Dabar populiaru
Publikuota: 2009 vasario 3d. 07:24

Vakaronių tradicija gyvuoja

Vis dažniau tradiciniai šokiai pavilioja jaunimą.
T.Stasiukaičio nuotr. / Vis dažniau tradiciniai šokiai pavilioja jaunimą.

Įvairių šokių mėgėjai ne tik vakarais eina dūkti diskotekose, bet ir buriasi į atskiras bendruomenes. Savojo meto sulaukė ir tradiciniai šokiai, kuriais vis dažniau užsikrečia jaunimas.

Tradicinių šokių vakaronės išpopuliarėjo dar visai neseniai. Tačiau jos jau pritraukė didelį mėgstančių šokti bendraminčių ratą. Kaip ir kitus pomėgius turintys žmonės – tradicinių šokių gerbėjai ėmė burtis į klubus. Jie kartu šoka, švenčia tradicines lietuviškas šventes, rengia susitikimus ir netgi kartu keliauja į ekspedicijas.

Atvyksta svečių

Plačiajai visuomenei skirtas Tradicinių šokių klubas Vilniuje pastoviai veikia nuo 2002 m. rudens. Klube mokoma autentiškų lietuviškų liaudies šokių, užfiksuotų per folklorines ekspedicijas ar išmoktų pasinaudojant archyviniais aprašais. Taip pat praturtinamas žmonių laisvalaikis, per šokį vyksta bendravimas ne tik tarp įvairiausių visuomenės sluoksnių, bet ir tarp skirtingų tautybių žmonių. Tradicinių šokių klubas kasmet vis labiau populiarėja, yra ypač mėgstamas jaunimo. Jame apsilanko nemažai užsieniečių iš Prancūzijos, Belgijos, Vokietijos, Čekijos, Vengrijos, Turkijos, Australijos, JAV, Kolumbijos, kitų šalių. Paviešėti kartais specialiai atvyksta svečiai iš giminingų Latvijos ir Estijos šokių klubų.

Norinčių pašokti netrūksta ir laikinojoje sostinėje. Kauno etninės veiklos centras šokių virusu yra užkrėtęs daugybę Kauno jaunuolių. Į kas mėnesį vykstančias jaunimo vakarones Purienų vidurinėje mokykloje dažnai susirenka iki dviejų šimtų žmonių. Čia atvyksta ne tik jau mokantys šokti, bet ir norintys atrasti save. Dauguma atvykėlių sako, kad vakaronės – puiki vieta „išsikrauti“ fiziškai.

Klubai dar kuriasi

Klaipėdoje bei kituose Lietuvos miestuose šokių klubai dar tik kuriasi, tradicinių šokių vakarones organizuoja ir norinčius išmokti šokti kviečia atskiri folkloro ansambliai. Tradicinių šokių mokymai ir vakaronės vyksta reguliariai, išskyrus vasaros sezoną, kai kasmet vis kitoje vietoje surengiama tarptautinė tradicinių šokių vasaros stovykla. Prie vakaronių populiarinimo labai prisidėjo ir jaunimo iniciatyvos projektas „Šokit“. Jaunuoliai patys ėmė rengti šokių mokymo stovyklas ir išleido šokių mokymo DVD plokštelę. Jie puikiai neigia stereotipą, esą tradiciniai šokiai nuobodūs ir senamadiški.

Apie visas Lietuvoje vykstančias vakarones informacijos rasite svetainėje www.vakarones.lt

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Gerumu dalintis gera
Skanumėlis
Parašykite atsiliepimą apie 15min