Dabar populiaru
Publikuota: 2019 vasario 19d. 07:28

Vyriausybė rengiasi viešinti referendumą dėl dvigubos pilietybės

Lietuvos Respublikos pasas
Migracijos valdybos nuotr. / Lietuvos Respublikos pasas

Ministerijų atstovai antradienį Vyriausybėje aptars dvigubos pilietybės viešinimo kampanijos planus.

Vyriausybės kanclerio pirmasis pavaduotojas Deividas Matulionis sako, kad tarpinstituciniame pasitarime Vyriausybės kanceliarija ketina raginti ministerijas parengti galimus atsakymus į kylančius neaiškumus.

„Jau esame paskelbę viešinimo konkursus. Bus prašymas ministerijoms, kad pagal savo kompetenciją pateiktų konkrečius atsakymus į dažniausiai keliamus piliečių klausimus dėl pilietybės išsaugojimo. Nes iki šiol ganėtinai vangiai ministerijos teikia atsakymus“, – BNS sakė vicekancleris.

Konstituciniam Teismui penktadienį išaiškinus, kad referendumas gali būti rengiamas tik vieną dieną, svarstoma, jog jis galėtų vykti gegužės 12-ąją, per pirmąjį prezidento rinkimų turą. Dėl to dar turės apsispręsti Seimas.

Vyriausybė referendumo viešinimo kampanijai yra paskyrusi 230 tūkst. eurų.

Anot D.Matulionio, skelbti atskiri viešieji konkursai nustatant, kokio pobūdžio informacija turėtų būti skelbiama, taip pat pačiam informacijos viešinimui žiniasklaidos priemonėse. Tikimasi procedūras baigti per kelias savaites.

„Greičiausiai kampanija bus pradėta kovo pabaigoje. Bet mes neužsiiminėsime agitacija, nepasisakysime „už“ arba „prieš“, nes būtent taip mums suformuluotas Vyriausybės pavedimas, kad turime informuoti visuomenę, jog referendumas bus“, – sakė jis.

Referendume piliečių ketinama klausti, ar jie sutinka leisti dvigubą pilietybę asmenims, išvykusiems į šalis, atitinkančias „euroatlantinės integracijos kriterijus“. Konkrečios šalys būtų nustatytos įstatymu.

Šiuo metu dviguba pilietybė nėra leidžiama emigrantams, Lietuvą palikusiems po nepriklausomybės atkūrimo ir įgijusiems kitos šalies pilietybę.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Gerumu dalintis gera

Dabar tu gali

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie 15min