Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2017 08 11, 05:46

Vilniaus Pilaitė nori naujo vaikų darželio, bet ne katalikiško ir ne vietoj mokyklos

Pilaitėje, šalia statomos bažnyčios, gyventojų iniciatyva buvo sustabdytas skvero įrengimas. Tvirtinama, kad rajonui reikia ne žalios erdvės, o vaikų darželio ir bent pradinės mokyklos, kadangi mažieji pilaitiškiai netelpa į dvi rajono mokyklas. Tačiau dabar aiškėja, kad šioje vietoje darželį statyti norėtų ir Vilniaus arkivyskupija. Ši idėja iš karto susilaukė pilaitiškių kritikos.
Pilaitės mikrorajonas
Pilaitės mikrorajonas / Irmanto Gelūno / BNS nuotr.

Apie tai, kad Vilniaus arkivyskupija nori įkurti sostinėje du katalikiškus vaikų darželius, užsiminė meras Remigijus Šimašius po apsilankymo praeitą savaitę pas premjerą Saulių Skvernelį. Anot mero, siūloma darželius atidaryti Pilaitėje ir Bajoruose.

Užsiminė meras

„Yra Katalikų bažnyčios noras turėti porą sklypų, kur galėtų savo darželius pastatyti. Aš aptariau, įvardinau sąlygas, koks yra ir mano, ir miesto politikų nusiteikimas, kad galima tai daryti, bet ne besąlygiškai, reikėtų tą detaliai aptarti“, – BNS sakė R.Šimašius.

Anot mero, Bažnyčia pageidautų darželių tuose sklypuose, kur tokių pat planų jau turi ir savivaldybė – dviejose iš penkių numatytų vietų. Savivaldybė numačiusi kitąmet pastatyti 5 naujus darželius ir 12 priestatų prie esamų darželių.

Tokios mero kalbos buvo išgirstos ir Pilaitėje. Čia, sklype šalia statomos bažnyčios Tolminkiemio g., tikėtasi turėti naują savivaldybės darželį, o galbūt – ir pradinę mokyklą, nes Pilaitės pradinukai nebetelpa rajone esančiose M.Mažvydo progimnazijoje ir Pilaitės gimnazijoje. Dėl šitos priežasties gyventojų bendruomenė pasiekė, kad čia nebūtų įrenginėjama žalia erdvė, darbai sustabdyti.

Idilijos Lapin nuotr./Sklypas Pilaitėje, kur tikimasi turėti mokyklą ar darželį
Idilijos Lapin nuotr./Sklypas Pilaitėje, kur tikimasi turėti mokyklą ar darželį

Pilaitės gyventojų bendruomenės „Facebook“ paskyroje tuoj pat paraginta diskutuoti, ar tikrai šiam rajonui reikia katalikiško darželio. Esą savivaldybė galbūt čia statytų ne tik ikimokyklinę įstaigą, bet ir pradinę mokyklą, ko arkivyskupija tikrai nesiims. Tad galbūt arkivyskupijai geriau rinktis kurią nors kitą vietą – Pilaitėje yra dar kelios vietos, kur darželiai galėtų išdygti.

Skųsis S.Skverneliui

Pirmasis pilaitiškiams atsakė Vilniaus tarybos narys bei Kultūros, švietimo ir sporto komiteto pirmininkas Vytautas Mitalas. Jis paaiškino, kad naujienų dėl ugdymo įstaigų statybų Pilaitėje išties esama, tik jos galbūt ne apie prasidedančias statybas.

Kadangi į šį sklypą, kaip ir į sklypą Mokslininkų g. 11A, nusprendė pretenduoti ir Vilniaus arkivyskupija, premjeras pavedė šiuos du sklypus išbraukti iš LRV nutarimo projekto, - sakė V.Mitalas.

„Kad galėtų sėkmingai toliau vykti darbai, sklypus būtina turėti savivaldybės nuosavybėje. Sklypas Tolminkiemio g. įtrauktas į Vyriausybės nutarimu prašomų perduoti savivaldybės nuosavybėn sklypų sąrašą. Nutarimo projektas jau buvo pateiktas Vyriausybei. Tačiau kadangi į šį sklypą, kaip ir į sklypą Mokslininkų g. 11A, nusprendė pretenduoti ir Vilniaus arkivyskupija, premjeras pavedė šiuos du sklypus išbraukti iš LRV nutarimo projekto.

Praeitą ketvirtadienį meras susitikime aiškiai pasakė premjerui, kad Vilniaus savivaldybė pati švietimo įstaigas statyti suplanavusi. Tuo labiau, kad Tolminkiemio g. teritorija yra kol kas realiausia galimybė Pilaitėje taip trūkstamai mokyklai pastatyti. (…) Dėl šio klausimo bus šnekamasi su Vilniaus arkivyskupu. Jei prireiks – inicijuosiu, kad Vilniaus miesto taryba vieningai nuomonę pasakytų, kaip miestas įsivaizduoja mieste esančių sklypų panaudojimą“, – Pilaitės bendruomenę informavo V.Mitalas, pridurdamas, kad laikas premjerui priminti, kurioje apygardoje jis išrinktas į Seimą.

Ir patys pilaitiškiai tyliai laukti nenusiteikę. Suprasdami, kad vargu, ar arkivyskupija imsis ir mokyklos statybų, jie ketina kreiptis į premjerą. Taip pat bendruomenė primena kalbas apie tai, kad bažnyčios statytojai nuolat akcentavo, jog čia bus ne tik maldos namai, net ir sporto aikštelė, bendruomenės centras, centras senjorams, galbūt – ir katalikiškas vaikų darželis.

Vilniaus arkivyskupijoje jokio komentaro dėl planų galbūt statyti Pilaitėje vaikų darželį 15min gauti nepavyko – arkivyskupija atostogauja. Vilniaus savivaldybė irgi jokių sprendimų kol kas neturi šiuo klausimu.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min