15min be reklamos
2022 12 22, 18:51

„Vilniaus viešasis transportas“ su profesine sąjunga atnaujino kolektyvinę sutartį

„Vilniaus viešasis transportas“ (VVT) su įmonės profesine sąjunga pasirašė atnaujintą kolektyvinę sutartį, taip užbaigdamos ginčus ir daugiau nei dvi savaites trukusį sostinės vairuotojų streiką.
Vilniaus viešasis transportas streiko metu
Vilniaus viešasis transportas streiko metu / Pauliaus Peleckio / BNS nuotr.

Sutartis po to, kai jos projektą patvirtino VVT valdyba, pasirašyta ketvirtadienio pavakarę, BNS patvirtino įmonės atstovai.

Daugiau detalių žadama pateikti penktadienį.

VVT teigimu, su profsąjunga iš esmės suderėta kolektyvinėje sutartyje įtvirtinti kokybės priemoką su aiškesniais kriterijais, apimančiais punktualumą, saugų eismą, keleivių aptarnavimą, numatyti 3, 8 ir 12 metų stažo priemoką, 10 eurų siekiančią kompensaciją, jei vairuotojams neužtikrinama teisė į visą pietų pertrauką.

Taip pat sutarta nustatyti viršvalandžius tik su darbuotojo sutikimu, o dirbant šeštą dieną per savaitę taikyti didesnį – 1,75 tarifo – viršvalandžių apmokėjimą, numatyti stabilią 54 tūkst. eurų paramą profsąjungai, išlaikyti anksčiau suderėtus punktus.

VVT vadovas Darius Aleknavičius anksčiau ketvirtadienį patvirtino, kad naujovės sutartyje įmonei kainuos „iki milijono eurų papildomai per metus“. Jis pabrėžė, kad vairuotojams atlyginimai padidinti apie 20 proc. jau nuo lapkričio.

Profesinė sąjunga atsisakė streiko metu kelto reikalavimo kolektyvinėje sutartyje įtraukti punktą, jog darbuotojų atlyginimai būtų keliami kaskart Vilniaus savivaldybės tarybai indeksavus keleivių vežimo įkainius – juos peržiūrėti bendrovė nuo vasaros gali kas tris mėnesius.

Profesinė sąjunga taip pat nusileido dėl reikalavimo apmokėti pusę streikavusiųjų darbo užmokesčio. Jiems atlyginimai streiko metu mokėti iš profesinės sąjungos fondo.

VVT savo ruožtu nebereikalaus, jog profesinė sąjunga atsiskaitytų už jai skirtą paramą, taip pat įsipareigojo skirti 30 tūkst. eurų darbuotojų gerovei.

Naujajame dokumente lieka ir ankstesnėje, 2018-ųjų kolektyvinėje sutartyje buvę punktai dėl jubiliejinių, sveikatingumo išmokų darbuotojams, tačiau vietoje pastarųjų palikta teisė pasirinkti ir sveikatos draudimą.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Sugedusi buitinė technika: remontuoti ar pirkti naują?
Reklama
Ko reikia tikram šeimos automobiliui: esmė slypi nepastebimose smulkmenose
Reklama
Intensyvėjant „Rail Baltica“ statyboms darbams ruošiasi geležinkelio tiesėjai
Reklama
2022 m. „Rimi“ sėkmingai įgyvendino tvarumo ir labdaros iniciatyvas, prisidėjo prie paramos Ukrainai
Parašykite atsiliepimą apie 15min