Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Vietoj „Romuvos“ – kultūros pasažas

Naujo statinio koncepcijoje numatyta „Romuvą“ sujungti su „Merkurijumi“, į pasažą įtraukiant ir teritorijoje esančius menkaverčius statinius.
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Naujo statinio koncepcijoje numatyta „Romuvą“ sujungti su „Merkurijumi“, į pasažą įtraukiant ir teritorijoje esančius menkaverčius statinius.
Šaltinis: Laikraštis „15 minučių“
0
A A

Kino teatras „Romuva“ sulaukė renesanso. Žadama, kad naujam gyvenimui ši kultūrinė erdvė prisikels kaip „Romuvos“ pasažas, kuriame įsikurs multifunkcinis kultūros centras. Jis kino teatrą sujungs su naujuoju „Merkurijaus“ pastatu.

Preliminariame projekte pateikiama, kaip atrodys suformuotas naujas „Romuvos“ pasažo sklypas, užimsiantis 3490 kvadratinius metrus. Kino teatro pastatą planuojama sujungti su šiuo metu statomu naujuoju „Merkurijumi“. Be numatytos pusiau požeminės automobilių stovėjimo aikštelės, pasaže ketinama įrengti multifunkcinį kultūros centrą, kuriame galėtų įsikurti kino ir video peržiūrų salės, skaityklos, auditorijos, konferencijų salės, meno galerijos, knygynai, antikvariatai.

Prisidės ir verslininkai

Būsimo pasažo koncepciją pristatę architektai Audrys Karalius ir Algimantas Kančas pabrėžė, jog pasažo įrengimą iš dalies sutinka finansuoti privati užsienio bendrovė, statanti „Merkurijų“. Jie skirs lėšų daugiaaukštės parkavimo aikštelės įrengimui.

Eriko Ovčarenko/15min.lt nuotr./Karalius vyliasi, jog iš kino teatrą uzurpavusių verslininkų ištrūkusi „Romuva“ ilgainiui taps visuotiniu traukos centru.
Eriko Ovčarenko/15min.lt nuotr./Vienas iš „Romuvos“ pasažo koncepcijos bendraautorių - A.Karalius tiki, jog šis objektas taps traukos centru.

„Laimingai sutapo „Merkurijaus“ pastato statyba bei „Romuvos“ kino teatro atgavimas visuomenės reikmėms. Be to, kadangi „Romuva“ neturi savo sklypo, gimė idėja formuoti bendrą pasažą su „Merkurijumi“, – sakė A.Karalius. Pasak jo, šios statybos leis ne tik prikelti „Romuvą“, bet ir atnaujins dalį miesto kvartalo, kuriame šiuo metu dominuoja tik išilginis judėjimas Laisvės alėja.

„Pastačius pasažą šalia senojo kino teatro dalis žmonių srauto būtų nukreipta kita linkme“, – pastebėjo A.Karalius.

Pasažas būtų sukurtas rekonstruojant menkaverčius pastatus, esančius tarp „Romuvos“ ir „Merkurijaus“. Prie pasažo būtų suformuotos lauko terasos, kuriose galėtų įsikurti kavinės, smulkieji verslininkai, dailės, rankdarbių, suvenyrų bei antikvaro salonai. Taip pat tai būtų puiki erdvė menininkų pasirodymams bei kultūriniams renginiams.

Koncepcijos bendraautoris, architektas A.Kančas pažymėjo, jog suplanuota daugiaaukštė automobilių stovėjimo aikštelė įsilietų į aplinką, todėl bendro vaizdo nedarkytų.

„Šis projektas mums parodė, kad dabar XXI amžius: naujus sumanymus verslas ir miesto valdžia įgyvendina kartu“, – džiaugėsi architektų pristatymą išklausę Kauno miesto savivaldybės tarybos kolegijos nariai. Artimiausiu metu projektas bus pateiktas svarstyti miesto tarybai.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min