Dabar populiaru
Publikuota: 2009 liepos 24d. 06:30

Vicemerų viršvalandžiai – ne už dyką

Mero Viliaus Navicko teigimu, „dabar vicemerų atsakomybė milžiniška, o atlyginimas mažesnis negu departamento vadovo“.
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Vilniaus mero Viliaus Navicko (centre) teigimu, „dabar vicemerų atsakomybė milžiniška, o atlyginimas mažesnis negu departamento vadovo“.

Vilniaus mero pavaduotojai netrukus pradės skaičiuoti savo išdirbtas valandas, o už viršvalandžius jiems ketinama mokėti papildomai. Meras Vilius Navickas neslepia, skatinantis gerai dirbančius pavaldinius ir siūlo skaičiuoti ne tarnautojų atlyginimus, o miestui sutaupytas lėšas.

Pagal mero potvarkiu rengiamą tvarką kiekvienas iš vicemerų mėnesio gale pateiks lapą, kuriame nurodys, kur ir kiek laiko praleido darbo reikalais po oficialių darbo valandų. Už šį laiką bus apmokėta įstatymo numatyta tvarka, o už darbą savaitgaliais vicemerams bus taikomas dvigubas valandinis koeficientas.

„Neslepiu, kad ginu šiuos žmones. Jei žmogus dirba, turi ir uždirbti. Dabar vicemeras gauna juokingą atlyginimą, nors dirba savaitgaliais. Atsakomybė milžiniška, o atlyginimas mažesnis negu departamento vadovo. Tai yra juokinga“, – sakė meras Vilius Navickas.

Pasak pašnekovo, norinčių įlįsti į svetimą kišenę daug, tačiau skaičiuojančių, kiek milijonų litų naujieji vicemerai sutaupė miestui, esą neatsiranda.

Nors tuos pinigus sąžiningai uždirbi, tokiais laikais rizikuotum būti nesuprastas ir iškeiktas, – sakė G.Babravičius.„Pažiūrėkite, kiek nutraukta sutarčių, kiek peržiūrėta dokumentų, kaip sustyguotas darbas per tokį trumpą laiką. Tie, kurie nedirba ar lankosi renginiuose, papildomai neuždirbs. O tiek, kurie dirba, turi uždirbti net ir krizės metu. Kodėl tokią atsakomybę gavę žmonės uždirba juokingus pinigus, reikėtų klausti Seimo“, – tikino V.Navickas. 

Vicemerai nežino 

Kiekvienam iš keturių Vilniaus vicemerų į rankas priklauso 3800 litų atlyginimas. Tiesa, vienas vicemerų – Vidmantas Martikonis – savivaldybėje dirba visuomeniniais pagrindais, nes kur kas didesnes pajamas gauna iš akcijų, nekilnojamojo turto nuomos. Mero pavaduotojai tikina žinoję, koks atlygis laukia už darbą šioje pozicijoje, ir esantys juo patenkinti, tačiau, kaip ir kiekvienas žmogus, į papildomą atlygį nespjautų.

„Apie tokią rengiamą tvarką nežinojau. Aišku, darbo savaitgaliais būna daug, ypač mano srityje. Tai apdovanojimai, tai kultūros renginiai. Praktiškai visas darbas ir vyksta savaitgaliais“, – tikino už kultūrą ir sportą atsakingas vicemeras Gintautas Babravičius. Politikas neneigia uždirbantis mažokai, tačiau ar imtų papildomai siūlomus pinigus, dar pagalvotų.

„Klausimas, kaip reikėtų pasielgti. Nors tuos pinigus sąžiningai uždirbi, tokiais laikais rizikuotum būti nesuprastas ir iškeiktas“, – vilniečių nuotaiką tikino žinąs G.Babravičius. Kiti vicemerai taip pat tikino apie mokėjimą už viršvalandžius dar nieko negirdėję, tačiau karčių žodžių dabartinio atlygio dydžiui negaili.

„Eilinės įmonės vadovas uždirba daug daugiau, o čia kas rytą turi apvažiuoti visas seniūnijas, po darbo susitikti su vienu ir kitu, savaitgalį nuvažiuoti ten ir dar ten. Aišku, surišęs rankų į postą niekas neįstūmė, tačiau atlyginimas išties yra juokingas“, – kalbėjo už miesto socialinius reikalus atsakingas Stanislovas Šriūbėnas. 

Atlyginimai (atskaičius mokesčius)

Vilniaus miesto meras – 4835 Lt. Vicemeras – 3833 Lt. Mero patarėjas – 3632 Lt. Savivaldybės administracijos direktorius – 5839 Lt. Administracijos direktoriaus pavaduotojas – 5514 Lt. Miesto tarybos sekretorius – 3588 Lt. Departamento direktorius – 4041 Lt. Departamento direktoriaus pavaduotojas, skyriaus (kuris nėra departamento sudedamoji dalis) vedėjas – 3361 Lt. Seniūnas – 2879 Lt.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

Ypatingos

02:14
08:43

Metas rinktis

Atradimai virtuvėje

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min