donata Šukytė į vestuvių puotą vyko troleibusu

Vėjuotas antradienio vakaras ant Palangos tilto

Gyvenimas

Sunkią ligą galima užuosti: simptomas – blogas burnos kvapas

24sek

Eurolygos čempionų triumfas Ispanijoje – gera žinia L.Dončičiui

Kultūra

Kaunas siekia atsirasti Pasaulio kultūros ir gamtos paveldo žemėlapyje

Gyvenimas

Klimatologas: ar po 20 metų vis dar turėsime pajūrį ir ko tikėtis iš šios vasaros

Pasaulis kišenėje

Metų keliautojos titulą atnešusi Ievos istorija: kemperis, 9 mėnesiai ir keturi JAV kampai

Vardai

Tautvydas Sabonis su žmona Paulina Olivia pirmąsias vedybų metines švenčia Madeiroje

Aktualu

Kalinys suabejojo teisingumo ministru: „Spragos ryšio blokavime paliekamos specialiai“

Vardai

Anžela ir Žygimantas Gečai kūdikio laukimą įamžino prie jūros: „Nekantraujame jį apkabinti“

Kultūra

Knygos recenzija. Dainiaus Žičkaus „Stabmeldžio memuarai“, arba Ekspedicija į pragarą

Gazas

Lietuvių viltys dalyvauti 2019 m. Dakaro ralyje gali žlugti: Peru nori trauktis

Aktualu

Kas sieja škotus su Lietuva?

Vardai

Idėjos savaitgaliui

Dienos šviesa

Video

Maudymosi kostiumėlių tendencijos

Pinigai mano ateičiai

30 geriausių restoranų

Remontas be nervų

Sveikata

Grožis vasarą

Parašykite atsiliepimą apie 15min