Dabar populiaru
Publikuota: 2018 rugsėjo 3d. 10:07

Vilniaus rekordai: M.Mažvydo progimnazijoje mokslo metus pradeda 11 pirmų klasių

Rugsėjo 1-osios šventė M.Mažvydo progimnazijoje
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr. / Rugsėjo 1-osios šventė M.Mažvydo progimnazijoje

Pilaitė – vienas sparčiausiai augančių Vilniaus rajonų, kuriame itin trūksta darželių, o ir mokyklų reikėtų daugiau. Kol kas yra dvi – M.Mažvydo progimnazija ir Pilaitės gimnazija. Progimnazijoje šiemet naujus mokslo metus pradeda net 11 pirmų klasių, kurias lankys 268 vaikai. Iš viso mokyklą lankys net daugiau nei 1800 moksleivių.

Šventė tik pirmokams ir penktokams

Bendros naujųjų mokslo metų pradžios šventės M.Mažvydo progimnazijoje šiemet nebuvo. Kaip sako direktorius Eugenijus Manelis, jau pernai apsispręsta ją rengti tik pirmokams, nes jie ateina pirmą kartą ir tokia diena mažiesiems bei jų tėvams, o neretai ir seneliams, labai svarbi. Tiesa, pernai pirmokai neužpildė viso kiemo, tad sugalvota šiemet kviesti ir penktokus. Visiems kitiems mokslo metai prasideda klasėse šventine pamoka.

„Mokinių apie 1800, pirmokų ateina apie 268, juos atlydi tėvai, močiutės, seneliai. Darėme stadione, jis didžiulis, apie 4 ha, reikia išnešti garsinimo aparatūrą. Mes tokios net ir neturime galingos, reikėtų samdyti. Tai pasižvalgėme į užsienį, mano dukra Vokietijoje gyvena, tai ten tokių švenčių nebūna, tik pirmokai nueina į bažnyčią, nes tai Bavarija, ir tiek“, – kalbėjo direktorius.

Šiemet kviečiami į mokslo metų pradžios šventę kviečiami ir penktokai, kaip juokauja direktorius, jie jau pažengę, baigę pradinę mokyklą, nori pamatyti klasės vadovus.

E.Manelis teigia, kad jeigu mokyklos bendruomenė būtų mažesnė, apie 200–300 žmonių, tada tikrai galima būtų sugalvoti smagią šventę, žaidimų ir pan. „Bet mūsų yra minia, o su minia yra sunkiau. Tai bandome šitaip“, – sakė direktorius.

Mokosi ir gimnazijoje

Savo mokykloje progimnazija netelpa – dalis pradinukų (19 klasių) mokosi čia pat esančios Pilaitės gimnazijos patalpose. Tik dėl to antros pamainos kol kas nėra. „Šiais metais labai sunkiai, bet dėjome visas pastangas, net Mokytojų kambarį atidavėme penktokams, kalbėjomės, kad jeigu norime dirbti viena pamaina, reikia ir mums kažką aukoti. Visi suprantame, kad ir mokytojams kur kas lengviau dirbti viena pamaina“, – pasakojo E.Manelis.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Rugsėjo 1-osios šventė M.Mažvydo progimnazijoje
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Rugsėjo 1-osios šventė M.Mažvydo progimnazijoje

Vis dėlto kitais metais antros pamainos išvengti greičiausiai nebepavyks. Direktorius tik tikisi, kad taip pamokas organizuoti reikės vos metus ar dvejus, o tada Pilaitė turės dar vieną gimnaziją. Jis jau paragino ir mokytojus tėvus įspėti, kad kitais mokslo metais 5–8 klasių mokiniai mokysis dviem pamainomis. Daliai pradinukų irgi gali tekti eiti į mokyklą po pietų, nes jau dabar progimnazija užima apie pusę gimnazijos kabinetų, daugiau greičiausiai nebegaus.

Palinkėjo kantrybės

Kalbėdamas mokslo metų pradžios šventėje direktorius skaičiavo, kad M.Mažvydo bendruomenę sudaro net apie 5300 žmonių: be vaikų, jai priklauso ir tėvai, bent dalis senelių, mokytojai, kiti mokyklos darbuotojai. Tad sutarti galima tik kalbantis, kartu ieškant problemų sprendimo būdų. „Norime palinkėti kantrybės šiais mokslo metais“, – pabrėžė E.Manelis.

Jis taip pat atkreipė dėmesį, kad mokykla šiemet buvo šiltinama, tad tikimasi žiemą gyventi šilčiau. O vos prieš kelias dienas kieme dar dirbo statybininkai, kaip sakė direktorius, gal dar ir matyti jų pėdsakai.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./M.Mažvydo progimnazijos direktorius Eugenijus Manelis
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./M.Mažvydo progimnazijos direktorius Eugenijus Manelis

„Didžiausia naujovė šiais mokslo metais yra Vilniaus savivaldybės finansuojama visos dienos mokykla, kitaip – prailginta dienos grupė. Ji pradės veikti nuo rugsėjo 17 dienos“, – pažadėjo direktorius.

Ši naujovė bus patogi tėvams, bet mokyklų vadovai neslepia susiduriantys ir su problemomis, o visame mieste trūksta apie 300 darbuotojų šiam darbui.

Plačiau skaitykite čia: Vilniaus savivaldybės finansuojama pradinukų popamokinė veikla – galvos skausmas mokykloms

Šias mokslo metais į Vilniaus miesto savivaldybės mokyklas ateis mokytis 6145 pirmokai. Iš viso Vilniaus miesto bendrojo ugdymo mokyklose šiais mokslo metais mokysis 64 137 mokiniai (1536 mokiniais daugiau nei 2017–2018 mokslo metais).

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos

07:40
07:22

Gera keliauti kartu

Ko reikia šiuolaikiniam pirkėjui?

Sveikata

Būk nesustabdoma

Parašykite atsiliepimą apie 15min