TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Valdančioji koalicija susikibo dėl pareigūnų algų ir Vadovybės apsaugos vadovo skyrimo

Saulius Skvernelis
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Saulius Skvernelis
Šaltinis: 15min
0
A A

Vidaus reikalų ministras Saulius Skvernelis ir Seimo pirmininkė Loreta Graužinienė ne juokais susipykę. Pirmiausia S.Skvernelis piktinosi, kad L.Graužinienė vis atidėlioja pareigūnų algų didinimą numatančio Vidaus tarnybos statuto priėmimą Seime, o savaitgalį jis cinišku pavadino L.Graužinienės siūlymą keisti Vadovybės apsaugos departamento (VAD) vadovo skyrimo tvarką. Valdančiųjų politinė taryba pirmadienį abiem šiais klausimais sutarimo nerado. Panašu, kad „tvarkiečiai“ stoja į kovą su „darbiečiais“, o socialdemokratai bando laviruoti tarp dviejų koalicijos partnerių.

L.Graužinienės siūlymu, VAD vadovą turėtų Seimo pirmininko teikimu ir premjero pritarimu turėtų skirti prezidentas.

Aš Seimo pirmininkės pozicijai šiuo metu pritariu, – sakė A.Butkevičius.

Premjeras Algirdas Butkevičius pirmadienį pareiškė, kad tokiai tvarkai pritartų.

„Vyriausybė šito įstatymo nesvarstė, bet daug anksčiau buvo kalbama apie atskirų asignavimų valdytojų sukūrimą. Buvo kalbama, kad Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas galėtų turėti atskirus asignavimus. Manau, kad kalbant apie Seimo pirmininkės įregistruotą įstatymo projektą, tikiuosi, kad jis bus pateikta Seimui ir bus diskutuojama. Aš Seimo pirmininkės pozicijai šiuo metu pritariu“, – sakė A.Butkevičius.

S.Skvernelis apkaltino cinizmu

Tačiau S.Skvernelis ir „tvarkiečiai“ sako darysiantys viską, kad tvarka nebūtų keičiama. Ministras dar savaitgalį atkreipė dėmesį, kad tokiu atveju VAD direktorius taptų niekam neatskaitingas.

„Seimo pirmininkė jaučiasi nepakankamai saugi? Ar kitos, užslėptos, asmeniškumų padiktuotos priežastys lemia norą išplėšti iš vidaus reikalų sistemos vieną departamentą, kuris ir toliau savarankiškai negalės užtikrinti savo funkcijų be kitų VRM padalinių pagalbos – pirmiausia policijos, Viešojo saugumo tarnybos, ugniagesių? Vidaus reikalų ministerijos statutinė tarnyba taps VAD‘ą aptarnaujančia sistema?“ – komentare klausė S.Skvernelis.

Interviu „Lietuvos ryto“ televizijai ministras net užsiminė, kad šis konfliktas gali priversti jį trauktis iš ministro posto.

Mes nesame šalininkai, kad keistųsi VAD vadovo skyrimo tvarka. Nesame šalininkai. Tai nelogiška, neteisinga, neteisėta ir, manau, kad taip nebus, – rėžė R.Paksas.

Tačiau pirmadienį S.Skvernelio įtūžis atlėgo. Jis tvirtino, kad lieka prie savo nuomonės dėl VAD vadovo skyrimo tvarkos, tačiau kartu pabrėžė, kad trauktųsi iš posto tik tuomet, jei taip nutartų jį delegavusi partija „Tvarka ir teisingumas“.

„Kai delegavusi partija ir jos pirmininkas pasakys, kad yra kliūtis, tada ministras ir pasikeis. Kol kas prezidentas man to nepasakė, tai aš ir dirbu“, – į R.Paksą žiūrėdamas ir vadindamas jį prezidentu įsiteikti bandė S.Skvernelis.

R.Paksas palaiko ministrą

R.Paksas tvirtino, kad „tvarkiečiai“ laikosi tos pačios nuomonės, kaip ministras.

„Mes nesame šalininkai, kad keistųsi VAD vadovo skyrimo tvarka. Nesame šalininkai. Tai nelogiška, neteisinga, neteisėta ir, manau, kad taip nebus“, – pareiškė R.Paksas.

Jis tikino, kad politinėje taryboje nebuvo sutarta, ar šis klausimas gali būti Seimui teikiamas antradienį. Taip pat nebuvo sutarta ir dėl to, ar jau antradienį galės būti grįžta prie didesnes algas pareigūnams numatančio Vidaus tarnybos statuto priėmimo. 

Kad šis klausimas galėtų būti priimtas, reikia, kad Seimo Etikos ir procedūrų komisija nuspręstų, ar jo priėmimas praėjusią savaitę buvo pradėtas nepažeidžiant Seimo statuto.

Vyriausybė iki šiol darė viską, kad Vidaus tarnybos statutas neįsigaliotų nuo 2016-ųjų, mat pareigūnų algoms didinti tuomet jau kitais metais prireiktų 37 mln. eurų.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min