Dabar populiaru
Publikuota: 2020 rugsėjo 21d. 12:10 , Atnaujinta: 2020 rugsėjo 21d. 17:47

Vilniaus Kunigaikščio Gedimino progimnazijos vadovas rengiasi nutraukti maitinimo sutartį su „Bruneros“, ši žada kreiptis į teismą

Maistas mokykloje
Egidijaus Jankausko/ Dienraščio „15minučių" nuotr. / Maistas mokykloje

Vilniaus Kunigaikščio Gedimino progimnazijos direktorius Rimantas Remeika mokyklos bendruomenei pirmadienio pavakarę pranešė, kad rengiamasi sutarties su VšĮ „Bruneros“ nutraukimui. Pirmadienį Valstybinė maisto ir veterinarijos (VMVT) tarnyba paskelbė, kad patikrinus šią gimnaziją rasta nemažai pažeidimų. Tuo metu „Bruneros“ atstovai teigia, kad viešumoje pasirodžiusi informacija neatitinka tikrovės, todėl savo reputaciją gins teisiniu keliu.

Pirmadienį LRT Radijas paskelbė, kad Vilniaus Kunigaikščio Gedimino progimnazijos virėjos parašė skundą Valstybinei maisto ir veterinarijos tarnybai (VMVT).

Anot radijo, virėjos nurodė, kad maistą vaikams joms esą liepiama gaminti iš atliekų – to, ko nesuvalgė vaikai. Anot skundo, jei gimnazijos ugdytiniai kažko nesuvalgo, tai surenkama iš lėkščių, pašildoma ir pateikiama kitiems.

Luko Balandžio / 15min nuotr./Rimantas Remeika
Luko Balandžio / 15min nuotr./Rimantas Remeika

Progimnazijos vadovas R.Remeika 15min pirmadienį priešpiet sakė apie tai sužinojęs iš žiniasklaidos.

„Niekas nei rašė (skundo jam – aut.), nei informavo“, – skėsčiojo rankomis jis.

R.Remeikos teigimu, pirmąją mokslo metų savaitę buvo susizgribta, kad vaikams trūksta patiekiamo maisto.

„Mes tai fiksavome ir dabar to maisto nebetrūksta. Mes rašėme, susitikome, aš pagrasinau, kad jeigu dar tokie pasitaikys dalykai, mes inicijuosime sutarties nutraukimą“, – pasakojo jis.

Anot R.Remeikos, jis tik pirmadienį sužinojo, kad vyko VMVT patikrinimas ir galbūt yra pažeidimai.

„Aš parašiau raštą VMVT, kad duotų susipažinti. Ir jeigu iš tikrųjų yra pažeidimai, mes su steigėju inicijuosime sutarties nutraukimą“, – sakė jis.

Anot mokyklos vadovo, pasitvirtinus, kad patiekalai vaikams gaminti iš atliekų, jis nurodytų maitintojui paslaugų nebeteikti.

Tada tegu bylinėjasi su manimi, bet aš turiu užtikrinti vaikų saugumą ir sveikatą.

„Tą pačią dieną net be sutarties nutraukimo nebeleistume maitinti. Tada tegu bylinėjasi su manimi, bet aš turiu užtikrinti vaikų saugumą ir sveikatą“, – pabrėžė jis.

Vilniaus Kunigaikščio Gedimino progimnazijai maistą tiekia VšĮ „Bruneros“.

Anot mokyklos vadovo, sutartis buvo pasirašyta rugpjūčio pabaigoje, ji sudaryta metams, su galimybe pratęsti iki trejų metų. Prieš tai progimnazijos vaikus maitino kita įmonė.

VMVT pirmadienį paskelbė, kad turėti įtarimai apie privalomų patalpų ir įrangos higienos reikalavimų pažeidimus bei laiku nesunaudotų maisto žaliavų panaudojimą, o ne utilizavimą pasibaigus jų vartojimo laikui, pasitvirtino.

Pirmadienio pavakarę R.Remeika mokyklos grupėje feisbuke paskelbė: „Šiandien dirba teisininkai, o rytoj pradėsime procesą“.

„Bruneros“ atstovė: esame sukrėsti

Tačiau „Bruneros“ teigia, kad žiniasklaidos paskelbta informacija neatitinka tikrovės.

„Esame sukrėsti dėl viešumoje pasirodžiusios klaidingos, įmonės reputaciją žeminančios informacijos, anoniminių komentarų, nieko nepagrįstų kaltinimų“, – teigiama „Bruneros“ Marketingo skyriaus vadovės Silvos Petrikauskienės komentare 15min.

Anot jos, VšĮ yra atvira ir pasiruošusi skaidriai komunikuoti visais klausimais, susijusiais su maitinimo paslaugos teikimu ugdymo įstaigose.

„Atsakingai patvirtiname, kad vaikai gauna pilnavertį kokybišką maistą, tokį, koks yra parinktas ir rekomenduotas mitybos specialistų, bei reglamentuotas vaikų maitinimo organizavimo tvarkos apraše. Žiniasklaidoje paskleista melaginga informacija neatitinka tikrovės, savo reputaciją esame priversti ginti teisiniu keliu“, – teigiama atsakyme.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiškai su „Norfa“

Skanumėlis

Video

15:15
01:01:04
06:27

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min