Dabar populiaru
Publikuota: 2020 sausio 29d. 10:33 , Atnaujinta: 2020 sausio 29d. 11:28

Viešumas padėjo: skubiai tvarkomas sąvartynas Karoliniškėse, sukruto ir vieno iš sklypų savininkas

Ne vienerius metus įvairioms institucijoms įrodinėjusi, kad būtina tvarkyti sąvartyną metalinių garažų bendrijos teritorijoje, vilnietė Jurgita Jurevičiūtė tvarkdarių sulaukė tik savo istoriją paviešinusi ir sulaukusi didelio žiniasklaidos susidomėjimo. Trečiadienį iš pat ryto Karoliniškėse dirbo „Grindos“ darbininkai. Sukruto savo žemę tvarkytis ir vieno iš sklypų savininkas.

Pranešimus siuntė kelerius metus

Karoliniškėse jau daugiau nei 15 metų gyvenanti Jurgita Jurevičiūtė priversta per savo buto langus stebėti, kaip metalinių garažų teritorijoje auga sąvartynas. Šalia – „Ryto“ progimnazija, vaikų darželis „Medynėlis“, Karoliniškių draustinis, vakarinis aplinkkelis, jau nekalbant apie gyvenamuosius namus.

Apie problemą ne kartą įvairioms institucijoms pranešusi moteris šįkart visą istoriją paviešino feisbuke, kaip pati sako, „nešama „Grigeo“ bangos“.

„Sena banali tiesa – nėra nieko pastovesnio nei laikina. Sovietmečio paminklas – laikinieji metaliniai garažai – niekada nepuošė Vilniaus, bet kažkodėl stovi ištisais kvartalais jau kelintas dešimtmetis. Kai apsigyvenau 2004 metais bute su vaizdu į metalinių garažų jūrą (dabar jau matau ir kalnų viršūnes), man sakė, kad juos tikrai greit nugriaus, nes čia bus vakarinis aplinkkelis. Ir išties, kai buvo statomas aplinkkelis, kelios eilės garažų buvo nukeltos. O tada ir pradėjo formuotis Karoliniškių sąvartynas. Šiam monstrui maždaug dešimtmetis“, – teigė Jurgita.

Plačiau skaitykite čia: Sąvartynai vietoj garažų ar taboro: būdų pažaboti šiukšlintojus Vilniuje rasti nelengva

Pažadėjo sutvarkyti

Apie sąvartyną ji informavo ir Aplinkos apsaugos departamentą, ir Vilniaus savivaldybę bei Karoliniškių seniūniją. Tačiau atsakymai iki šiol permainų nežadėjo – esą tai privati teritorija, tvarkytis turi jos šeimininkai, o tai yra metalinių garažų bendrijos.

Tačiau susidomėjus žiniasklaidai sprendimai buvo priimti. Vilniaus vicemeras Valdas Benkunskas pažadėjo, kad, nors šis savavališkas sąvartynas yra padarytas privačioje teritorijoje ir savivaldybė neturi teisės už miesto biudžeto pinigus jo tvarkyti, tačiau šiuo atveju jis bus nedelsiant likviduotas.

15min nuotr./Karoliniškėse tvarkomas sąvartynas
15min nuotr./Karoliniškėse tvarkomas sąvartynas

„Kadangi ne tik daroma žala gamtai, bet ir kyla pavojus gyventojų saugumui. Sumą už atliktus darbus išieškosime iš žemės sklypų savininkų. Tačiau nemažiau svarbu išsiaiškinti, kas yra šio sąvartyno autoriai ir užkardyti, kad ateityje tai nepasikartotų“, – teigė vicemeras.

Datos, kada vyks tvarkymo darbai, jis nenurodė. Tačiau trečiadienį ryte bendrovės „Grinda“ atstovai 15min informavo, kad darbai jau vyksta. O tų darbų tai ne vienai dienai.

Vienas savininkas tvarko pats

Pasirodo, kad dalis teritorijos, kurioje sumesto šiukšlės, yra valstybinė žemė. Kiti sklypai – privatūs. 50 arų sklypas priklauso ponui Anatolijui. Kalbėdamas trečiadienį priešpiet su 15min, jis atskleidė tik savo vardą, tačiau prisiekinėjo, kad per dieną ar kelias sutvarkys savo sklypą. Esą pradeda jau dabar.

„Aš šio sklypo Sietyno g. 38 esu vienintelis šeimininkas. Dabar viskas tvarkoma. Man tik vakar paskambino iš savivaldybės, kad čia labai baisi situacija. Ir viskas – šiandien turėsime padaryti, šiandien – rytoj. Technika jau vietoje, laukiame žmonių“, – tikino Anatolijus.

Vyras sakė pasisamdęs darbininkus, bet jie ne iš „Grindos“, esą tai būtų per brangu. Paklaustas, kodėl taip apleido savo žemę, jis teigė, jog dėl šio sklypo, kur anksčiau stovėjo laikini metaliniai garažai, apie trejus metus vyko teismai su garažų savininkais, pasibaigę jo naudai vos prieš kelis mėnesius.

Bardakas čia, bet viskas bus sutvarkyta. Vos prie du-tris mėnesius buvo paskutinis teismas, viskas, finišas. Visi garažai buvo nukelti, tik truputį liko. Aš galvojau plius minus pavasarį viską sutvarkyti, kai bus šilta, bet dabar tokia situacija, reikia dabar tvarkyti. Viskas bus tvarkoj“, – geros nuotaikos neprarado Anatolijus.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos

06:47
17:02

Metas rinktis

Atradimai virtuvėje

Video

22:58
25:27
15:09

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min