Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2022 07 06, 23:18

Visame pasaulyje tradiciškai skambėjo „Tautiška giesmė“

Liepos 6-ąją, Lietuvos Valstybės dieną, „Tautiška giesmė aplink pasaulį“ nuskambėjo jau keturioliktąjį kartą.

Valstybės diena buvo švenčiama ne tik visoje Lietuvoje, bet ir dešimtyse pasaulio šalių, kur gyvena lietuviai. Visą liepos 6-ąją visose laiko zonose skirtingose valstybėse gyvai skambėjo Lietuvos himnas.

„Stiprinant solidarumą svarbus kiekvieno žmogaus indėlis, kiekvienas balsas. Todėl kviečiame visus Lietuvos patriotus pasidžiaugti mūsų gebėjimu susitelkti ir prisijungti prie „Tautiškos giesmės aplink pasaulį“. Stiprūs išliksime, jei būsime solidarūs“, – kvietė „Tautiškos giesmės aplink pasaulį“ sumanytojas Raimundas Daubaras.

„Solidarūs – mes stiprūs!” – būtent tokia žinia šiemet apskriejo pasaulį.

Šiais metais pagrindinis renginys vyko Alytuje ant aukščiausio Lietuvoje Baltosios rožės tilto, tačiau himnas skambėjo kone kiekvieno šalies miesto pagrindinėse aikštėse, himną giedojo ir užsienyje gyvenantys lietuviai.

„Tautiškos giesmės aplink pasaulį“ idėja gimė 2009-aisiais, kai „Tūkstantmečio odisėja" pakvietė viso pasaulio lietuvius vienu metu sugiedoti Lietuvos himną ir pirmąkart kelioms istorinėms akimirkoms Žemės rutulį apjuosti gyvų balsų žiedu. Taip garsiai ir išdidžiai buvo pranešta, kad Lietuvos vardui – 1000 metų. Pirmaisiais metais „Tautišką giesmę“ giedojo 26 lietuvių bendruomenės visame pasaulyje.

Nuo tol ši unikali tautos iniciatyva, palaikoma aktyvių bendruomenių ir pavienių žmonių, tapo gyva mūsų laikų tradicija. O nuo 2019 m. Lietuvos Respublikos Seimo sprendimu liepos 6-oji švenčiama ne tik kaip Valstybės ar Mindaugo karūnavimo diena, bet ir kaip „Tautiškos giesmės“ diena.

TAIP PAT SKAITYKITE: Pajūryje nuskambėjo Lietuvos himnas: Palangoje ir Klaipėdoje susirinko minios žmonių

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min