Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2021 sausio 13d. 14:41

Vyriausybė karantino režimą švelnins atsargiai: „Norėtumėm išvengti amerikietiškų kalnelių“

Su karantinu dėl COVID-19 turėtume gyventi bent iki sausio 31-osios, bet Vyriausybė karantino režimą gali pratęsti. Premjerė Ingrida Šimonytė neatmeta galimybės, jog tuomet dalies ribojimų neliks, bet su švelninimu esą reikia elgtis atsargiai. Dabartinę COVID-19 situaciją šalyje ji vertina kaip pozityvią.

„Nepaisant to, kad būna dienų, kada skaičiai atrodo gerokai geriau, būna dienų, kaip šiandien, kada jie vėl tarsi atrodo blogiau, bet bendra tendencija kol kas atrodo pozityvi. Klausimas, ar pakankamai sparti“, – trečiadienį po Vyriausybės posėdžio komentavo I.Šimonytė.

Ji neatmetė galimybės, kad po sausio 31-osios kai kurių karantino ribojimų neliks, bet valdyti padėtį ragino atsargiai.

„Mūsų iššūkiai yra du: pirmas, kad mes turime nulipti nuo gana aukšto kalno, antras iššūkis – kad tuo pačiu metu aplinkui, kažkur netoliese Lietuvos plinta mutacijos, kurios gali vėl, labai greitai tą kalną užauginti

Tam patvirtinimui pakanka pažiūrėti į Airijos pavyzdį, kuri labai puikiai per karantiną susitvarkė ir labai sumažino atvejų skaičių, ir atrodė, kad viskas yra jau kontroliuojama. Bet pakako karantiną atšaukti beigi įsisukti mutacijai, kai teko vėl įvesti naują karantiną“, – kalbėjo I.Šimonytė.

Tokių „amerikietiškų kalnelių“, pasak jos, norėtųsi išvengti.

„Tai labiausiai norėtumėm išvengti štai tokių amerikietiškų kalnelių. Norėtumėm, kad išėjimo strategijos būtų valdomos, derinamos su testavimo ir vakcinavimo sprendimais.

Tikrai nebus taip – tą tikrai galiu pasakyti, – kad sausio 31-ąją visi apribojimai neteks galios. Kažkokie apribojimai – galbūt, bet kokie ir kokiais tempais, kokiais etapais, dėl to dar turėsim tartis“, – pažymėjo ministrė pirmininkė.

Tikrai nebus taip, kad sausio 31-ąją visi apribojimai neteks galios.

Išėjimo iš griežto karantino strategiją kitą savaitę planuojama aptarti su ekspertais.

Atsisakyti dalies karantino ribojimų, ypač orientuotų į smulkiuosius prekybininkus ir paslaugų teikėjus, dar trečiadienį pareikalavo opozicijoje dirbanti Lietuvos socialdemokratų partija.

Kiek anksčiau leisti veikti prašė slidinėjimo centrai. Sveikatos apsaugos ministerija atmetė tokią galimybę, nes tai esą skatintų susibūrimus ir keltų riziką plisti koronavirusui.

Statistikos departamento duomenimis, praėjusią parą Lietuvoje nustatyti 1694 nauji COVID-19 atvejai, iš viso COVID-19 serga 62 tūkst. 425 gyventojai.

Spaudos konferencija iš Vyriausybės:

Sieks, kad į Lietuvą nepatektų mutavęs COVID-19

Trečiadienį I.Šimonytė planuoja susitikti su vežėjų atstovais ir aptarti, kaip sumažinti riziką, kad Jungtinėje Karalystėje mutavęs koronavirusas nepatektų į Lietuvą.

Ekspertų taryba, pasak jos, siūlo griežtinti vežėjų testavimą bei kontrolę.

Nekalbame apie sienų uždarymą ar panašius apribojimus.

„Yra ekspertų pasiūlymų dėl testavimo ir kontrolės sugriežtinimo. Tikrai nekalbame apie sienų uždarymą ar panašius apribojimus. Kalbame apie šitame sektoriuje dirbančių žmonių sveikatos kontrolę ir galimybių užkrėsti savo šeimas sumažinimą grįžus ar kažkur pasidalyti mutavusiu virusu“, – per spaudos konferenciją teigė I.Šimonytė.

Pasak jos, svarbu ieškoti sprendimų, kurie leistų sustiprinti kontrolę: „Labai nesinorėtų, kad po to laiko, kai turime keletą savaičių tokių ir pozityvesnių žinių, vėl pradėtume kiekvieną dieną sukti atvejų skaitliuką aukštyn dėl to, kad Lietuvoje pernelyg paplito sparčiai plintanti atmaina.“

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Mėgaukis šiandien

Laimė jaustis saugiai

Video

11:59
01:00:04
01:26

Sodo ir daržo ekspertai

Mes turėsim kūdikį!

Esports namai

Puiki sveikata – mažiau išlaidų

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min