15min be reklamos
2022 11 29, 13:07 Atnaujinta 2022 11 29, 13:09

Vilniaus vicemeras: „Juventos“ gimnazijos direktorė turės atleisti A.G.Astrauskaitę

Vilniaus vicemeras Valdas Benkunskas antradienį feisbuke pranešė, kad Vilniaus savivaldybės komisija atlikus tyrimą ir konstatavus, kad riaušių prie Seimo organizavimu kaltinama lietuvių kalbos mokytoja Astra Genovaitė Astrauskaitė į darbą „Juventos“ gimnazijoje priimta pažeidus tvarką – tinkamai nepaskelbus konkurso, ji bus atleista iš darbo.
Astra Genovaitė Astrauskaitė
Astra Genovaitė Astrauskaitė / Roko Lukoševičiaus / 15min nuotr.

„Dabar vyks tai, ką ir rašiau – direktorė turės atleisti iš darbo Astrą, o tada bus sprendžiama dėl nuobaudos mokyklos vadovei“, – feisbuke rašė V.Benkunskas.

Jo teigimu, priimdama A.G.Astrauskaitę į darbą, „Juventos“ gimnazijos direktorė padarė klaidą.

„Tikiuosi, ji bus greitai ištaisyta ir antivalstybininkė nebemokys jaunosios kartos“, – rašė viceministras.

Penktadienį pranešta, kad Vilniaus savivaldybės komisija konstatavo, jog A.G.Astrauskaitė į darbą „Juventos“ gimnazijoje grąžinta pažeidus tvarką – tinkamai nepaskelbus atrankos.

Sprendimas, ar skirti nuobaudą įstaigos direktorei ir įpareigoti atleisti mokytoją, priklausė nuo miesto mero Remigijaus Šimašiaus.

Mokyklos vadovė Irina Ignatavičienė LRT anksčiau sakė, kad A.G.Astrauskaitę į darbą priėmė, nes neturėjo kitos išeities – trūko lituanisto, nebuvo kam vesti pamokų, o darbo sutartyje su A.G.Astrauskaite įrašytos dvi pedagogei iškeltos sąlygos, kad ugdymo proceso metu ji neskleistų savo politinių pažiūrų, ugdymo proceso metu nedalyvautų politinėje veikloje.

Sprendimą įdarbinti šią mokytoją kritikavo ir švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė.

„Vadovui turėtų rūpėti būsimo darbuotojo vertybės, nuostatos, nes jis dirbs mokyklos komandoje, todėl man nesuprantama, kodėl ši vadovė priėmė į darbą A.Astrauskaitę“, – teigė ji.

Aktyvi protestuotoja prieš koronaviruso pandemijos valdymą A.G.Astrauskaitė taip pat yra viena kaltinamųjų baudžiamojoje byloje dėl riaušių prie Seimo. Ji kaltinama riaušių organizavimu ir provokavimu.

Riaušės prie parlamento rūmų Vilniuje kilo pernai rugpjūčio 10-osios vakarą po mitingo prieš Vyriausybės ribojimus, skirtus imuniteto nuo koronaviruso neturintiems ir nesitestuojantiems žmonėms.

Pasibaigus Seimo posėdžiui dalis protestuotojų užtvėrė išėjimus iš parlamento rūmų bei išvažiavimą iš vidinio kiemo. Prieš protestuotojus policija panaudojo ašarines dujas, šie savo ruožtu mėtė į pareigūnus akmenis.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min