Dabar populiaru
Publikuota: 2020 balandžio 8d. 09:00

Viešųjų pirkimų duomenys: ką ir už kiek pirko pagrindinės su koronavirusu kovojančios ligoninės?

Koronavirusu galimai užsikrėtęs asmuo atvežtas į Santaros klinikų infekcinių ligų kliniką 15min tema
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr. / Koronavirusu galimai užsikrėtęs asmuo atvežtas į Santaros klinikų infekcinių ligų kliniką

Viešųjų pirkimų tarnyba (VPT) paviešino pirmuosius valstybės institucijų ir ligoninių vykdytus pirkimus dėl koronaviruso sukeltos krizės. Ligoninės daugiausiai priemonių įsigijo kovo mėnesį, kai Lietuvoje buvo paskelbtas karantinas. 15min paanalizavo, kiek ir kokių viešųjų pirkimų sutarčių nuo sausio mėnesio sudarė pagrindinės su koronavirusu kovojančios ligoninės.

Lietuvoje yra penkios pagrindinės ligoninės, į kurias patenka koronavirusu sergantys pacientai: Vilniaus Santaros klinikos, Kauno klinikinė ligoninė, Klaipėdos universitetinė ligoninė, Respublikinės Panevėžio ir Šiaulių ligoninės.

Svarbu atkreipti dėmesį, kad šie skaičiai nėra galutiniai. Gali būti, kad ligoninės dar nepaviešino visų anksčiau sudarytų sutarčių. Be to, šios sutartys gali būti ir preliminarios, todėl nebūtinai yra galutinės. Viešųjų pirkimų tarnyba skelbia, kad į savo skaičiavimus neįtraukė ir reagentų bei testų pirkimų.

Respublikinė Šiaulių ligoninė

Respublikinė Šiaulių ligoninė aktyviausiai pirkimus pradėjo vykdyti nuo kovo vidurio. Iš įmonių „Remeda“ ir „Optomedical“ pirko plaučių ventiliavimo aparatų už 192 tūkst. eurų.

820 tūkst. eurų vertės medicininės įrangos pirkimo sutartį ligoninė sudarė su bendrove „Graina“.

Taip pat ligoninė pirko apsaugos priemonių iš Kinijos beveik už milijoną eurų, rankų priežiūros gaminių, respiratorių už 30 tūkst. eurų iš įmonės „Medicina“.

Iš viso sutarčių Respublikinė Šiaulių ligoninė sudarė už daugiau nei 2 milijonus eurų.

Tomo Markelevičiaus / 15min nuotr./Respublikinė Šiaulių ligoninė
Tomo Markelevičiaus / 15min nuotr./Respublikinė Šiaulių ligoninė

Vilniaus Santaros klinikos

Vilniaus Santaros klinikos nuo sausio pradžios iš įvairių tiekėjų pirko vienkartinių medicinos pagalbos priemonių už beveik pusę milijono eurų. Šios kategorijos didžiausios vertės sutartys sudarytos su įmone „Skirgesa“.

Taip pat ligoninė pirko medicinos reikmenų ir apsaugos priemonių už 185 tūkst. eurų. Sutartys sudarytos su A.Zapalskio individualia įmone „Azas“, bendrovėmis „Dagvila“, „Bonameda“ ir „Intersurgical“.

Dezinfekcinių priemonių Santaros klinikos pirko už 315 tūkst. eurų, daugiausia sausio pabaigoje iš įmonės „Apiterapija“.

Ligoninė kovo pabaigoje sudarė 178 tūkst. eurų vertės sutartį dėl apsauginių kombinezonų pirkimo iš įmonės „Jugrita“.

Iš viso sutarčių Santaros klinikos sudarė už 1,1 milijono eurų.

Valdo Kopūsto / 15min nuotr./Vilnius per karantiną
Valdo Kopūsto / 15min nuotr./Vilnius per karantiną

Respublikinė Panevėžio ligoninė

Respublikinė Panevėžio ligoninė kovo mėnesį pirko apsaugos priemonių iš Kinijos už 478 tūkst. eurų.

Taip pat ligoninė pirko medicinos reikmenų, temperatūros tikrinimo sistemų už 43 tūkst. eurų iš bendrovės „Inta“.

Iš viso sutarčių Respublikinė Panevėžio ligoninė sudarė už 536 tūkst. eurų.

Tomo Markelevičiaus / 15min nuotr./Respublikinė Panevėžio ligoninė
Tomo Markelevičiaus / 15min nuotr./Respublikinė Panevėžio ligoninė

Klaipėdos universitetinė ligoninė

Klaipėdos universitetinė ligoninė per kelis pirkimus nuo vasario pabaigos pirko dezinfekcinių priemonių už 166 tūkst. eurų iš skirtingų tiekėjų.

Taip pat ligoninė kovo viduryje atliko apsaugos priemonių iš Kinijos už 169 tūkst. eurų pirkimą.

Iš viso sutarčių Klaipėdos universitetinė ligoninė sudarė už 336 tūkst. eurų.

J. Andriejauskaitės / 15min nuotr./Klaipėdos universitetinė ligoninė
J. Andriejauskaitės / 15min nuotr./Klaipėdos universitetinė ligoninė

Kauno klinikinė ligoninė

Kauno klinikinė ligoninė balandžio pradžioje pirko plaučių ventiliavimo aparatus už 84 tūkst. eurų iš įmonės „Litfarma“.

Taip pat ligoninė kovo mėnesį vykdė chalatų už 10 tūkst. eurų, apsaugos priemonių už 154 tūkst. eurų ir respiratorių už 18 tūkst. eurų pirkimus. Visos sutartys sudarytos su bendrove „Skirgesa“.

Iš viso sutarčių Kauno klinikinė ligoninė sudarė už 267 tūkst. eurų.

Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Kauno klinikinė ligoninė
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Kauno klinikinė ligoninė

Mažiau pirkimų vykdžiusios ligoninės: pirkimai dar vyks

Skirtingų ligoninių viešiesiems pirkimams išleistos sumos žymiai skiriasi. 15min kreipėsi į mažiau pirkimų įvykdžiusias ligonines. Jų atstovai teigė, kad pirkimai buvo vykdyti pagal poreikį ir dar bus vykdomi ateityje.

Kauno klinikinės ligoninės atstovas Saulius Tvirbutas 15min teigė, kad pirkimų suplanuota daug daugiau.

„Jūsų minimas skaičius yra iš jau pasirašytų ir įgyvendinamų su tiekėjais sutarčių. Iš viso yra suplanuota pirkimų už daugiau kaip milijoną eurų, taip pat viešųjų pirkimų procesas tebevyksta ir toliau“, – komentavo S.Tvirbutas.

Respublikinės Panevėžio ligoninės atstovas Vytautas Riaubiškis 15min teigė, kad visos viešųjų pirkimų sutartys, kurias sudarė ligoninė, yra visada viešinamos, o apsauginių priemonių sutartys yra ilgalaikės.

„Atkreipiame dėmesį, kad Respublikinė Panevėžio ligoninė yra mažesnė nei kitos didžiausios šalies ligoninės. Vadinasi, mažesni pacientų srautai, mažesnės apimtys ir mažesni poreikiai“, – komentavo V.Riaubiškis.

Pasak jo, kitas reikšmingas faktorius – ir toliau yra vykdomi pirkimai pagal anksčiau sudarytas viešųjų pirkimų sutartis asmens saugos priemonėms ir kitoms būtinoms priemonėms. Nauji pirkimai vykdomi tik trūkstamoms arba būtinoms nuolatinio papildymo prekėms ir paslaugoms.

„Užtikriname, kad personalo sauga yra viena iš mūsų ligoninės prioritetinių sričių“, – komentavo V.Riaubiškis.

Pagal naujausius VPT paskelbtus duomenis, iš viso nuo sausio mėnesio įvairios valstybės institucijos ir įstaigos dėl koronaviruso krizės sutarčių dėl prekių pirkimų sudarė už daugiau nei 17 milijonų eurų. Šie duomenys nėra galutiniai ir bus nuolat atnaujinami. Su išsamesniais VPT duomenimis galite susipažinti ČIA.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

Ypatingos

02:14
08:43

Metas rinktis

Atradimai virtuvėje

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min