Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Vilniuje užfiksuoti pirmi gripo atvejai

Kauno gydymo įstaigų jau pradėjo skiepyti savo pacientus nemokama vakcina nuo gripo.
„15 minučių“/Eriko Ovčerenko nuotr. / Sveikatos priežiūros įstaigose pradedama skiepyti nuo gripo, tačiau visiems, kurie turėtų gauti nemokamus skiepus, vakcinų gali neužtekti.
Šaltinis: Laikraštis „15 minučių“
0
A A

Per pastarąją savaitę Vilniuje užfiksuoti pirmi keturi gripo atvejai šį rudenį. Anot visuomenės sveikatos specialistų, gripas atėjo keliomis savaitėmis vėliau nei pernai, tačiau sergančiųjų peršalimo ligomis skaičius yra net kelis kartus didesnis nei tuo pačiu metu praėjusiais metais.

Pernai 10 tūkst. gyventojų rugsėjo pabaigoje–spalio pradžioje teko apie 16 ligos atvejų, šiemet šis skaičius išaugo iki 43–44 atvejų. Anot Vilniaus visuomenės sveikatos centro Užkrečiamųjų ligų profilaktikos ir kontrolės skyriaus vyriausiosios specialistės Daivos Klimašauskienės, tokie rodikliai visuomenės sveikatos specialistus išgąsdino, tačiau dabar skaičius taip sparčiai nebeauga, tad tikimasi, kad tai tebuvo šios ligos šuolis ir dabar viskas atsistos į savo vietas.

„Per pastarąją savaitę Vilniuje užregistruoti ir 4 gripo atvejai, tačiau visi diagnozuoti kliniškai – iš simptomų gripą nustatė gydytojai, laboratorijoje tyrimai dar nėra atlikti. Gripas šiemet atėjo truputį vėliau – pernai pirmus atvejus užfiksavome ir laboratoriniai tyrimai juos patvirtino keliomis savaitėmis anksčiau“, – sakė D.Klimašauskienė.

„15min“ primena, kad gripo epidemija skelbiama, jeigu iš 10 tūkst. gyventojų gripu suserga 100.

Pradedama skiepyti

Anot medikės, vakcinos nuo gripo jau pradėtos skirstyti Vilniaus asmens sveikatos priežiūros įstaigoms ir visas jas pasieks artimiausiu metu. Šiemet Vilniui skirta 13 700 dozių, tai yra tik 74 proc. to kiekio, kiek buvo prašyta Valstybinių ligonių kasų. Vis dėlto tikimasi, kad vakcinų užteks, nes kasmet skiepijasi ne visi, kuriems skiriamos nemokamos vakcinos.

„Pirmiausiai nemokamai skiepijami 65 metų ir vyresni žmonės, taip pat lėtinėmis širdies ir kraujagyslių, kvėpavimo, inkstų ir kitomis ligomis, susijusiomis su imunine sistema ir piktybiniais navikais, sergantys asmenys. Deja, visų vaikų nemokamai paskiepyti negalėsime“, – teigė D.Klimašauskienė.

Specialistės teigimu, šiemet susidomėjimas skiepais yra didelis, jį greičiausiai paskatino pernai siautėjęs pandeminis gripas. Ar šiemet sulauksime pandeminio gripo, medikė prognozuoti nedrįso ir teigė, kad augantis sergančiųjų peršalimo ligomis skaičius yra normalus šiam metų laikui, tikrai neprognozuojantis pandemijos.

Paklausta, kaip išvengti ligų, medikė visų pirma patarė susirgus neiti į darbą, neleisti vaikų į darželį ar mokyklą ir tokiu būdu neplatinti ligų. „Taip pat nereikėtų lankyti ligonių namuose, ligoninėse. Plauti rankas yra privaloma, laiko patikrinta priemonė, tai daryti reikėtų apie 20 sekundžių. Tik tada nuplausite galimą užkratą nuo rankų, tai ypač svarbu tiems, kurie naudojasi viešuoju transportu“, – patarė visuomenės sveikatos specialistė.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min