Dabar populiaru
Publikuota: 2020 rugsėjo 16d. 12:34

VRK prašymu, laida, į kurią nepateko negalią turinti kandidatė, bus filmuojama iš naujo

Monika Ošmianskienė
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr. / Monika Ošmianskienė

Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) pranešime žiniasklaidai informuoja, kad „Laisvės partijos“ kandidatei į Seimo narius Monikai Ošmianskienei atsisakius priimti debatų organizatorių pagalbą patenkant į patalpas, kuriose rugsėjo 15 d. vyko kandidatų į Seimo narius vienmandatėje Žirmūnų rinkimų apygardoje diskusijų laidos filmavimas, VRK prašymu, laida bus filmuojama iš naujo.

„Nuoširdžiai apgailestaujame, kad kandidatei Monikai Ošmianskienei filmuojant kandidatų diskusijas teko patirti nepatogumų. Vyriausiajai rinkimų komisijai visada buvo, yra ir bus svarbiausia, kad visiems, tiek aktyviąją, tiek pasyviąją rinkimų teisę turintiems asmenims, būtų sudarytos lygios sąlygos dalyvauti rinkimuose.

VRK prašymu, VšĮ „Pilietinė medija“, kuri organizuoja minėtas kandidatų diskusijų laidas, sutiko įrengti specialią konstrukciją, kad negalią turintys kandidatai patogiai patektų į patalpas, ir debatai būtų perfilmuoti“, – teigė VRK pirmininkė Laura Matjošaitytė.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Laura Matjošaitytė
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Laura Matjošaitytė

M.Ošmianskienė trečiadienį situaciją pakomentavo savo feisbuko paskyroje.

„Šiandien VRK pirmininkė Laura Matjošaitytė pareiškė apgailestavimą, kad filmuojant kandidatų diskusijas man teko patirti nepatogumų.

Brangieji, apribota galimybė pristatyti save ir atstovaujamas vertybes rinkiminiu periodu nėra nepatogumai. Mes kalbame apie esminius pilietinių ir politinių teisių apribojimus. Mes kalbame apie prisiimtų tarptautinių įsipareigojimų pažeidimus“, – feisbuke komentavo ji.

„Mes kalbame apie Lietuvos teisės aktų nevykdymą. Negalime rinkiminių debatų metu diskutuoti socialinės atskirties ir žmogaus teisių tema ignoruodami esamą situaciją. Kviečiu visus šiandien ateiti 16 val. prie VRK išreikšti solidarumą su asmenimis, turinčiais negalią. Ne apgailestavimai, o atsakomybės prisiėmimas ir tvarūs pokyčiais yra būtini šiandien“, – rašė M.Ošmianskienė.

Vidmanto Balkūno / 15min nuotr./Monika Ošmianskienė
Vidmanto Balkūno / 15min nuotr./Monika Ošmianskienė

15min jau rašė, kad antradienį kandidatų į Seimą Žirmūnų vienmandatėje apygardoje debatuose dalyvauti ketinusi Laivės partijos kandidatė M.Ošmianskienė savo idėjų pristatyti negalėjo, nes su neįgaliojo vežimėliu patekti į patalpas buvo neįmanoma. Organizatoriai tvirtina, kad kandidatę galėjo laiptais užnešti, tačiau ji tokios paslaugos atsisakė.

„Per ilgai žmonės su negalia buvo nematomi. Tarsi jų nėra gatvėse, parkuose, viešajame gyvenime, politikoje ir net rinkiminiuose debatuose. Tikiuosi, kad iš šios istorijos mes visi pasimokysime, kad mūsų valstybės įstaigos, erdvės, paslaugos, o pagaliau ir mes patys būtume atviri žmonėms su negalia, nes tai mūsų dalis ir ji nusipelno lygių galimybių su visais“, – situaciją Laisvės partijos pranešime komentuoja jos vadovė Aušrinė Armonaitė.

Seimo rinkimai vyks spalio 11 dieną.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiškai su „Norfa“

Skanumėlis

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min