Dabar populiaru

Naujausios

Publikuota: 2012 rugsėjo 7d. 17:59

Vilniečių apklausa parodė – jie nenori Algirdo Brazausko vardu vadinti tilto

A.Brazauskas
„Scanpix“ nuotr. / Vilniečiams nepatiko noras A.Brazausko vardu pavadinti Žirmūnų tiltą.

Prieš kelias dienas Vilniaus savivaldybės interneto tinklalapyje atsirado apklausa, kurioje vilniečių klausta, ar jie pritaria, kad Žirmūnų tiltas būtų pervadintas mirusio prezidento Algirdo Brazausko vardu. Rezultatai tokiems pokyčiams buvo nepalankūs, tačiau internautus labiausiai papiktino, kad tie skaičiai staiga pasikeitė sprendimo naudai, o apklausa buvo baigta.

Socialiniuose tinkluose ketvirtadienio vakarą ir penktadienio rytą atsirado ne vienas įrašas, kad Vilniaus savivaldybė galimai klastoja savo sukurtos apklausos rezultatus. „Šįvakar netyčia tapau liudininke, kaip per 2 valandas kardinaliai pasikeitė balsavimo dėl Žirmūnų tilto pervadinimo Brazausko vardu rezultatai. Apie 21 valandą buvo maždaug 2000 „už“ ir 8 000 „prieš“. Pažiūrėjusi vėliau, apie 23 val., radau 20 000 „už“ ir 8 000 „prieš. Mere Zuokai, tai kam reikalingas balsavimas svetainėje, jei tokios nesąmonės vyksta?“ – piktinosi viena internautė.

Penktadienį priešpiet apklausa jau nebevyko. Pasiteiravus Vilniaus savivaldybėje, kaip taip staiga išaugo sprendimui pakeisti Žirmūnų tilto pavadinimą pritariančiųjų skaičius, paaiškėjo, kad tai tebuvę techniniai nesklandumai.

„Paskelbus apklausą nebuvo pažymėta, kad joje gali dalyvauti tik užsiregistravę asmenys, nurodantys savo vardą ir pavardę. Tad kažkas ėmė labai intensyviai balsuoti „už“. Specialistams teko suskaičiuoti realius apklausos dalyvius. Paaiškėjo, kad iš unikalių IP adresų už šį sprendimą balsavo 483, prieš – 2382 asmenys“, – teigė savivaldybės Viešųjų ryšių tarnybos atstovai.

Ši apklausa kardinaliai pakeitė Vilniaus savivaldybės planus. Nors dar ketvirtadienį tarp artimiausio miesto tarybos posėdžio klausimų buvo įrašytas projektas Žirmūnų tiltą pervadinti A.Brazausko vardu, penktadienį projektas skambėjo jau kitaip. Žirmūnų tiltą pasiūlyta pavadinti poeto Justino Marcinkevičiaus vardu.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min