Dabar populiaru
Publikuota: 2015 liepos 4d. 18:40

Pareigūnas Evaldas Šimkus neatsigina Palangos poilsiautojų prašymų pasidaryti asmenukę

Evaldas Šimkus
Vidmanto Balkūno / 15min nuotr. / Evaldas Šimkus

Kapitonas Evaldas Šimkus vadovauja Viešojo saugumo tarnybos būriui, kuris vykdo specialiąsias užduotis, malšina neramumus kalėjimuose ir gali atlikti kovinius veiksmus. Tačiau tarp Palangos poilsiautojų šis pareigūnas toks populiarus, kad eidamas J.Basanavičiaus gatve neatsigina prašymų pasidaryti asmenukę. Kapitoną gerbia net sulaikytieji.

„Va, šitas pareigūnas tai yra normalus“, – per apklausą pareiškė jaunas palangiškis, rodydamas į Viešojo saugumo tarnybos (VST) kapitoną E.Šimkų. 

1994 metais gimusį jaunuolį pareigūnai sulaikė penktadienio vakarą Palangos paplūdimyje, kur jis girtas šventė radijo stoties „Zip fm“ gimtadienį. 

Vaikinas tol necenzūriniais žodžiais plūdo teisėsaugos pareigūnus, kol kapitonas E.Šimkus grėsmingai paklausė: „Jūs esate sulaikytas už tai, kad girtas pasirodėte viešoje vietoje. Ar norite būti sulaikytas ir už pareigūnų įžeidinėjimą?“

Jaunuolis greitai pripažino kaltę ir dar kartą pakartojo, kad labai gerbia VST kapitoną.

Nors šis pareigūnas gyvena ir dirba Kaune, tačiau yra puikiai žinomas Palangos gyventojams ir poilsiautojams.

1991 metais E.Šimkus pradėjo tarnauti vidaus tarnybos Pirmajame pulke, kuris vėliau buvo performuotas į VST.

Šie pareigūnai malšina masinius neramumus, atstato tvarką įkalinimo įstaigose, konvojuoja kalinius, saugo valstybės strateginius objektus, vykdo paieškos operacijas sudėtingomis sąlygomis. Vasarą VST padeda policijai saugoti viešąją tvarką Palangoje. 

Vidmanto Balkūno/15min.lt nuotr./Evaldas Šimkus
Vidmanto Balkūno/15min.lt nuotr./Evaldas Šimkus

„Aš čia dirbu jau apie 15 metų, praktiškia, kiekvieną vasarą, todėl jaučiuosi kaip vietinis“, – juokavo kapitonas E.Šimkus.

Penktadienio naktį dalyvavome naktiniame budėjime su VST pareigūnais, o mus lydėjo ir kapitonas E.Šimkus.

Per tas valandas daugybė vietos gyventojų, J.Basanavičiaus gatvės verslininkų ir taksistų spaudė ranką šiam pareigūnui. Suskaičiavome net keturias turistų grupeles, kurios norėjo pasidaryti asmenukę su E.Šimkumi.

„Ką tik grįžau iš Anglijos, ar galiu su jumis nusifotografuoti?“, – paklausė jauna poilsiautoja ir puolė prie pareigūno. „Žinoma, dešimt eurų iš jūsų“, – pajuokavo E.Šimkus ir palinko prie merginos išmaniojo telefono kameros.

Tai buvo jau ketvirtoji asmenukė tą vakarą.

Palangos poilsiautojai keičiasi

E.Šimkus sako, kad per tuos 15 metų, kai vasaromis saugojo viešąją tvarką Palangoje, pastebėjo tendenciją – poilsiautojai keičiasi į gerąją pusę. 

Vidmanto Balkūno/15min.lt nuotr./Palanga gėrė ir mušėsi iki ryto
Vidmanto Balkūno/15min.lt nuotr./Evaldas Šimkus

„Sumažėjo žiaurių apiplėšimų, kokių būdavo anksčiau. Prisimenu, prieš keletą metų užpuolikai bandė nuplėšti auksinę grandinę nuo ruso poilsiautojo kaklo. Jie sumušė jį, plėšė tą grandinę, paliko mėlynes ir randus ant kaklo, bet nenuplėšė.

Dabar tokių nusikaltimų nebėra“, – pasakojo E.Šimkus. 

Pareigūnas prisiminė, buvo net tokių atvejų, kai pėsti patruliuojantys pareigūnai J.Basanavičiaus gatvės prieigose pastebėjo besiginkluojančią jaunuolių gaują. Tada VST pareigūnai apsupo miško plotą ir vaikinus sulaikė,

„Anksčiau mes net nesėsdavome į automobilį, nes ant kiekvieno kampo reikėdavo išlipti ir prašyti žmonių, kad nevartotų alkoholio viešoje vietoje. Dabar viskas taip pasikeitė, kad kartais net prieiti nebereikia – žmonės tik pamato pareigūną ir rankomis rodo, kad atsiprašo“, – sakė VST kapitonas. 

VST kapitonas mano, kad daug priežasčių nulėmė, jog Palangos poilsiautojai keičiasi.

Pavyzdžiui, daug nusižengti linkusių lietuvių emigravo, be to, mūsų visuomenė tapo vakarietiškesnė. 

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min