Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Vienuolynas tikisi savivaldybės paramos

Pažaislio kamaldulių vienuolyno ansamblis pastatytas XVII-XVIII a. yra laikomas vienu gražiausių brandžiojo baroko pavyzdžių Šiaurės ir Rytų Europoje.
Eriko Ovčarenko/dienraščio „15 minučių“ nuotr. / Pažaislio kamaldulių vienuolyno ansamblis pastatytas XVII-XVIII a. yra laikomas vienu gražiausių brandžiojo baroko pavyzdžių Šiaurės ir Rytų Europoje.
Šaltinis: Laikraštis „15 minučių“
0
A A

Ketvirtadienį Kauno miesto savivaldybės tarybos posėdyje bus svarstoma, ar skirti 800 tūkst. Lt paramą įgyvendinant Pažaislio vienuolyno svečių namo restauravimo ir pritaikymo turizmui projektą.

Šio projekto tikslas yra užtikrinti Pažaislio kamaldulių vienuolyno paveldo naudojimą, restauruojant vienuolyno svečių namą ir pritaikant jį piligrimų, maldininkų ir vienuolyno svečių apgyvendinimui, maitinimui bei kultūrinių renginių organizavimui.

Užpernai Kongregacija įkūrė VšĮ „Pažaislio kultūros ir turizmo centras“ ir kartu inicijavo projektą „Pažaislio kamaldulių vienuolyno svečių namo restauravimas ir pritaikymas turizmui“. Siekiant pasinaudoti ES struktūrinės paramos lėšomis, Kongregacijos kvietimu Centro dalininke tapo ir Kauno miesto savivaldybė.

Projektas bus finansuojamas ES struktūrinės paramos Sanglaudos skatinimo veiksmų programos lėšomis. Projektą numatoma įgyvendinti 2009-2012 m. Preliminari projekto vertė siekia apie 15 mln. Lt. Iš ES fondų bei valstybės biudžeto planuojama skirti apie 9,5 mln. Lt.

Vienuolės gyvena iš dirbančių seserų gaunamų atlyginimų, pensijų bei aukų. Įvertinant įgyvendinamų projektų dydį bei ribotas Kongregacijos finansines galimybes projekto įgyvendinimui vienuolyno bendrija prašo Kauno savivaldybės administracijos skirti 800 tūkst. Lt.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min