Dabar populiaru
Publikuota: 2019 rugsėjo 16d. 10:20 , Atnaujinta: 2019 rugsėjo 16d. 19:22

Vilniuje iš žemių supylus svastiką policija pradėjo tyrimą, Izraelio ambasadorius sukrėstas

Policijos priemonė Kaune
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Policija

Vilniuje, prie Lietuvos žydų bendruomenės, sekmadienį iš žemių supylus svastikos ženklą policija pradėjo tyrimą dėl neapykantos kurstymo. Sukrėstas Izraelio ambasadorius Lietuvoje Yossefas Levy tikisi, kad įvykis bus kuo greičiau ištirtas.

Vilniaus apskrities policijos duomenimis, svastika Pylimo gatvėje supilta panaudojus gėlių vazono žemę.

Įvykio nuotraukos sekmadienį publikuotos socialiniame tinkle, svastiką pastebėjo ir Lietuvos žydų bendruomenės (LŽB) atstovai.

LŽB pirmininkė Faina Kukliansky sakė, kad tokio akivaizdaus antisemitizmo Lietuvoje nėra buvę jau seniai, ir atkreipė dėmesį, jog tai įvyko per Tautų šventę bei artėjant Holokausto minėjimo renginiams.

„Buvau išties sukrėstas, sužinojęs, jog nacistinė svastika atsirado pačiame Vilniaus centre vakar, sekmadienio rytą, visai šalia žydų bendruomenės pastato. Jei tokie veiksmai nesulaukia deramos savalaikės reakcijos ir pasmerkimo, ilgainiui jie gali sukurti labai pavojingą klimatą visuomenėje. Tai yra bailus ir apgailėtinas antisemitinis aktas, netoleruotinas jokioje civilizuotoje valstybėje, juo labiau tokiame mieste, kaip Vilnius, sostinėje šalies, kuri tragiškai prarado beveik visą jos žydų bendruomenę per Holokaustą. Tikiuosi, jog atsakingos institucijos bei valstybinės įstaigos imsis reikiamų priemonių ištirti ir užkirsti kelią tokiems gėdingiems poelgiams, o mes, žydai ir ne žydai, kartu kovosime prieš neapykantos kurstymą“, – sakė Izraelio ambasadorius Lietuvoje Y.Levy.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Kviečiame anties

Video

04:17
01:26
02:04

Esports namai

Parašykite atsiliepimą apie 15min