Dabar populiaru
Publikuota: 2014 kovo 20d. 12:09

Viktoro Uspaskicho teisinės neliečiamybės atėmimo klausimas Seime virto aršiu santykių aiškinimusi

Viktoras Uspaskichas
Aurimo Šrubėno nuotr. / Viktoras Uspaskichas

Ketvirtadienį Seimas sudarė laikinąją komisiją, kuri spręs, ar verta atimti parlamentaro Viktoro Uspaskicho teisinę neliečiamybę. Valdantieji šį klausimą vilkino kelis mėnesius. Diskutuodami parlamentarai svaidėsi siūlymais pasitikrinti mėnulio fazes, o Darbo partijos įkūrėjas išvadintas koaliciją šokdinančiu buldozerininku ir suvirintoju, kuris pirko diplomą.

Laikinoji komisija išvadas turės pateikti balandžio 4 dieną, vėliau dėl to balsuos parlamentarai.

Laikinajai komisijai vadovauti paskirtas simpatijų V.Uspaskichui neslepiantis Seimo „Tvarkos ir teisingumo“ frakcijos seniūnas Petras Gražulis.

„Ar jūs nenorite pasitikrinti mėnulio fazės prieš lipdamas į tribūną?“ – P.Gražuliui mestelėjo konservatorius Kęstutis Masiulis.

P.Gražulis: aš objektyviausias ir teisingiausias

Pristatydamas V.Uspaskicho neliečiamybės atėmimo klausimą P.Gražulis iš tribūnos kalbėjo apie konservatorių nuodėmes ir gamtinių dujų terminalo statybą.

Liberalas Eugenijus Gentvilas pareiškė, kad P.Gražulis negali vadovauti komisijai, nes nesugebės to padaryti. „Ar jūs nenorite pasiūlyti kito žmogaus? Jūs kalbate apie visiškai kitus dalykus“, – P.Gražuliui sakė jis.

„Tvarkietis“ jam atšovė, kad jis yra pats objektyviausias ir teisingiausias Seimo narys.

„Ar jūs nenorite pasitikrinti mėnulio fazės prieš lipdamas į tribūną?“ – P.Gražuliui mestelėjo konservatorius Kęstutis Masiulis.

Kaip pavadintumėte žmogų, kuris, pažeidęs įstatymą, bando išsisukinėti, nors jam gresia tik bauda, slapstosi. Aš jį pavadinčiau bailiu, – sakė K.Masiulis.

„O jūs nenorite pasikeisti savo lenininę disertaciją, kurią rašėte? Kaip jūs vartote kailiuką, prie kiekvienos valdžiukės mokate prisitaikyti. Jūs esate konvertitas, bet ne tas tikras“, – jam atsakė P.Gražulis.

K.Masiulis kalbėjo, kad Darbo partija virtuoziškai moka vilkinti visus procesus, susijusius su V.Uspaskichu: „Jie yra pasaulio čempionai šioje srityje. Kaip pavadintumėte žmogų, kuris, pažeidęs įstatymą bando išsisukinėti, nors jam gresia tik bauda, slapstosi? Aš jį pavadinčiau bailiu. Šioje srityje V.Uspaskichas ir ne vienas asmuo toje partijoje yra bailumo ir kinkų drebinimo čempionai.“

Konservatorius pridūrė, kad V.Uspaskichas šokdina visą koaliciją, o savo elgesiu griauna politinę kultūrą.  

„Darbo partija turi buldozerininką, suvirintoją, kuris pirko diplomą. Matydami tai žmonės galvoja, kad mes visi čia esame supuvę“, – kalbėjo jis.

V.Uspaskichas diskusijų klausėsi abejingai.

Nori pateikti įtarimus dėl teismo įžeidimo

Darbo partijos atstovai E.Masiuliui prikišo, kad „teisine chunta“ Konstitucinį Teismą išvadinusiam partijos kolegai Mantui Adomėnui tai baigėsi niekuo, prokurorai dėl jo neliečiamybės į Seimą nesikreipė.

Prokurorai nori Darbo partijos įkūrėjui pateikti įtarimus dėl teismo įžeidimo. Jis teisėjus yra viešai išvadinęs nusikaltėliais. Pagal Konstituciją, Seimo narys be Seimo leidimo negali būti patraukiamas baudžiamojon atsakomybėn, suimamas ar kitaip suvaržoma jo laisvė.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min