Dabar populiaru
Publikuota: 2018 sausio 11d. 12:30

VTEK: K.Trečiokas ir B.Šniaukas per vėlai deklaravo interesus ir pažeidė įstatymą

Kęstutis Trečiokas
Luko Balandžio / 15min nuotr. / Kęstutis Trečiokas

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) vienbalsiai nusprendė, kad Telšių rajono savivaldybės tarybos nariai Kęstutis Trečiokas ir Benediktas Šniaukas pažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo reikalavimus nustatyta tvarka ir terminais teikti privačių interesų deklaracijas.

„Tyrimo metu VTEK nustatė, kad K.Trečiokas ir B.Šniaukas Telšių rajono savivaldybės tarybos narių įgaliojimus gavo 2017 m. sausio pabaigoje, tačiau K.Trečiokas privačių interesų deklaraciją pateikė tik 2017 m. gegužės pradžioje, o B.Šniaukas – balandžio pabaigoje. Pažymėtina, kad deklaruoti interesus politikai privalėjo per 30 kalendorinių dienų nuo jų išrinkimo į pareigas dienos“, – ketvirtadienį žiniasklaidai išplatintame pranešime rašo VTEK.

Tyrimą komisija atliko antrąjį kartą nepritarusi Telšių rajono savivaldybės Etikos komisijos tyrimo išvadai.

Praėjusių metų balandį VTEK patikrino, kaip privačius interesus deklaruoja savivaldybių tarybų nariai, kurie į pareigas buvo išrinkti 2016 ir 2017 m. Paaiškėjo, kad dalis jų nesilaikė įstatyme nustatytų deklaracijų teikimo terminų. Tuomet VTEK pavedė 24-ių savivaldybių Etikos komisijoms įvertinti privačių interesų nedeklaravusių politikų elgesį pagal Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo nuostatas.

„Privačių interesų deklaravimas yra viena iš veiksmingiausių viešųjų ir privačių interesų konfliktų valstybinėje tarnyboje prevencijos priemonių, kurianti pasitikėjimą viešuoju sektoriumi. Interesų deklaravimo svarbą pabrėžia ir Europos Tarybos valstybių prieš korupciją grupė (GRECO) bei Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacija (EPBO)“, – primena VTEK.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos

02:14
08:43

Metas rinktis

Atradimai virtuvėje

Video

21:30
01:14
00:13

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min