Dabar populiaru
Publikuota: 2019 birželio 12d. 18:04

Vasara lepina, o pieva prie Baltojo tilto mėgautis negalima: darbai įstrigo

Traktoriai prie Baltojo tilto
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Pieva prie Baltojo tilto

Šį pavasarį pradėti pievos prie Baltojo tilto Vilniaus centre tvarkymo darbai birželį sustojo. Jau kelias savaites čia niekas nevyksta, tad belieka tik spėlioti, ar iki šiltojo sezono pabaigos pavyks šioje vietoje pasėti žolę. Vilniaus savivaldybė neslepia jau galvojanti ir apie galimybę nutraukti turimą sutartį su rangovais.

Kaip 15min rašė dar balandžio pabaigoje, šią vasarą prie Baltojo tilto nesirinks poilsiautojai ar papietauti ant upės kranto mėgę vilniečiai. Čia burzgė buldozeriai, stumdytos žemės. Žadėta, kad šie darbai vyks apie savaitę, vėliau ketinta sėti naują žolę, pakrašty pasodinti apie 100 medžių ir krūmų. „Planuojama, kad žolė vėl žaliuos dar šių metų rugpjūtį“, – apie darbus tuomet informavo Vilniaus miesto savivaldybė.

Teigta, kad tvarkoma pakrantės atkarpa nuo Baltojo tilto iki baidarių nusileidimo vietos. Palaikant laisvos ir atviros erdvės idėją, šioje Baltojo tilto pusėje bus įrengta baidarių įlanka, lauko kavinė su 40 sėdimų vietų.

Tačiau praėjo ne tik savaitė, praėjo pusantro mėnesio, viskas prie Baltojo tilto nurimo – darbai čia jokie nebevyksta. Savivaldybė tikina, kad planai nepasikeitė – čia vis dar numatoma pieva su šiek tiek želdynų, todėl erdvė bus kiek kompaktiškesnė.

O darbai sustojo, kaip 15min sakė Vilniaus savivaldybės administracijos direktorius Povilas Poderskis, dėl kelių priežasčių: „Ten reikėjo atlikti archeologinius tyrimus, o jie daromi tik labai konkrečiu metų laiku nuo balandžio, nesvarbu, kad pavasaris ankstyvas ir šiltas. Teko laukti išvadų, ekspertizių, tuo metu dirbta gana nedaug. O pastarąsias dvi savaites darbai sustojo ir čia reikia prisiminti, kas yra pagrindinis šio objekto rangovas: „LitCon“ jungtinėje veikloje su dar bendrove „ATEA“. O „LitCon“ šiuo metu restruktūrizuojama, niekas jais nebetiki, nelabai nori tikėti ir subrangovai. Jie šalinasi tų darbų ir juos motyvuoti dirbti yra gana sunku.“

P.Poderskis žada, kad jau kitą savaitę bus rastas sprendimas ir arba darbo imsis dabartiniai subrangovai, arba sutartis bus nutraukta. O rangovai įtraukti į juoduosius sąrašus.

Tvarkoma ir Neries pakrantė kitoje Baltojo tilto pusėje. Čia atnaujinami sporto aikštynai.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Gerumu dalintis gera
Skanumėlis

Sergu atsakingai

Sergu atsakingai

Video

03:20
00:34
00:16

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min