Dabar populiaru
Publikuota: 2016 spalio 9d. 20:44

Vieni panevėžiečiai tikisi „jaunesnio“ ir veiklesnio Seimo, kiti nebetiki niekuo

Rinkimų diena Panevėžyje
Tomo Markelevičiaus nuotr. / Rinkimų diena Panevėžyje

Rinkimai į Seimą baigėsi. Iki pat 20 val. Panevėžio miesto ir rajono gyventojai aktyviai ėjo į rinkimų apylinkes atiduoti balsą už savo kandidatą ir partiją ar judėjimą.

Panevėžyje aktyviausi buvo Vakarinės rinkimų apygardos rinkėjai – jų balsavo 53,04 proc. rinkėjų. Aukštaitijos rinkimų apygardoje savo balsus atidavė 48,30 rinkėjų, Nevėžio – 49,44, Anykščių-Panevėžio – 50,42 proc.

Aktyviausiai balsavo Verkių (58,21 proc.), Centro-Žaliakalnio (57,49 proc.) ir Antakalnio (57,19 proc.) apygardų rinkėjai. Mažiausias rinkėjų aktyvumas, 20 val. VRK duomenimis, buvo Marių rinkimų apygardoje (40,12 proc.) ir Visagino-Zarasų (40,12 proc.) rinkimų apygardose.

Tomo Markelevičiaus nuotr./Rinkimų diena Panevėžyje
Tomo Markelevičiaus nuotr./Rinkimų diena Panevėžyje

Savo pasirinkimu su 15min pasidalijo keletas miestelėnų, dar dieną išreiškusių valią Seimo rinkimuose. Štai panevėžietis Osvaldas, balsuoti atėjęs dar su dviem savo draugais, tvirtino, jog savo balsą atidavė už Gabrielių Landsbergį, mat, vaikino teigimu, tai jaunas ir perspektyvus politikas.

Balsuodami už partiją pažymėjome ir dar kelis kitus jaunus kandidatus.

„Aš ir draugai balsavome už Gabrielių Landsbergį. Manau, kad atėjo laikas permainoms, kai Seime turi dirbti jauni žmonės.

Balsuodami už partiją pažymėjome ir dar kelis kitus jaunus kandidatus. Seime reikia jaunų žmonių ir naujų veidų“, – sakė panevėžietis.

Tomo Markelevičiaus nuotr./Rinkimų diena Panevėžyje
Tomo Markelevičiaus nuotr./Rinkimų diena Panevėžyje

Manau, kad Seime nereikia tų, kurie ten sėdi jau tris ar keturias kadencijas iš eilės.

Kitoje rinkimų apylinkėje sutikta panevėžietė Virginija sakė, kad išsirinkti tinkamus kandidatus buvo sunku. Moteris atskleidė, kad šiemet nusprendė balsuoti už jaunesnius politikus.

„Mano pasirinkimas buvo socialdemokratai. Balsavau už Domą Petrulį, kuris jau buvo Seime praėjusioje kadencijoje. Taip pat pažymėjau ir Donatą Degenį. Jis man toks „ūkiškas“ atrodo žmogus. Manau, kad Seime nereikia tų, kurie ten sėdi jau tris ar keturias kadencijas iš eilės. O jauni žmonės dabar motyvuoti, nori dirbti, kažką keisti. Tikiuosi, kad pasirinkau teisingai“, – sakė moteris.

Tomo Markelevičiaus nuotr./Rinkimų diena Panevėžyje
Tomo Markelevičiaus nuotr./Rinkimų diena Panevėžyje

Prie balsadėžių sutikta ir kur kas skeptiškiau nusiteikusių panevėžiečių. Anot Ramygalos gatvėje gyvenančio Juliaus, rinkimai paprasto piliečio gyvenimą mažai pakeis.

„Koks skirtumas kas ten Seime. Aš tai negalvoju, kad žmonėms geriau nuo to, vienas ar kitas politikas ten bus. Vis tiek viską lemia partijų vadų nurodymai.

Koks tu nori būk iniciatyvus partijos narys, kokias nori turėk idėjas ir norus, bet darysi, kaip tau bus liepta. Prabalsavau tik iš pareigos. Galiu pasakyti, kad už Liberalų sąjūdį“, – sakė panevėžietis.

Panevėžio apskrities VPK atstovė spaudai Rasa Černauskaitė sakė, kad per visą rinkimų dieną policija gavo 12 pranešimų apie galimus rinkimų tvarkos pažeidimus, tačiau nei vienas skambutis nepasitvirtino. Ikiteisminių tyrimų nepradėta. Tiesa, Kupiškio rajone vienas rinkėjas bandė atiduoti balsą už savo brolį.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos
Ypatingos

Praktiškai su „Norfa“

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min