Dabar populiaru
Publikuota: 2014 rugpjūčio 19d. 10:41

Audito išvados: Krašto apsaugos ministerija neužtikrino taupaus valstybės lėšų naudojimo

Lietuvos kariai
T.Pakalniškio nuotr. / Lietuvos kariai

Valstybės kontrolė baigė Krašto apsaugos ministerijos 2013 metų finansinį (teisėtumo) auditą. Auditoriai neturėjo reikšmingų pastabų dėl ministerijos finansinių ir biudžeto vykdymo ataskaitų, bet jų turėjo dėl valstybės turto ir lėšų naudojimo ir valdymo. „Krašto apsaugos ministerija ne visais atvejais užtikrino racionalų ir taupų valstybės lėšų ir turto naudojimą ir neišvengė nepagrįstų išlaidų. Be to, ministerija ne visada laikėsi valstybės turto valdymą reglamentuojančių įstatymų nuostatų“, – kalbėdama apie audito rezultatus sakė valstybės kontrolierė Giedrė Švedienė.

Antrus metus iš eilės Valstybės kontrolė nurodė ministerijai, kad ši krašto apsaugos sistemos centralizuotą aprūpinimą organizuoja pažeisdama Valstybės ir savivaldybių turto valdymo, naudojimo ir disponavimo juo įstatymą ir su juo susijusius teisės aktus. Neįgyvendinus pernai teiktos rekomendacijos, pažeidimai kartojami.

Ministerija neįgyvendino ir kitos ankstesnio audito metu teiktos rekomendacijos. Nustačius, kad aptarnavimo ir maitinimo paslaugas teikianti privati įmonė ministerijos patalpomis ir įranga naudojasi nemokamai, buvo rekomenduota šį klausimą išspręsti vadovaujantis teisės aktais. 2013 metais baigus galioti su privačia įmone sudarytai aptarnavimo ir maitinimo paslaugų sutarčiai, ministerija atliko viešąjį pirkimą ir iš tos pačios įmonės nusipirkusi paslaugas vėl leido jai neatlygintinai naudoti patalpas, baldus, virtuvės įrangą ir ūkinį inventorių. 

Teisės aktuose nenumatyta galimybė kariams, kuriems mokamos maitinimosi išlaidų piniginės kompensacijos, valstybės biudžeto lėšomis dar ir mažinti maisto kainą. Nepaisant to, Lietuvos kariuomenė mažino parduodamo maisto kainas, tokiu būdu 2013 metais tam išleisdama daugiau kaip 2,6 mln. Lt.

Ministerijai pateikta pastabų dėl karinės įrangos įsigijimo. 2013 metais Krašto apsaugos ministerija beveik 2,8 mln. Lt, o Lietuvos kariuomenė daugiau kaip 8,6 mln. Lt panaudojo valstybės kapitalo investicijoms, kurios nebuvo įtrauktos į Valstybės investicijų 2013–2015 metų programą.

Krašto apsaugos ministerijai pavaldi Ryšių ir informacinių sistemų tarnyba nesilaikė viešųjų pirkimų įstatymo ir neteisingai nustatė kompiuterių įrangos, organizacinės technikos ir telekomunikacinės įrangos numatomo pirkimo vertę ir dėl to pasirinko netinkamą viešojo pirkimo būdą, kuriuo įsigijo daugiau kaip 1,1 mln. Lt vertės įrangą ir techniką. Pasirinkus netinkamą viešojo pirkimo būdą, buvo apribota galimybė konkurse dalyvauti didesniam skaičiui tiekėjų ir įsigyti prekes mažesne kaina.

Valstybės kontrolė taip pat kreipėsi į Generalinę prokuratūrą su prašymu apginti viešąjį interesą ir išieškoti valstybės biudžetui padarytą 350,8 tūkst. Lt žalą, teismui pripažinus neteisėtais trijų karių atleidimus.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Sergu atsakingai

Sergu atsakingai
Sergu atsakingai

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min