Dabar populiaru
Publikuota: 2017 rugsėjo 6d. 06:04

Vilnietis apie sostinę: Vilnius tvarkosi? Ar tikrai?

Taip atrodo teritorija prie konteinerių Karoliniškėse
15min skaitytojo Martyno nuotr. / Taip atrodo teritorija prie konteinerių Karoliniškėse

„Ar Vilniaus savivaldybė geba „tvarkytis“ gyvenamuosiuose rajonuose?“ Tokį klausimą kelia Karoliniškių gyventojas Martynas, kuris kartu su kaimynais jau kelerius metus siekia, kad, jų teigimu, visiškai netinkamai įrengta buitinių atliekų surinkimo aikštelė, o ypač jos prieigos, nuolat virstančios sąvartynu, iš daugiabučių kiemo vidurio būtų perkelta arčiau L.Asanavičiūtės ir D.Gerbutavičiaus gatvių.

Martyno nuotraukose puikiai matyti, kuo labai dažnai virsta buitinių atliekų surinkimo aikštelė – paprasčiausiu sąvartynu. Ir taip yra, tvirtina Karoliniškių gyventojas, ne tik dėl nevalyvų miestiečių, bet ir dėl miesto savivaldybės negebėjimo tinkamai organizuoti atliekų surinkimą. O tiksliau – tinkamoje vietoje įrengti aikšteles.

Savivaldybė prašymų nepaiso

„Deja, Vilniaus m. savivaldybės Miesto ūkio ir transporto departamento specialistai sugeba tik atsirašinėti, teigdami, kad nuvykus į minėtą buitinių atliekų surinkimo aikštelę (esančią tarp L.Asanavičiūtės g. 44, D.Gerbutavičiaus g. 1 ir 3 bei A.P.Kavoliuko g. 17), pažeidimų nerasta... Pažiūrėjus į nuotraukas galima patiems daryti išvadas, ar tikrai. Savivaldybės pareigūnai biurokratinio stiliaus atsakymuose neva ragina gyventojus patiems budėti prie langų (būti „VMS agentūra – viena moteris sakė“) ir patiems kiaurą parą imtis iniciatyvos drausminti nevalyvus piliečius (nors dažniausiai tai ne vietiniai gyventojai), kurie į minėtą vietą sutempia buitines, elektrotechnikos, statybines ir kitokias atliekas“, – piktinosi gyventojas.

Vietos gyventojų bendruomenė susitelkė – surinkta 60 butų savininkų parašai, kurie patvirtina prašymą Vilniaus savivaldybės valdininkams perkelti konteinerių aikštelę arčiau gatvės. Kol kas į tai neatsižvelgta.

„Valdininkai pareiškė, kad tai neva viso kvartalo, o ne minėtų daugiabučių buitinių atliekų aikštelė. Tuomet vėl kyla klausimas, kodėl kvartalinė konteinerinė aikštelė yra įrengta minėtų daugiabučių kiemo viduryje (kuo minėtų daugiabučių gyventojai prasikalto?), o ne arčiau gatvės, kuri yra vos už 70 metrų? Logiško paaiškinimo iš savivaldybės specialistų nepavyko gauti“, – teigė Martynas.

Tvarkytojams priekaištų neturi

Savivaldybė gyventojams tvirtina, kad dėl netvarkos kalti atliekų vežėjai „Ecoservice“ ir aplinką prižiūrinti „Mano aplinka“. Tačiau gyventojai su tuo nesutinka – jie teigia neįžiūrintys nė vienos iš šių bendrovių kaltės, kadangi atliekos išvežamos, aplinka sutvarkoma. O problema kyla dėl netinkamai įrengtos atliekų surinkimo aikštelės.

„Mano aplinkos“ atstovai irgi ginasi: jų atstovų teigimu, ne kartą kreiptasi į Vilniaus miesto savivaldybę dėl problemų prie tokių aikštelių, tačiau niekas nepasikeitė.

15min skaitytojo Martyno nuotr./Taip atrodo teritorija prie konteinerių Karoliniškėse
15min skaitytojo Martyno nuotr./Taip atrodo teritorija prie konteinerių Karoliniškėse

Martynas teigia iš savivaldybės išgirdęs vienintelį optimizmo suteikiantį dalyką – esą, jeigu miesto biudžete bus lėšų, bus įrengtos stoginės ir požeminiai konteineriai. Kada tai bus, gyventojai net nenumano.

„Gaila, kad Vilniaus meras (ne kartą ragintas susipažinti su minėta problema) nenori atvykti ir pasidaryti asmenukės, su šūkiu „Vilniaus XX a. 8 dešimtmečio miegamiesiems rajonams dar ne laikas tvarkytis...“ Nors čia irgi gyvena miestiečiai, mokantys mokesčius, auginantys mažuosius vilniečius, Lietuvos piliečius“, – apgailestavo Martynas.

Žada požemines aikšteles

Vilniaus savivaldybės Atliekų tvarkymo programos įgyvendinimo skyriaus vedėjas Valdas Juodis vis dėlto pirmiausia pirštu beda į atliekų vežėjus – 15min pateiktame jo atsakyme teigiama, kad apie netvarką informuoti įmonės „Ecoservice“ atsakingi asmenys, jie įpareigoti, kad artimiausiu metu didelių gabaritų atliekos būtų išvežtos.

„Savivaldybė turi sprendimą – Vilniuje jau ruošiasi įrengti daugiau kaip 600 pusiau požeminių konteinerių aikštelių. Pagal SĮ „Vilniaus planas“ parengtą schemą, požeminę komunalinių atliekų ir kalbant apie konkretų kiemą – antrinių žaliavų aikštelę numatoma įrengti šiuo metu esančios antžeminės vietoje“, – sakė V.Juodis.

15min skaitytojo Martyno nuotr./Taip atrodo teritorija prie konteinerių Karoliniškėse
15min skaitytojo Martyno nuotr./Taip atrodo teritorija prie konteinerių Karoliniškėse

Kada šis projektas bus įgyvendintas, V.Juodis nepatikslino. Jis tik nurodė interneto svetainę www.vilnius.lt, kur esą galima rasti numatomų įrengti konteinerių mišrioms komunalinėms atliekoms ir antrinėms žaliavoms aikštelių preliminarią schemą. Tačiau atidarius puslapį šios informacijos nėra.

Naujienų galite įkrauti skaitytojų naujienų portale ikrauk.lt, siųsti el. paštu 15min@15min.lt arba parašyti per „Facebook“ paskyrą štai čia.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min