Iki -60% prenumeratai. Paskutinės akcijos dienos!
Išbandyti
2017 01 07 /13:56

Valstiečių ir žaliųjų sąjungai toliau vadovaus Ramūnas Karbauskis

Šeštadienį Kauno halėje vyko valdančiosios Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) suvažiavimas, kuriame buvo renkamas partijos lyderis. Juo vienbalsiai patvirtintas į pergalę Seimo rinkimuose LVŽS atvedęs Ramūnas Karbauskis.
Ramūnas Karbauskis
Ramūnas Karbauskis toliau vadovaus LVŽS / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

„Tai buvo nuoseklus dalykas, kurį pažymėjo darbai“, – apie R.Karbauskio perrinkimą sakė LVŽS narys, Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis.

Pats R.Karbauskas, dėkodamas partijos kolegoms už parodytą pasitikėjimą, pažymėjo, kad LVŽS buvo ir bus idėjinė partija, tęsianti prieš Seimo rinkimus išsikeltus tikslus.

TAIP PAT SKAITYKITE: R.Karbauskis: nepavyks „įkalti pleišto“ į „valstiečių“ santykius su socialdemokratais

Jis taip pat pakartojo, jog, nors LVŽS auga, nereikėtų priimti naujų narių, kurie buvo kitose partijose ir prie „valstiečių“ gali prisidėti tikėdamiesi naudos sau asmeniškai ar naujų darbo galimybių.

„LVŽS niekada nebuvo ta organizacija, kuri rūpinosi savo narių gerove ir tokia netaps. Ne partinis bilietas, o kompetencija ir profesionalumas tam tikrose srityse yra lemiamas dalykas. Džiaugiuosi, kad vidinių ginčų dėl to nėra“, – teigė LVŽS vadovas.

Paklaustas apie tai, ar nesijaučia blogai, kad niekas nemetė iššūkio partijos vadovo rinkimuose, R.Karbauskis sakė, jog partijos kolegos mąstė pragmatiškai.

„Nemanau, kad tai buvo svarbu. Kai rinkimai pralaimėti, partijos vadovas turi prisiimti atsakomybę. Šiuo atveju mes turime kitokį rezultatą. Dėl to tikriausiai nebuvo net ir bandymo (pasiūlyti kitą kandidatą – aut.). Nelaikau to patvirtinimu, kad pas mus nėra antros nuomonės galimybių. Tas kandidatavimas (kito žmogaus – aut. past.) net nebūtų davęs jokio rezultato. Kolegos mąstė pragmatiškai. Nemanau, kad esu amžinas – kaip pirmininkas. Tikiuosi, kad jaunimas pakeis. Kuo greičiau tai atsitiks, tuo geriau bus“, – sakė R.Karbauskis.

LŽVS turi per 4 tūkst. narių. Per pernai spalį vykusius Seimo rinkimus „valstiečiai“ gavo 56 mandatus iš 141. Partija turi premjero postą ir daugumą ministrų portfelių.

Didžiausias istorijoje suvažiavimas – su juoda duona ir Andriaus Mamontovo koncertu

Vienuoliktą kartą vykęs LVŽS suvažiavimas buvo didžiausias partijos istorijoje. Kauno sporto halėje organizuotas renginys prasidėjo arkivyskupo emerito Sigito Tamkevičiaus sveikinimu. Pasak jo, vienas didžiausių iššūkių, su kuriuo susidurs LVŽS nariai – tai demografija.

„Noriu palinkėti, kad padarytumėte viską, kad Lietuvoje gerai jaustųsi visi. Žmonės neišsivaikščios, jei Lietuvoje gerai jausis. Gerų namų dvasią nulemia ne pinigai, bet dėmesys ir meilė. Noriu pasveikinti tuos, kurie aiškiai ir tvirti stovi už gyvybę, šeimą. Tai yra stiprioji pusė, kurios Lietuvai labai reikia. Visi esame Dievo įrankiai jo rankoje, ne tik vyskupai, bet ir politikai“, – kalbėjo S.Tamkevičius.

Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Šiaulių rajono meras Antanas Bezaras duonos kepalais apdovanojo „valstiečius“
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Valstiečių ir žaliųjų sąjungos suvažiavimas

Suvažiavimo dalyvius taip pat sveikinęs Šiaulių rajono meras Antanas Bezaras savo linkėjimus palydėjo ir dovanomis – duonos kepalais, kuriais garsėja rajonas. Jais meras apdovanojo LŽVS Ramūną Karbauskį, Viktorą Pranckietį, Saulių Skvernelį, Rimą Baškienę, Bronį Ropę. Juodos duonos kepalą gavo ir Kauno miesto meras Visvaldas Matijošaitis.

Renginio pabaigoje LVŽS nariams koncertavo dainininkas Andrius Mamontovas.

Seimo pirmininkas V.Pranckietis: „Dabar laikysime egzaminą valdžia“

Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Valstiečių ir žaliųjų sąjungos suvažiavime – V.Pranckietis ir S.Skvernelis
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Valstiečių ir žaliųjų sąjungos suvažiavimas

Į susirinkusius kreipęsis Seimo pirmininkas V.Pranckietis savo kalboje akcentavo būsimų darbų svarbą. Pasak jo, tai, kad Lietuvos rinkėjai LŽVS partija pasitikėjo, buvo tik pirmasis žingsnis. Kur kas svarbesnis – kitas žingsnis, kurį Seimo pirmininkas pavadinimo valstybiniu egzaminu ir išbandymu valdžia.

„Neturėdavome tokių didelių suvažiavimų iki šiol, šiandien turime. Turime padėkoti visiems žmonėms, kurie mus pasirinko tais, kurie galėtų ateiti ir vadintis vilties Seimu. Mes dėkojame jiems. 18 tūkst. žmonių turėjo balsuoti už vieną Seimo narį, kad jis patektų į Seimą. Tai išeitų, kad milijonas žmonių balsavo už mūsų partiją. Tai yra didelis skaičius“, – šie V.Pranckiečio žodžiai buvo palydėti suvažiavimo dalyvių plojimais.

Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Viktoras Pranckietis
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Viktoras Pranckietis

„Turime suformavę Vyriausybę, Seimo daugumą, ministrus, komitetų. Atėjo laikas, kada laikome egzaminą valdžia. Tačiau norėčiau galvoti, kad visi mūsų žmonės, esantys Seime, nepamirš matyti tai, dėl ko jie čia atsirado: t.y. mūsų miesteliai, gyvenvietės ir kaimai. Turime išlikti vienybėje. Turime svarbų uždavinį teisingai pasiruošti savivaldos rinkimams. Per tai galime turėti vienybę. Tai turėtų atsitikti, įgyvendinant mūsų programą, ir tai padaryti turime per savivaldybes. Mums reikės sėkmės. Todėl iš tiesų šiandien laikome valstybinį egzaminą valdžia. Ir turime išlaikyti jį aukščiausiais balais“, – kalbėjo Seimo pirmininkas.

Ministras pirmininkas S.Skvernelis: „Turime rūpintis ne savo kišene“

„Laukia neeilinės sesijos – ne Seimo, bet mūsų išbandymų sesijos ir egzaminai. Anksčiau buvo paminėta frazė – „uraganas”, nusakanti, kad pagausėjo mūsų frakcija nuo vieno žmogaus iki beveik 60-ies. Priežastys? Esminė ir viena – kad didžioji dauguma lietuvių nebenorėjo toliau taip gyventi. Išreikšdami savo politinę valią labai aiškiai pasisakė, kad tai, kas buvo daroma iki šiol, nebetenkina“, – sakė S.Skvernelis.

Pasak jo, LVŽS, su kuria jis dalyvavo Seimo rinkimuose, rinkiminės kampanijos ašis, suvienijusi ir partijos narius, ir rinkėjus, buvo žodis – pokyčiai.

„Mes jais tikime. Bet dabar, kai euforija praėjo, norėčiau kalbėti ne apie tai. Dabar reikia pradėti dirbti ir įgyvendinti tuos pokyčius, kurie buvo žadėti. Ar mes sugebėsime būti kitokiais politikais? Tai nėra lengva. Ar mes sugebėsime nebūti įtraukti į tą liūną, kuris įtraukia ne vieną politinę jėgą, kuri panašią politinę sėkmę (kaip LVŽS – aut. past.) turėjo? Ar pokyčiai dėl valstybės nevirs rūpesčiu dėl savo kišenės, mokyklos, miestelio. Jei į tai būsime įtraukti, mes nužudysime svarbiausią dalyką – Lietuvos gyventojų viltį“ – pažymėjo ministras pirmininkas.

Vyriausybės vadovo nuomone, sritys, kuriose būtini pokyčiai, yra visos. Tad darbo netrūks.

„Matome, kad buvo daug aplaidumo, daug nedarytų reikalingų pokyčių. Kaip jau sakė arkivyskupas, žmonės išvažiuoja iš Lietuvos dėl požiūrio, nusiteikimo į žmogų. Ar pakilsime virš savo interesų ir padarysime pokyčius, kurie bus galbūt nepopuliarūs, bet reikalingi dėl tų žmonių? To turime siekti. Turime savo tarpe daug medikų, jie geriausiai pasakys: kartais turime paimti skalpelį, daryti operaciją – kartais ir be nuskausminimo. Ne savo interesų, bet valstybės matymas – svarbiausias tikslas“, – pabrėžė S.Skvernelis.

Savo pažadų laikymąsi ir ištikimybę vertybėms pabrėžė ir R.Karbauskis. „Nė viena partija niekada nebelaimės rinkimų, jei nebus ištikima vertybėms“, – įsitikinęs jis. Savo kalboje jis užsiminė ir apie patyčias, kurių sulaukė kai kurie LVŽS nariai. „Kita vertus, esu dėkingas žiniasklaidai, kuri skelbia visuomenei, kas mes tokie. Taip, buvo patyčių, bet nė vieno žmogaus į teismą dėl to nepaduosime. Kritika – geras dalykas, stipri opozicija – irgi. Tik gaila, kada opozicija yra neobjektyvi. Kada šnekamos nesąmonės ir daromi kiti neracionalūs dalykai“, – partijos suvažiavime kalbėjo dabartinis jos vadovas.

Renka LVŽS pirmininką

Svarbiausias suvažiavimo tikslas buvo naujos partijos vadovybės išrinkimas. Pasak partijos pirmininko Ramūno Karbauskio, kandidatai į vadovus LVŽS iš anksto nekeliami. Viskas vyksta suvažiavimo metu. LVŽS pirmininkas renkamas dvejiems metams.

„Suvažiavimas, jeigu bus tokių iniciatyvų, galės iškelti kandidatus, bet kuris skyrius, delegatas, bet kuris kandidatas gali save iškelti. Ar bus tokių, nežinau. Abejonių kyla, kad gali būti nelabai demokratiškas procesas, nes rinkimai buvo sėkmingi, kiek suprantu, partijos nariai neturi pretenzijų dėl to, kaip pavyko man vadovauti partijai, tai gali ir nebūti kitų kandidatų“, – BNS suvažiavimo išvakarėse sakė R.Karbauskis.

Partijos renginyje taip pat buvo aptarti partijos laukiantys darbai ir iššūkiai.

„Tai yra rinkiminis suvažiavimas, pristatyta rezoliucija, diskutuota, ką turime padaryti, kokie iššūkiai dabar yra svarbiausi ir pasidžiaugti vienas kitu. Po rinkimų tokiam dideliam susirinkime nebuvome susitikę“, – teigė jis.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
„Playtime 2024“ – jau rugsėjį Kauną sudrebins didžiausias Lietuvoje kompiuterinių žaidimų festivalis
Reklama
Kaip sutaupyti įsirengiant automatinę laistymo sistemą?
Reklama
Testas apie vėjo elektrines: ką žinote apie elektros gamybą iš vėjo?
Reklama
Dantų atkūrimas per parą – implantacijos laimėjimas, leidžiantis akimirksniu susigrąžinti šypseną
Užsisakykite 15min naujienlaiškius