Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Vasario 16-ąją kauniečiai rinks mylimiausią prezidentą

Antano Smetonos skulptūra bent iš pažiūros labiausiai lankoma Istorinės Prezidentūros sodelyje
Aliaus Koroliovo nuotr. / Antano Smetonos skulptūra bent iš pažiūros labiausiai lankoma Istorinės Prezidentūros sodelyje
Šaltinis: Laikraštis „15 minučių“
0
A A

Vasario 16-ąją Kaune vyksiančių renginių organizatoriai kviečia kauniečius prisiminti pirmuosius Lietuvos prezidentus ir išrinkti mylimiausią.

Tokia proga kiekvienam kauniečiui priklauso bent kartą metuose užsukti į Istorinę prezidentūrą“, – įsitikinę Kaune esančios Istorinės LR prezidentūros darbuotojai. Vasario 16-ąją lankytojų jie lauks nuo 11 val. Su Prezidentūros darbo pradžia startuos ir vienos dienos akcija „Išrink mylimiausią prezidentą“, kurioje kviečiami dalyvauti visi norintys.

Aliaus Koroliovo nuotr./Prezidentas Kazys Grinius
Aliaus Koroliovo nuotr./Prezidento Kazio Griniaus skulptūra Istorinės Prezidentūros sodelyje

Savo meilę pasirinktam prezidentui lankytojai kviečiami išreikšti taip: prie jo skulptūros Prezidentūros kiemelyje uždegti žvakutę, palikti gėlės žiedą ar kitą pagarbą ir meilę įrodantį ženklą.

Muziejininkai lankytojų lauks ir viduje, kur 11-16 val. nemokamai bus galima apžiūrėti veikiančią ekspoziciją ir parodas, artimiau susipažinti su Pirmosios Lietuvos Respublikos prezidentų rezidencija ir Paskutinio posėdžio kambaryje dar kartą išreikšti savo nuomonę dėl mylimiausio prezidento – šį sykį jau prie simbolinių rinkimų urnų.

Įsitrauks ir mokyklų bendruomenės

Šiuose rinkimuose nėra jokių amžiaus apribojimų – balsuoti gali net ir darželinukai“, – patikslino Istorinės LR prezidentūros administratorė Renata Mikalajūnaitė. Pasak jos, idėja surengti šiuos rinkimus negimė spontaniškai. „Mes jau ne pirmus metus stebime, kad Prezidentūros sodelyje tarp čia esančių prezidentų skulptūrų vyksta varžytuvės: vienos žmonių labiau mylimos, kitos – mažiau. Prie kai kurių nuolat būna padėta gėlių, prie kitų – retkarčiais. Iki šiol atrodė, kad labiausiai mylimas prezidentas – Antanas Smetona, ypač vyresnio amžiaus žmonių. O mažiausiai dėmesio sulaukia prezidentas Kazys Grinius“, – pasakojo R.Mikalajūnaitė.

Mes jau ne pirmus metus stebime, kad Prezidentūros sodelyje tarp čia esančių prezidentų skulptūrų vyksta varžytuvės: vienos žmonių labiau mylimos, kitos – mažiau

Į originalią akciją ketina įsitraukti ir miesto moksleiviai. Istorinės prezidentūros darbuotojai pasakojo, kad Kaune esančių mokyklų, pavadintų pirmųjų Lietuvos prezidentų vardais, bendruomenės jau dabar svarsto, kaip simboliškai parodyti meilę ir palaikymą savo patronų atminimui. Todėl tikrąją rinkimų dieną tikimasi itin aršios kovos.

Vasario 16-ąją Istorinėje prezidentūroje numatyti ir kiti šventiniai renginiai: 13.30 val. prie sodelyje esančių paminklų bus padėtos gėlės, vyks teatralizuotas koncertas, kuriame dalyvaus orkestras „Ąžuolynas“, „DixXband“; 14 val. Istorinėje prezidentūroje bus pristatytas katalogas-albumas „Mūsų vėliavos (1918 – 1940 m.). Nacionalinio M.K.Čiurlionio dailės muziejaus rinkinys“, kuriame supažindinama su muziejuje saugomomis vėliavomis; 18 val. numatytas dar vienas koncertas Prezidentūros sodelyje.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min