Dabar populiaru
Publikuota: 2019 birželio 20d. 13:53

Visagino ežere – netikėtos maudynės: šalia vaikų ir suaugusiųjų vėsinosi dramblys

Dramblys Visagino ežere
Nuotrauka iš „Facebook“ / Dramblys Visagine

Karštą dieną atsigaivinti nori ne tik žmonės, bet ir laukiniai gyvūnai, kurie mielai brenda į artimiausią vandens telkinį. Tuo galėjo įsitikinti Visagino gyventojai, trečiadienį besimaudydami vietos ežere pamatę, kaip kartu pliuškenasi... dramblys! Vieniems tai buvo smagi pramoga, tačiau atsirado ir besipiktinusių – ir dėl pačių saugumo, ir dėl gyvūno, kuris cirko tampomas po visą Europą.

Ir nudžiugino, ir papiktino

Dramblys į Visagino ežerą brido karštą dieną, kai ten pat maudėsi daugybė žmonių. Vaikai ir suaugusieji stebėjosi tokiu vaizdu. Vieni juokavo, kad įvykis išskirtinis – ne kasdien Visagine ir Lietuvoje, ypač besimaudantį, pamatysi dramblį. Kiti piktinosi, kad nėra labai higieniška žmonių maudynių vietoje paleisti tokį gyvūną. Dar kitiems užkliuvo, kad šunims Visagine niekur neleidžiama maudytis ežere, o štai laukiniam žvėriui draudimai negalioja.

Šis gyvūnas – iš Visagine šiuo metu apsistojusio čekų cirko „Francesko Jung“. Po Lietuvą keliaujantis cirkas jau ne pirmą kartą leidžia taip, beveik laisvėje, matyti šį didelį žinduolį. Dramblys palei gatvę vaikštinėjo Vilniuje, šalia „Akropolio“, taip pat Šiaulių centre.

Šįkart karštį ir purvą gyvūnui leista nusiplauti Visagino ežere.

Parašė skundą

Kol vieni piktinosi, kiti džiaugėsi, visaginietė Liudmila Galič paskelbė, kad „dėl Visagino mieste rengiančio pasirodymus cirko laukinio gyvūno – dramblio galimų naudojimo pažeidimų buvo kreiptasi į Aplinkos apsaugos departamentą prie Aplinkos ministerijos dėl patikrinimo organizavimo, ar konkrečiu atveju nebuvo pažeistos laukinių gyvūnų naudojimo taisyklės“. Esą žmonės neturėtų džiaugtis pamatę gatvėje tokį vaizdą, nes gyvūnas akivaizdžiai yra kankinamas.

„Pamatę panašius vaizdus, prašau, informuokite minėtą įstaigą“, – rašė moteris.

Nuotrauka iš „Facebook“/Dramblys Visagine
Nuotrauka iš „Facebook“/Dramblys Visagine

Žada baudą

Visagino meras Erlandas Galaguzas irgi neslėpė, kad tokie dalykai jam – ne prie širdies. Mero teigimu, viešame paplūdimyje neturėtų būti vietos dramblio maudynėms. „Buvo susisiekta su tos įmonės vadovybe, pagaliau pagavome tą darbuotoją, kuris dramblį vedžiojo. Dabar iškviesti jų atstovai ir bus surašytas protokolas dėl viešosios tvarkos taisyklių pažeidimo ir, matyt, skirta bauda. Griežtai pažiūrėjome, nes manau, kad tai yra netoleruotina“, – kalbėjo meras.

Jo manymu, gaila ir gyvūno, tačiau rūpintis būtina ir prie ežero pramogavusiais žmonėmis: „Vedžioti tokioje vietoje šį gyvūną turbūt nėra saugu.“

E.Galaguzas sakė nemanąs, kad tokius dalykus reikia praleisti pro akis: „Aš už tai, kad kviestume vaikams pramogą padaryti, bet tam turi būti sudarytos sąlygos ir veikiama pagal taisykles. Įspėsime cirko atstovus, kad tokie dalykai nesikartotų.“

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Erlandas Galaguzas
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Erlandas Galaguzas

Visagino tarybos narys, Lietuvos lenkų rinkimų akcijos ir Rusų aljanso koalicijos „Krikščioniškų šeimų sąjunga“ atstovas Dmitrijus Ikonikovas atlaidesnis cirkui ir jo darbuotojams, o ypač tokį sąmyšį sukėlusiam drambliui.

„Aišku, jeigu žiūrėtume vien per įstatymų prizmę, tai cirko atstovai turėtų sumokėti baudą, tačiau Lietuva vis dėl to nėra policinė valstybė, o Visaginas tikrai yra draugiškas ir svetingas miestas. Pats dramblio maudynių faktas sukėlė labai daug pozityvių emocijų ir vaikams, ir suaugusiems, kurie tuo metu buvo miesto pliaže. Dar daugiau pozityvo buvo komentaruose socialiniuose tinkluose. Ir už tai reikia padėkoti cirko savininkams.

Tikrai nepritariu tiems, kas reiškė savo pasipiktinimą dėl dramblio maudynių, tačiau tikrai galiu suprasti šunų mylėtojus, kurie vėl iškėlė klausimą dėl to, kad Visagine nėra nustatytų vietų, kur galima būtų maudytis su savo augintiniais. Tikiu, kad jau kitais metas šiuos problemos neliks. Ežerai sutverti gamtos, kaip ir žmonės, drambliai ir šunys, ir logiška, kad visi turi teisę naudotis ežerais ir upėmis. Tačiau tam, kad netrukdytų vieni kitiems, reikia priimti atitinkamą politinį sprendimą“, – 15min sakė Visagino savivaldybės tarybos narys D.Ikonikovas.

Grasina daugiau neatvežti

Savo poziciją socialiniame tinkle „Facebook“ rusų kalba išplatino ir cirko atstovai. Jie tvirtina, kad tai paskutiniai metai, kai atvežė dramblį į Lietuvą.

„Mes darome maksimumą dėl dramblio! Mes einame su drambliu pasivaikščioti, kai drambliui norisi – blogai?! Mes maudome dramblį ežere – neteisinga? Kiek kartų per savo gyvenimą jūs sėdėjote ant dramblio? Ar glostėte dramblį? Dramblys, kuris nepririštas! Dramblys, kuris myli žmones ir vaikus! Pagalvokite! Mėsa lėkštėje puiku, audinė spintoje irgi, bet dramblys cirke, kuriuo mes užsiimame 24 valandas per parą, ne? Kur teisingumas?!“ – savo emocijas liejo cirko atstovai.

Jie tikina, kad šiam drambliui jau 43 metai, jis gimęs nelaisvėje, tad priekaištai, jog turėtų gyventi laisvėje, esą neturi pagrindo.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Ekspertai pataria
Skanumėlis

Video

01:13
04:47
02:25

Dabar tu gali

Parašykite atsiliepimą apie 15min