Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2017 06 29, 16:20

„Valstiečiai“ nori parlamentinio tyrimo, kas ir kodėl trukdo urėdijų reformai

Seime siekiama sukurti parlamentinio tyrimo komisiją, kuri aiškintųsi, kas ir kodėl trukdo Aplinkos ministerijos suplanuotai urėdijų reformai.
Kęstutis Mažeika, Ramūnas Karbauskis
Kęstutis Mažeika, Ramūnas Karbauskis / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.

„Net opozicija pritaria tam (komisijos idėjai – BNS). Ir planuojame tai daryti“, – BNS teigė Aplinkos apsaugos komiteto vadovas „valstietis“ Kęstutis Mažeika.

Pasak premjero Sauliaus Skvernelio, parlamentinio tyrimo komisija tikrai turėtų ką veikti.

„Vakar, pagal pateiktą man informaciją, pasirodo, kuri buvo slepiama tiek nuo ministerijos, tiek nuo Vyriausybės, pagal 2016 metų patikrinimus urėdijų, nustatyta daugiau nei 1300 įstatymų pažeidimų vykdant jų veiklą. Konstatuotas visiškas neprofesionalumas, aplaidumas, kontrolės nebuvimas, nusišalinimas nuo sprendimų. Tai tikrai rodo, kad tos urėdijos šiandien, smulkios valstybės įmonės veikia neefektyviai, neskaidriai ir pažeidžiant įstatymus“, – Seime žurnalistams teigė S.Skvernelis.

Pasak jo, fiksuoti pažeidimai yra labai rimti.

„Konstatuojami tokie dalykai, kad iškerta daugiau negu buvo leidžiama, kad yra nepadaryti projektiniai dokumentai kirtimo, kad nesutampa plotai leistini ir realiai daromi. Yra nustatyti trūkumai, kai medienos kiekis tiesiog dingo neapskaitytas“, – vardino premjeras.

Pasak K.Mažeikos, tokia komisija turėtų įrodyti, kad reformos priešininkai ne atstovauja visuomenės interesui, o proteguoja tam tikras verslo grupes ar urėdijas, nenorinčias pokyčių.

„Parodyti žmonėms, kad nėra kažkoks atstovavimas visuomenės interesams, o tam tikrų grupių protegavimas“, – teigė K.Mažeika.

Jis taip pat sakė, kad parlamentinio tyrimo komisijos idėja dar labai šviežia – ji su premjeru Sauliumi Skverneliu ir „valstiečių“ frakcijos seniūnu Ramūnu Karbauskiu buvo aptarta ketvirtadienį.

„Sudaryti grupę parlamentarų, kad išsiaiškintume, kieno interesai, kas suinteresuotas, kodėl stringa, kas kam atstovauja,“ – teigė parlamentaras.

Pasak K.Mažeikos, parlamentinį tyrimą atliktų specialiai sudaryta komisija, o ne Antikorupcijos komisija ar Aplinkos apsaugos komitetas, kuriame būtų suteiktas laikinosios tyrimo komisijos statusas.

Parlamentaras prognozuoja, kad komisija bus įkurta iki Seimas išeis atostogų.

„Dabar vyksta dėlionės ir komisija bus sukurta artimiausiu metu – kitą savaitę bus aišku“, – teigė K.Mažeika.

Liberalų frakcijos seniūno Eugenijus Gentvilo teigimu, tokios komisijos inicijavimas rodo, kad „valstiečiai“ turi nesutarimų su socialdemokratais ir imasi tokių priemonių savo koalicijos partnerių veiklai tirti.

„Valstiečiai turi racionaliai kurti reformą, o ne šitaip – visi urėdai vagys, o kas prieš šitą reformą, tas su vagimis. Man tokia logika nepatinka“, – BNS teigė Seimo liberalų lyderis.

Aplinkos apsaugos, Kaimo bei Valstybės valdymo ir savivaldybių komitetai reformos projektą planuoja svarstyti jau šį penktadienį.

Urėdijų pertvarkos planas numato, kad vietoj 42 urėdijų bus įsteigta valstybės įmonė „Lietuvos valstybiniai miškai“.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min