Dabar populiaru
Publikuota: 2011 vasario 10d. 18:41

Viešuose politiniuose debatuose – tiesūs verslininkų klausimai ir greitas politikų žinių patikrinimas

Kauno miesto savivaldybės tarybos posėdis
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Kauno miesto savivaldybės Didžiojoje salėje ketvirtadienį vyko vieši politiniai debatai, kuriuose dalyavo septynių (iš viso yra 8) savivaldybės taryboje atstovaujamų partijų atstovai.

Į Kauno miesto savivaldybės tarybą besiruošiantiems politikams ketvirtadienį teko pasitelkti visus savo oratorinius sugebėjimus. Dalyvaudami viešuose debatuose būsimų savivaldos rinkiminių sąrašų lyderiai Kaune turėjo atremti tiesius verslininkų klausimus bei pademonstruoti, jog moka ne tik žadėti.

Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų kartu su Kauno krašto pramonininkų ir darbdavių asociacija surengtuose pirmuosiuose viešuose politikų debatuose dalyvavavo 7 Kauno miesto savivaldybės taryboje atstovaujamų partijų atstovai:  Andrius Kupčinskas (Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai), Arvydas Garbaravičius (Lietuvos liberalų ir centro sąjunga), Orinta Leiputė (Lietuvos socialdemokratų partija), Rimantas Mikaitis (Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdis), Pranas Paškevičius (Naujoji sąjunga (socialliberalai), Vydas Gedvilas (Darbo partija), Vygantas Molis („Tvarka ir teisingumas“) bei Rytis Šatkauskas (Darbo partija). Debatuose nedalyvavo partija „Jaunoji Lietuva“ atstovai.

Su miglotais atsakymais neišsisuko

Pirmajame debatų etape atsakinėję į iš anksto žinomus klausimus politikai jautėsi užtikrinti. Tačiau prasidėjus antrajam, kuriame klausimus kandidatams uždavė skirtingų verslo sričių atstovai, daugelis sutriko – verslininkai nesitenkino miglotais atsakymais ar pasiaiškinimais „ne į temą“.

Pirmajame debatų etape atsakinėję į iš anksto žinomus klausimus politikai jautėsi užtikrinti. Tačiau prasidėjus antrajam, kuriame klausimus kandidatams uždavė skirtingų verslo sričių atstovai, daugelis sutriko – verslininkai nesitenkino miglotais atsakymais ar pasiaiškinimais „ne į temą“

„Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų atliktoje apklausoje verslininkai nurodė, kad jiems trūksta informacijos apie savivaldybės strategiją. Kokiu būdu taisysite šią padėtį“, – „Darbo partiją“ atstovavusiam R.Šatkauskui uždavė klausimą vienas iš debatuose dalyvavusių verslininkų. Politikui puolus kalbėti apie tai, jog ir jis pats kai kuriuos sprendimo projektus gauna paskutinę minutę, verslininkai priminė klausimą ir paprašė pateikti konkrečių pasiūlymų, kaip būtų galima keisti šią padėtį.

Buvusiam Kauno merui A.Garbaravičiui tekęs bendrovės „Liuks“ generalinio direktoriaus Zigmanto Dargevičiaus klausimas salėje sukėlė šurmulį, mat politikas pažadėjo tapęs Kauno valdžios atstovu verslininkams leisti daugiau nei dabartinė valdžia.

„Kauno verslininkų apklausa parodė, kad apie 70 proc. verslininkų pageidautų dalyvauti savivaldybės plėtros procese. Jūs buvote meru ir dabar taikote į pagrindinio politiko vaidmenį. Kokius savivaldos ir verslo bendradarbiavimo sąlygas taikysite, būdamas valdžioje?“ – paklausė verslininkas.

A.Garbavičius užtikrino, kad savivaldybės sprendimai verslininkus pasieks greičiau. „Jei aš turėčiau valdžią, vienas iš jūsų (verslininkų – aut. past.) atstovų būtų patarėjas – ne visuomeninis, o normalus. Aš leisčiau jums daug ką. Tas bendradarbiavimas būtų toks. Aš pats esu kilęs iš verslo, todėl problemas suprantu“, – sakė A.Garbaravičius.

Atsakyti ekspromtu sekėsi sunkiai

Individualūs verslininkų klausimai – ne vieninteliai, vertę politikus pasukti galvas. Dar daugiau žinių pademonstruoti prireikė trečiajame debatų etape, kuriame visi kandidatai gavo atsakyti į vieną bendrą klausimą: kuo jūsų komanda ir lyderiai yra pranašesni už kitus rinkimuose dalyvaujančius kandidatus. Komandos privalumus išdėstyti reikėjo per 1 minutę.

Aukštasis mokslas, patirtis savivaldoje – bene dažniausiai įvardintas partijos pliusas, kurį paminėjo beveik visų politinių partijų atstovai. Kai kurie prisiminė ir privalumu įvardino tai, jog jų partija sugeba pritraukti jaunimą, kiti akcentavo partinę vienybę.

Įveikę šį etapą partijų lyderiai išgirdo debatų moderatoriaus užduotus papildomus klausimus, į kuriuos kiekvienas turėjo atsakyti tuoj pat – ekspromtu.

„Kokios įmonės Kaune yra didžiausios“, – šis klausimas neužspietė į kampą A.Kupčinsko, iš karto išvardinusio tris, jo nuomone, didžiausias miesto įmones.

Kur kas suktesnis pasirodė „Darbo partijos“ atstovui Vydui Gedvilui deleguotas klausimas: kokios trys sėkmingiausios Kauno įmonės, taip pat Lietuvos socialdemokratų partijos Kauno skyriaus lyderei O.Leiputei atitekęs „kiek Kaune yra studentų“.

Nežinančiai tikslaus skaičiaus ir bandančiai spėti politikei išsisukti padėjo žinios apie jaunimo politikos problemas: „Manau, kad derėtų turėti savivaldybės būstą, skirtą studijas Kaune baigusiems studentams, jeigu jų specialybės yra labai reikalingos mieste“.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min