Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Vasaros svajonių darbas: Nidos kopas mindžiojančius poilsiautojus švilpimu gėdins kopų sargai

Nidos kopos
Aurelijos Kripaitės/15min.lt nuotr. / Nidos kopos
Šaltinis: 15min
1
A A

Kuršių nerijos nacionalinis parkas ieško kandidatų neįprastai skambančioms – kopų sargų – pareigoms užimti. Tokiam sezoniniam darbui pasiryžę gamtos mylėtojai ištisą dieną turės prižiūrėti, kad pusiasalio lankytojai nelaipiotų kopomis ir taip jų neardytų. Kurį laiką dėl finansinės krizės kopų sargų parkas nesamdė, o dabar susizgribo, kad per tą laiką poilsiautojai kopas numindžiojo nepataisomai.

Kopomis leidžiasi lyg čiuožykla

Romantiškai atrodantis nučiuožimas Nidos kopomis žemyn Kuršių nerijos nacionalinio parko direkcijos darbuotoms kelia siaubą. Už tokią atrakciją galima užsitraukti 50 eurų baudą. Tačiau baudos grėsmė poilsiautojų nuo gamtos niokojimo, atrodo, neatbaido.

„Pati neseniai mačiau, kaip Parnidžio kopa nučiuožė visa poilsiautojų šeima. Jiems tai pramoga. Bet jei taip darys visi, tų kopų jau po poros metų neliks“, – nuogąstavo Kuršių nerijos nacionalinio parko vadovė Aušra Feser. 

Gamtosaugininkė pažymi, kad dėl nuolatinio poilsiautojų mindžikavimo nepataisomai nuniokota ir Parnidžio, ir Naglių kopa. Pastaroji  per gerą dešimtmetį sumažėjo bent 5 metrais.

J.Andriejauskaitės/15min.lt nuotr./Kuršių nerijos nacionalinio parko vadovė Aušra Feser
J.Andriejauskaitės/15min.lt nuotr./Kuršių nerijos nacionalinio parko vadovė Aušra Feser

Įspėjančių ženklų poilsiautojai nepaiso

Dar neprasidėjus vasaros sezonui nacionalinio parko darbuotojai kopose sustatė 20 ženklų, įspėjančių, kad vaikščioti galima tik takeliais, o lipti ant kopų – draudžiama. Tačiau palei takų pakraščius sako nuolat randantys daugybę pėdų.

„Nepadeda net mūsų suręsta vadinamoji regyklėlė. Specialiai pastatėme savotišką apžvalgos aikštelę, kad poilsiautojai iš jos galėtų pasigrožėti atsiveriančiu vaizdu. Tačiau, kaip tyčia, jie stengiasi užeiti už jos ribų“, – piktinosi A.Feser.

Pažeidėjus gėdins  švilpdami

Poilsiautojų savivalė išvedė parko darbuotojus iš kantrybės. Jau pernai nuspręsta vėl įdarbinti prieš kelerius metus kopose budėjusius sargus. Šiemet irgi ieškoma kandidatų šioms pareigoms užimti.

„Kopų sargai turėtų pradėti dirbti nuo birželio 1-osios. Jau sulaukėme susidomėjusiųjų studentų skambučių. Tačiau kaskart su jais kalbėdama akcentuoju, kad tai nėra toks lengvas darbas, kaip gali atrodyti. Niekas čia nesėdi kabinetuose ir nestebi kopų per atstumą“, – akcentavo parko direkcijos vadovė.

Aurelijos Kripaitės/15min.lt nuotr./Ramybės oazė – Parnidžio kopa – traukia poilsiautojus.
Aurelijos Kripaitės/15min.lt nuotr./Apžvalgos aikštelė Parnidžio kopose

Keturi sargai nuolat turės vaikštinėti kopų takeliais ir drausminti jų ribas peržengusius poilsiautojus. Kad pažeidėjai suklustų, sargai švilps švilpukais.

Teks dirbti ir prevencinį darbą, aiškinant poilsiautojams, kodėl ant kopų vaikščioti nevalia. Gali būti, kad pasakojimas apie žalą gamtai užsitęs ir visą dieną.

Kartą užfiksuota, kad per vieną dieną Naglių kopos pažintiniu taku perėjo tūkstantis lankytojų. Ir toli gražu ne visi jie atsispyrė pagundai palaipioti kopomis. 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min