TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Virusas vis dar lenkia Lietuvą

Atrasta nauja kiaulių gripo viruso atmaina
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Daugiausia ligonių esama JAV – 21 449, ten 87 žmonės jau mirė.
Šaltinis: „Lietuvos žinios“
0
A A

Latvijoje užregistruotas pirmas patvirtintas užsikrėtimo kiaulių gripo virusu A(H1N1) atvejis.

Juo užsikrėtusi moteris lankėsi JAV bei Kanadoje. Į Latviją per Berlyną ji grįžo birželio 21 dieną. Ligos simptomai buvo pastebėti moteriai skrendant lėktuvu. Orlaiviui nutūpus keleivė nuvežta į Latvijos infekcinių ligų centrą. Pacientės būklė nėra rimta, į ligoninę ji paguldyta saugumo sumetimais. Latvijos sveikatos apsaugos ministerija paprašė, kad su moterimi tuo pačiu reisu skridę žmonės skubiai kreiptųsi į medicinos įstaigas, jei pajustų į gripą panašius simptomus. Kol kas Latvija nesiėmė jokių papildomų keleivių kontrolės priemonių ir suvaržymų.

Iki birželio 22 dienos Europos Sąjungos (ES) šalyse iš viso buvo atskleisti 4245 užsikrėtimo kiaulių gripu atvejai. Daugiausia užsikrėtusiųjų yra Didžiojoje Britanijoje (2773), Ispanijoje (522), Vokietijoje (278), Prancūzijoje (150), Olandijoje (105). Estijoje patvirtinti 5 atvejai, Lenkijoje – 13. Lietuva – vienintelė ES valstybė, kurioje kiaulių gripu užsikrėtusių pacientų nenustatyta.

Visame pasaulyje kiaulių gripu užsikrėtusių žmonių yra daugiau kaip 52 tūkst. (100 šalių), mirusiųjų – 231.

Daugiausia ligonių esama JAV – 21 449, ten 87 žmonės jau mirė. Meksikoje mirusiųjų – 113, sergančių asmenų – 7624. Kanadoje serga 5710, mirė 13 žmonių. Čilėje užsikrėtusiųjų yra 4315, mirusiųjų – 4.

„Lietuvos žinios“
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min