Dabar populiaru
Publikuota: 2020 birželio 1d. 10:54 , Atnaujinta: 2020 birželio 1d. 14:52

Viekšniuose – iškilmingos tarnyboje žuvusio pareigūno S.Žymanto laidotuvės

Pirmadienį Viekšniuose palaidotas tarnybos metu žuvęs Mažeikių rajono policijos komisariato tyrėjas Saulius Žymantas. 11 val. į bažnyčią atvežtas karstas, pagerbti pareigūną susirinko ne tik kolegos, bet ir gausus būrys gyventojų.

Laidotuvėse dalyvavo policijos vadovai, bendražygiai, pareigūnai iš visų šalies apskričių.

Vieną geriausių šalies kinologų S.Žymantą pagerbė kolegos su tarnybiniais šunimis, kurie suformavo iškilmingą eiseną. Joje žygiavo ir S.Žymanto keturkojis draugas Grantas, taip pat Vadovybės apsaugos departamento, Valstybės sienos apsaugos tarnybos, Muitinės departamento, Kalėjimų departamento kinologai su tarnybiniais šunimis.

Laidotuvėse grojo reprezentacinis Vidaus reikalų ministerijos pučiamųjų orkestras.

Pagerbiant kolegą, pirmadienį visoje šalyje policijos pareigūnai (visi tuo metu galintys) 12 valandą vienai minutei išlipo iš tarnybinių automobilių, įjungė švyturėlius ir atidavė pagarbą, taip palydint ir pagerbiant žuvusį kolegą.

Tuo pat metu laidotuvių procesija Viekšniuose iš bažnyčios pajudėjo link kapinių.

Laidotuvėse iš viso dalyvavo 50 kinologų su šunimis, iš viso pagerbti pareigūną atvyko keli šimtai žmonių.

Pareigūnas pažinojo savo budelį

Po laidotuvių generalinis komisaras Renatas Požėla žiniasklaidai sakė, kad pareigūnas pažinojo savo budelį.

„Tokiose nedidelėse teritorijose, miesteliuose, šiaip žmonės vieni kitus pažįsta. Bet žmonės kalba, kad jie buvo pažįstami“, – sakė R.Požėla.

Jo teigimu, į visus klausimus, kodėl įvyko nelaimė, atsakys atliekamas tyrimas. Jau anksčiau skelbta, kad pareigūnas greičiausiai nebuvo užsidėjęs neperšaunamos liemenės.

„Jo porininkė tikrai buvo su liemene, o mūsų duomenimis, automobilyje buvo dar viena liemenė“, – atskleidė R.Požėla.

Kol kas lieka neaišku, ar S.Žymanto augintinis Grantas toliau tarnaus policijoje.

„Mes kalbėjome su žmona ir noras yra, kad šis šuo būtų šeimos dalimi. Galbūt dar jis kažkiek patarnaus su kitu kolega. Priimsime sprendimą atsižvelgę į šeimos pageidavimus“, – sakė jis.

Renkama parama šeimai

Lietuvos policija praneša, kad visi norintys gali paremti tarnyboje žuvusio pareigūno šeimą.

„Sulaukiame vis daugiau jūsų klausimų, kaip galima prisidėti, paremiant tarnyboje žuvusio pareigūno Sauliaus šeimą.

Norintiems paaukoti, siūlome tai daryti per Labdaros ir paramos policijos darbuotojams fondą, nurodant „Žuvusiam pareigūnui paremti“, sąskaita LT 39 7044 0600 0822 0728 (AB SEB bankas).

Visos, nuo vakar fonde gautos lėšos, bus perduotos žuvusio pareigūno šeimai“, – skelbta Lietuvos policijos įraše feisbuke.

15min primena, kad gegužės 29 dieną, tikrinant gautą informaciją apie Mažeikių rajono Birbiliškės kaime smurtaujantį Stasį Brasą (grasino žmonai), į jo namus (tai buvo trečiasis atvykimas per parą, nes pirmus du kartus įtariamoje rasti namuose nepavyko) atvykusius pareigūnus įtariamasis pasitiko šūviais. Šaudyti jis pradėjo net neatidaręs namų durų.

Šaudynių metu įvykio vietoje buvo nušautas Mažeikių rajono policijos komisariato tyrėjas Saulius Žymantas, gimęs 1980 metais, jo kolegei šaulio kulka kliudė koją. Pareigūnė buvo operuota, jos gyvybei pavojus negresia.

Nustojęs šaudyti, užpuolikas padegė namą.

Iš pradžių manyta, kad į policininkus šūvius iš nelegalaus ginklo paleidęs, 1968 metais gimęs S.Brasas (anksčiau neteistas) pabėgo – prasidėjo įtariamojo paieška. Tačiau vėliau jo stipriai apdegęs kūnas su ginklu, iš kurio šaudyta, rastas įvykio vietoje – gaisravietėje.

Beveik 19 metų policijoje tarnavęs S.Žymantas buvo vienas geriausių šalies kinologų, prisidėjęs prie daugybės sėkmingų operacijų ir ne kartą užėmęs prizines vietas įvairiose policijos kinologų varžybose.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Atradimai virtuvėje

Skanumėlis

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min