Dabar populiaru
Publikuota: 2018 balandžio 11d. 09:39

VTEK laikinai vadovaus Saulius Katuoka

Saulius Katuoka
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr. / Saulius Katuoka

Antradienį Seimui vieno balso persvara atmetus laikinojo Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos (VTEK) vadovo Virginijaus Kanapinsko kandidatūrą ir nepaskyrus jo pirmininku, trečiadienį šias pareigas bendru sutarimu komisija laikinai perleido VTEK nariui teisės profesoriui Sauliui Katuokai. Apie tai pranešė VTEK.

Iki šiol, kaip rašo BNS, vyriausias pagal amžių komisijos narys S.Katuoka atsisakydavo imtis pirmininko pareigų dėl sveikatos.

S.Katuoka VTEK nario pareigas eina nuo 2014 m., į jas buvo teiktas Lietuvos prezidentės Dalios Grybauskaitės.

V.Kanapinskas komisijai laikinai vadovavo daugiau nei metus. Nuolatinio pirmininko VTEK neturi nuo pernai kovo, kai iš pareigų atsistatydino buvęs VTEK pirmininkas Romas Valentukevičius kilus abejonėms dėl jo veiklos skaidrumo.

VTEK pirmininką iš penkių šios komisijos narių Seimo pirmininko teikimu skiria Seimas. Kitų VTEK narių pareigas šiuo metu eina: nuo 2014 m. antrąją kadenciją – žurnalistė Dalia Paulauskaitė, nuo 2017 m. – teisininkas Edmundas Sakalauskas, istorikas Antanas Šenavičius bei – antrąją kadenciją – V.Kanapinskas.

VTEK yra Seimo įsteigta ir jam atskaitinga kolegiali institucija, vykdanti valstybinėje tarnyboje dirbančių asmenų ir lobistų veiklos priežiūrą bei korupcijos prevenciją. VTEK pirmininkas ir nariai yra nepriklausomi ir vadovaujasi tik teisės aktais bei etikos normomis. VTEK klausimus svarsto ir sprendimus priima kolegialiai. VTEK nario kadencijos trukmė – penkeri metai.

Nuolat veikiančia institucija VTEK tapo 1999 m. Pirmuoju VTEK pirmininku Seimas tuomet skyrė teisininką prof. Vytautą Andriulį. Per pastaruosius devyniolika metų į VTEK pirmininko pareigas Seimas taip pat buvo paskyręs Algirdą Meškauską, Jolantą Petkevičienę, Remigijų Rekertą ir R.Valentukevičių.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Mados infekcija

Euromaster

„Susitikime lauke“

Parašykite atsiliepimą apie 15min