Dabar populiaru
Tiesiogiai
Tiesiogiai
15min be reklamos
Publikuota 2019 05 01, 10:19

„Valstiečių“ kandidato Į EP Lino Kontrimo kišenė per metus pasipildė beveik ketvirčiu milijono

Su Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (LVŽS) į Europos Parlamentą kandidatuojantis viešųjų ryšių specialistas Linas Kontrimas turto ir pajamų deklaracijoje nurodė per 2017 metus uždirbęs beveik ketvirtį milijono eurų. 15min paklaustas, iš ko tiek uždirbo, kandidatas sakė, jog tai – daug metų nemokėti jo įkurtos įmonės dividendai.
Linas Kontrimas
Linas Kontrimas / Josvydo Elinsko / 15min nuotr.

Kandidatai rinkimuose turto ir pajamų deklaracijas pateikė Vyriausiajai rinkimų komisijai (VRK).

Už 2017-uosius L.Kontrimas deklaravo privalomo registruoti turto už 178 tūkst. eurų, 50 tūkst. eurų santaupų ir suteiktą 12,4 tūkst. eurų paskolą.

Tais pačiais metais L.Kontrimas nurodė turėjęs 241 tūkst. eurų pajamų, individualios veiklos pajamos sudaro 2 tūkst. eurų, o pajamų mokestis – per 35 tūkst. eurų.

Iš privačių interesų deklaracijos matyti, kad L.Kontrimas nieko brangaus nepardavė, jo sandoriai – aukščiau minėta suteikta paskola ir akcijų už 1216 eurų pardavimas.

Kadangi išėjau iš aktyvios veiklos, buvo proga kaip tik tuos dividendus išsimokėti.

Antradienį L.Kontrimas 15min sakė, jog viskas labai paprasta.

„Kadangi aš verslą turiu nuo 2002 metų ir dividendų niekada gyvenime neišsimokėjau... Čia yra mano veiklos dividendai per daug daug daug metų susikaupė. Ir aš juos kažkokiu tai būdu galvojau kada nors pasiimti. Kadangi išėjau iš aktyvios veiklos, buvo proga kaip tik tuos dividendus išsimokėti. Taip kad čia, kaip sakant, jokios mistikos“, – sakė jis.

Dividendus L.Kontrimui išmokėjo įmonė „Piar“, kurios vadovu praeityje jis yra buvęs. Dabar agentūrai „PR Service/Edelman Affiliate“ vadovauja buvusi L.Kontrimo sutuoktinė Romualda Stonkutė, su kuria viešųjų ryšių ekspertas išsiskyrė tais pačiais 2017 metais.

Jis viešųjų ir privačių interesų deklaracijoje ryšio su įmone „Piar“ nenurodė. Tačiau jis pabrėžė, kad turto ir pajamų deklaracijos teikiamos pagal vienus reikalavimus, o interesų – pagal kitus, ir patikino viską padaręs taip, kaip reikia.

„Jūs gi suprantate, kad kai eini į tokią poziciją, privalai paraidžiui viską pildyti, nes antru atveju bus problemos (...) Aš visą gyvenimą užsiėmiau tik legalia veikla – arba žurnalistika, arba verslas“, – sakė jis.

L.Kontrimas „valstiečių“ sąraše į EP kandidatuoja trečiuoju numeriu – po europarlamentaro Bronio Ropės ir legendinio krepšininko bei verslininko Šarūno Marčiulionio.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min