Dabar populiaru
Publikuota: 2020 lapkričio 10d. 10:26 , Atnaujinta: 2020 lapkričio 10d. 10:42

Viešumoje pradėjus linksniuoti galimus ministrus, I.Šimonytė prašo nevardyti iš bet kur „nurautų“ pavardžių

Ingrida Šimonytė
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Ingrida Šimonytė

Žiniasklaidai pradėjus skelbti galimų kandidatų į ministrus pavardes, tarp kurių – buvęs susisiekimo ministras Rokas Masiulis, konservatorės parlamentarės Agnė Bilotaitė, Gintarė Skaistė, Monika Navickienė, Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė, naujos valdančiosios koalicijos kandidatė į premjeres Ingrida Šimonytė tikina, kad kol kas nesutarta, kas bus ministrai.

„Aš dar kartą noriu pakartoti tą patį – kada galėsiu įvardyti pavardes, tas pavardes ir įvardysiu. Tikrai nevardinkite man tiesiog iš bet kur „nurautos“ pavardės. (...) Kol kas nėra sutarta, kas bus ministrai. Kai bus sutarta, tikrai visi būsite informuoti“, – antradienį Seime žurnalistams sakė I.Šimonytė.

Luko Balandžio / 15min nuotr./Rokas Masiulis
Luko Balandžio / 15min nuotr./Rokas Masiulis

Paklausta, ar dėl galimybės dirbti Vyriausybėje kalbamasi su R.Masiuliu, kurį kai kurios žiniasklaidos priemonės mini kaip galimą kandidatą į sveikatos apsaugos ministrus, kandidatė į premjeres aiškino, jog ji yra kalbėjusi su daug žmonių dar iki rinkimų.

„Bet pirmiausia mes turime sutarti, kas kokios atsakomybės srities imasi koalicijoje. Tada ir žmonės bus atitinkamai suderinti“, – nurodė ji.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Aušrinė Armonaitė, Viktorija Čmilytė-Nielsen, Ingrida Šimonytė, Gabrielius Landsbergis
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Aušrinė Armonaitė, Viktorija Čmilytė-Nielsen, Ingrida Šimonytė, Gabrielius Landsbergis

Kartu I.Šimonytė aiškino, kad daug žmonių gali būti ministrais, gali jais ir nebūti.

„Aš suprantu, kad jums norisi žinios, bet kol kas žinios nėra. Negaliu nieko padaryti su tomis spėlionėmis. Žinau, kaip atsiranda tos spėlionės. Pati buvau tris kartus „finansų ministre“, kol vieną kartą man pagaliau pasiūlė šitą darbą. Žinau, kad žmonės tiesiog pagal interesų sritis, pagal veiklos sritis tuos ministrus gana greitai suprojektuoja ir paskui tiesiog bando ieškoti patvirtinimo, ar taip yra. Tai šiandien negaliu patvirtinti jokios pavardės. Kai tik galėsiu patvirtinti pavardes, tikrai jas atskleisiu“, – kartojo konservatorių kandidatė į premjeres.

Pasak I.Šimonytės, koalicijos partneriai kol kas nepareiškė noro pretenduoti į Sveikatos apsaugos ministeriją. Kartu ji sakė, kad kol kas nežinia, ką savo prioritetų sąraše norėtų matyti vienas iš koalicijos partnerių.

Arno Strumilos / 15min nuotr./Viktorija Čmilytė-Nielsen
Arno Strumilos / 15min nuotr./Viktorija Čmilytė-Nielsen

Omenyje ji turėjo Liberalų sąjūdį. Pasak jo pirmininkės Viktorijos Čmilytės-Nielsen, partijos valdyba šįvakar spręs dėl kandidatų į ministrus.

Galima kandidate į socialinės apsaugos ir darbo ministrės postą įvardijama M.Navickienė antradienį prieš Seimo plenarinį posėdį sakė nežinanti, ar bus ministre.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė, Monika Navickienė, Agnė Bilotaitė, Ingrida Šimonytė
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė, Monika Navickienė, Agnė Bilotaitė, Ingrida Šimonytė

A.Bilotaitė neatsakė į klausimą, ar I.Šimonytė kalbėjo su ja apie galimybę užimti ministro postą.

R.Karbauskis: blogiausias ministras

Išgirdęs klausimą, kas bus, jeigu R.Masiulis vadovaus Sveikatos apsaugos ministerijai, Seimo Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos seniūnas Ramūnas Karbauskis atsakė:

„Sėkmės jam.“

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Ramūnas Karbauskis
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Ramūnas Karbauskis

„Valstiečių“ lyderis aiškino, kad R.Masiulis, iki 2019 metų dirbęs susisiekimo ministru Sauliaus Skvernelio vadovautoje Vyriausybėje, buvo blogiausias ministras.

„Jeigu blogiausias mūsų Vyriausybės ministras tinka būsimai Vyriausybei, tai labai sunku įvertinti, kokios bus pasekmės. Dar jeigu sveikatos apsaugos srityje, tai labai liūdna“, – komentavo R.Karbauskis.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Saulius Skvernelis
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Saulius Skvernelis

Premjeras S.Skvernelis nekomentavo viešumoje pasirodžiusių esą galimų kandidatūrų į naujus ministrus.

„Tiesiog sulaukime, kada tos kandidatūros bus jau įvardytos, tada ir komentuosime. Kol kas tai turbūt tik gandai“, – mano kadenciją baigiančios Vyriausybės vadovas.

Dalyvaus ir G.Nausėda

Prezidento Gitano Nausėdos vyriausiasis patarėjas Povilas Mačiulis teigė, kad šiuo metu su šalies vadovu galimos kandidatūros į ministrus nėra derinamos.

Jis aiškino, kad šiuo metu koalicijos partneriai kalbasi apie prioritetines sritis, kurioms vadovauti norėtų deleguoti savo atstovus.

„Trečiuoju etapu bus kalbama apie konkrečias pavardes“, – sakė P.Mačiulis.

Luko Balandžio / 15min nuotr./Gitanas Nausėda
Luko Balandžio / 15min nuotr./Gitanas Nausėda

Pasak jo, G.Nausėda dalyvaus Vyriausybės formavimo procese.

„Prezidentui, natūralu, aktualu yra Užsienio reikalų ministerija, Krašto apsaugos ministerija, nes Konstitucijoje yra įrašyta, jog tai yra prezidento pagrindinės dėmesio sritys. Tačiau prezidentas lygiai taip pat pagal vertinimo kriterijus vertins ir visus kitus ministrus. Prezidentas jau yra ne kartą minėjęs, jog jam lygiai taip pat svarbu ir socialinės apsaugos sritis, ir švietimo sritis. Todėl nereikėtų numenkinti nė vienos ministerijos“, – akcentavo P.Mačiulis.

Jis sakė, kad G.Nausėda neturi savo kandidatų į užsienio reikalų ar krašto apsaugos ministrų postus.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

Praktiškai su „Norfa“

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min