Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2018 01 03, 14:51

VTEK pradėjo tyrimą dėl nedeklaruotų Rasos Jakilaitienės interesų

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) trečiadienį nusprendė pradėti tyrimą dėl užsienio reikalų ministro atstovės spaudai Rasos Jakilaitienės elgesio. Bus aiškinamasi, ar politinio (asmeninio) pasitikėjimo valstybės tarnautoja nepažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo reikalavimų nustatyta tvarka ir terminais deklaruoti privačius interesus.
Rasa Jakilaitienė
Rasa Jakilaitienė / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.

VTEK teigia tyrimą pradėjusi Seimo narės „valstietės“ Agnės Širinskienės pranešimo pagrindu.

„Jame teigta, kad R.Jakilaitienė savo privačių interesų deklaracijoje nenurodė juridinių asmenų, kurių veikloje dalyvauja jos sutuoktinis – UAB „Media 3“, UAB „TV Play“, UAB „TV Play Content Marketing“, VšĮ „Pilietinė medija“. Taip pat, esą, tarnautoja nedeklaravo duomenų, jog sutuoktinio valdoma UAB „Media 3“ yra UAB „Kaltanėnų svirnas“ akcininkė“, – rašoma pranešime žiniasklaidai.

Papildomai VTEK vertins, ar R.Jakilaitienė laiku deklaravo sutuoktinio vykdomas individualias veiklas bei aplinkybę, jog yra visuomeninės organizacijos „Gelbėkit vaikus“ valdybos narė.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Agnė Širinskienė
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Agnė Širinskienė

Socialinio tinklo „Facebook“ paskyroje apie kreipimąsi į VTEK A.Širinskienė pranešė gruodžio 27-ąją. R.Jakilaitienė po šio pareiškimo interesų deklaraciją papildė.

Tąkart parlamentarė taip pat pateikė informaciją apie R.Jakilaitienės sutuoktinio žurnalisto, prodiuserio Edmundo Jakilaičio, verslininkų Lauryno Šeškaus, jo sutuoktinės Indrės Trakimaitės-Šeškuvienės, Jogailos Morkūno valdomų įmonių tarpusavyje susijusius viešuosius pirkimus.

Pridurdamas, kad yra šokiruotas, partietės įrašu virtualioje erdvėje pasidalijo ir valdančiosios Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos pirmininkas Ramūnas Karbauskis.

Antradienį A.Širinskienė pranešė paprašiusi Valstybinės mokesčių inspekcijos (VMI) atlikti ir E.Jakilaičio vykdomos individualios veiklos patikrinimą. 15min parlamentarė tikino Jakilaičių veikla besidominti savo iniciatyva, savo veiksmų su R.Karbauskiu ar frakcija nederinanti ir, kaip ir kiekvienas Seimo narys, sprendžianti tas problemas, kurias mato.

„Jeigu matyčiau, kad kitas asmuo nemoka mokesčių galimai arba galimai nedeklaruoja interesų, elgčiausi lygiai taip pat“, – sakė ji.

E.Jakilaitis A.Širinskienės domėjimąsi jo šeimos veikla įvardijo kaip viešųjų ryšių triuką ir bandymą atitraukti dėmesį nuo kitos temos – R.Karbauskio valdomo „Agrokoncerno“ veiklos skaidrumo.

Žurnalistas, kurio vedamoje laidoje R.Karbauskis nesilanko beveik metus, gruodį socialinio tinklo „Facebook“ paskyroje R.Karbauskiui uždavė 24 klausimus apie „Agrokoncerną“. Seimo narys į klausimus neatsakė ir E.Jakilaičio pareikalavo juos paneigti. Žurnalistas to daryti nesutiko ir pranešė esantis pasiruošęs bylinėjimuisi teisme.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min