Dabar populiaru
Publikuota: 2020 kovo 18d. 10:54

Valstybinio visuomenės sveikatos stiprinimo fondo vadove tapo Gražina Belian

Gražina Belian
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr. / Gražina Belian

Valstybiniam visuomenės sveikatos stiprinimo fondui (VVSSF), kuris finansuoja į gyventojų sveikatos stiprinimą nukreiptus prevencinius, mokslinių tyrimų ir socialinės reklamos projektus, pradėjo vadovauti Gražina Belian.

Pranešime žiniasklaidai rašoma, kad ji vienbalsiai išrinkta VVSSF tarybos pirmininke. G. Belian pažymi, kad visą pasaulį sukrėtusių iššūkių kontekste, su ilgalaikiu visuomenės sveikatos stiprinimu susiję Fondo prioritetai tampa dar aktualesni.

Naujoji Fondo tarybos pirmininkė šias pareigas perėmė iš Šarūno Narbuto. Fondo taryboje ji dirba nuo 2017 m. Šiuo metu G. Belian taip pat laikinai eina Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamento direktorės pareigas.

„Didžiuliu iššūkiu visame pasaulyje tapęs korona virusas neabejotinai paskatins žmones net ir krizei pasibaigus daugiau dėmesio skirti savo sveikatai. Fondo veikloje, finansuodami tikslinius projektus, sieksime prie to prisidėti. Šiemet Fondo lėšomis planuojama finansuoti daugiau nei 50 mokslinių, prevencinių bei šviečiamųjų projektų, kuriems iš viso bus skirta per 3 mln. eurų. Kartu su taryba sieksiu užtikrinti, kad šie projektai gerintų Lietuvos žmonių sveikatą, skatintų sveikus įpročius ir kurtų ilgalaikę vertę valstybei“, pažymi G. Belian.

Šiemet Fondo lėšomis planuojama finansuoti daugiau nei 50 mokslinių, prevencinių bei šviečiamųjų projektų.

Valstybinis visuomenės sveikatos stiprinimo fondas įsteigtas 2015 m., siekiant kaupti lėšas ir naudoti jas visuomenės sveikatos išsaugojimo bei stiprinimo veikloms. Jį administruoja LR sveikatos apsaugos ministerija (SAM). VVSSF biudžetą sudaro įplaukos iš akcizo pajamų, gautų už parduotus stiprius alkoholinius gėrimus.

Fondo finansuojami projektai apima įvairias sveikatos stiprinimo, ligų prevencijos, sveikos gyvensenos įpročių skatinimo temas: nuo skiepijimo svarbos, psichinės sveikatos stiprinimo iki žalingų įpročių atsisakymo. Ypatingas dėmesys skiriamas jautrioms socialinėms grupėms, kurios patiria sunkumų dėl savo ar artimųjų negalios, augina raidos sutrikimų turinčius vaikus, gyvena su sunkios ligos diagnoze.

„Dalimi Fondo remiamų iniciatyvų siekiama palengvinti minėtų grupių kasdienybę, ugdyti brandesnį visuomenės požiūrį, kad jos nebūtų stigmatizuojamos, sulauktų kuo didesnio palaikymo bei solidarumo. Tam pernai pasitarnavo ir dalis iš 38 įgyvendintų prevencinių projektų bei 9 socialinių kampanijų. Matome, kad toks ilgalaikis ir nuoseklus darbas jau duoda rezultatų“, – sako G. Belian.

Su Fondo prioritetais susijusių projektų paraiškas finansavimui gauti teikia mokslininkai, akademinės įstaigos, nevyriausybinės organizacijos, įmonės. Gautas paraiškas pagal nustatytus kriterijus vertina ir lėšas skirsto VVSSF taryba, kurią sudaro 14 narių. Keturis jos narius skiria SAM, du – nevyriausybinės organizacijos, po vieną – Nacionalinė sveikatos taryba, Švietimo, mokslo ir sporto bei Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos, Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamentas, Lietuvos savivaldybių asociacija, Nacionalinė rajonų ir miestų laikraščių leidėjų asociacija, Lietuvos radijo ir televizijos asociacija bei Interneto žiniasklaidos asociacija.

Naujienų portalo 15min fondo finansuojamą rubriką "Rinkis gyvenimą" rasite – ČIA

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Talentingi vaikai

Praktiškai su „Norfa“

Laimė jaustis saugiai

Esports namai

Parašykite atsiliepimą apie 15min