Dabar populiaru
Publikuota: 2020 balandžio 1d. 13:12 , Atnaujinta: 2020 balandžio 1d. 17:05

Nuo balandžio 4-osios – uždraustas keliavimas keltais ir lėktuvais, atvertas kelias trumpalaikės nuomos draudimui

Skrydis
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr. / Skrydis

Trečiadienį posėdžio metu Vyriausybė, su retomis išimtimis, nuo balandžio 4 dienos 00.00 val. įvedė visišką draudimą keleiviams vykti keltais ir lėktuvais. Ministrų kabinetas priėmė ir daugiau sprendimų, kuriais griežtinamos karantino dėl COVID-19 Lietuvoje sąlygos. Juos, pasibaigus posėdžiui, spaudos konferencijos metu pakomentavo premjeras Saulius Skvernelis.

Trečiadienį Ministrų kabinetas nusprendė nuo balandžio 4 dienos 00.00 val. drausti į Lietuvą keleiviniais laivais, keltais gabenti keleivius ir jų lengvuosius automobilius, išskyrus kelto maršrutą Kylis–Klaipėda–Kylis, arba turint vidaus reikalų ministro, ar jo įgalioto asmens, leidimą.

Taip pat nuo tos pačios dienos nuspręsta skrydžius keleiviams vežti į ir iš Lietuvos tarptautinių oro uostų leisti vykdyti tik gavus Lietuvos transporto saugos administracijos išduotą atskirą leidimą oro susisiekimui vykdyti, pagal susisiekimo ministro pavedimą, atsižvelgiant į užsienio reikalų ministro teikimą.

LRVK/Dariaus Janučio nuotr./Premjeras
LRVK/Dariaus Janučio nuotr./Premjeras

Ribojimai nebus taikomi prekių judėjimui. Tai reiškia, kad keltais į Lietuvą galės atvykti krovininis transportas, lėktuvais – gabenamos siuntos.

Tiesa, premjeras S.Skvernelis nurodė, kad repatriacinių skrydžių dar gali būti ir po šeštadienio, bet jie „bus kaip išimtis“.

„Proaktyvios pozicijos, ką darėme iki šiol ieškodami ir suteikdami galimybes grįžti, tikrai netaikysime. Dėl paminėtų išimčių – taip, jei mes matysime, kad jei yra reikalinga, susikaupusi kritinė masė, kritinis būtinumas, tokį sprendimą numatyta padaryti“, – po Vyriausybės posėdžio sakė jis.

Visiškai uždraudžiant keliones lėktuvais ir keltais, pasak premjero, siekta išvengti tolesnio koronaviruso plitimo iš kitų valstybių, kurios „šiandien yra tikrų tikriausi viruso židiniai“.

Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Kaune nusileido lėktuvas iš Bankoko
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Kaune nusileido lėktuvas iš Bankoko

Užsienyje įstrigusiems piliečiams, anot jo, jau buvo duota pakankamai laiko ir galimybių grįžti namo.

Trečiadienį per Vyriausybės posėdį taip pat nutarta:

 • leisti į Lietuvą atvykti užsieniečiams, kurie gavo atitinkamos valdymo srities ministro leidimą ir Vyriausybės pritarimą;
 • asmenims ir (ar) jų lengviesiems automobiliams į Lietuvą leisti atvykti per valstybės perėjimo punktą Kalvarija–Budziskas, Saločiai–Grenstalė;
 • diplomatiniam transportui leisti vykti per visus automobilių kelių valstybės sienos perėjimo punktus;
 • ekipažų ir įgulų nariams, kurie dirba tarptautinius komercinius vežimus vykdančiose Lietuvos įmonėse, ar vykdo tarptautinius komercinius vežimus visų rūšių transporto priemonėmis, įvesti prievolę izoliuotis nuo atvykimo į Lietuvą iki išvykimo iš jos teritorijos, bet ne ilgiau nei 14 dienų;
 • įpareigoti Nacionalinį visuomenės sveikatos centrą valstybės sienos perėjimo punktuose organizuoti visų asmenų grįžusių ar atvykusių iš užsienio patikrą dėl COVID-19 simptomų;
 • drausti medicinos apsaugos priemonių eksportą iš šalies – asmenines apsaugos priemones, tokias kaip akiniai, burnos ir nosies apsaugos priemonės, apsauginiai drabužiai ir panašiai, į trečiąsias šalis leisti eksportuoti tik valstybės lygio ekstremaliosios situacijos operacijų vadovo sprendimu, kitų prekių judėjimas neribojamas;
 • valstybės ir savivaldybės biudžetinėmis įstaigoms, sveikatos priežiūros įstaigoms, nepriklausomai nuo jų pavaldumo ir teisinės formos, darbuotojams leisti skelbti prastovas tik išnaudojus visus įmanomas darbo organizavimo formas bei būdus, jeigu Lietuvai paskelbus ekstremalią padėtį arba karantiną darbdavys negali duoti darbuotojui darbo sutartyje sulygto darbo ir nėra galimybės sulygto darbo dirbti nuotoliniu būdu arba tobulinti kvalifikacijos nuotoliniu būdu, arba darbuotojas nesutinka dirbti kito pasiūlyto darbo;
 • leisti drausti apgyvendinimo paslaugas, patalpų ir butų nuomą bei kitokį jų suteikimą trumpalaikiam asmenų apgyvendinimui kiekvienoje savivaldybėje atskiru savivaldybės administracijos sprendimu;
 • drausti viešųjų prekybos vietų, išskyrus maisto, veiklą;
 • drausti plaukiojimus mažaisiais, pramoniniais, sportiniais, asmeniniais, tradiciniais laivais ir kitais plūduriuojančiais įrenginiais ar priemonėmis didesnėmis nei dviejų asmenų grupėmis, išskyrus artimuosius, giminaičius, įtėvius, įvaikius, globėjus ir rūpintojus;
 • esant poreikiui, leisti sveikatos priežiūros specialistus ir kartu su jais dirbančius darbuotojus, medicinos personalą aptarnaujantį personalą laikinai perkelti į kitą sveikatos priežiūros įstaigą, arba laikinai keisti jų darbo funkcijas, užtikrinant tinkamą sveikatos priežiūros paslaugų organizavimą.

Jeigu gyventojai nesilaikys nustatyto karantino režimo ir būriuosis, atsiras papildomų ribojimų lankytis parkuose, prekybos vietose, kitur, posėdžio metu teigė vidaus reikalų ministrė Rita Tamašunienė.

Policijos pareigūnai stebės situaciją.

„Šią savaitę paliekam galiojančias nuostatas ir policijos pareigūnai stebės situaciją, nes mažėja pranešimų apie saviizoliacijos nesilaikymą. Viešose erdvėse žmonės stengiasi laikytis socialinio atstumo, bet analizuosim situaciją. Jeigu karantino sąlygų gyventojai visgi nesilaikys ir matysime, kad būriuosis, reikės papildyti griežtinėmis karantino sąlygomis šį nutarimo projektą“, – įspėjo ministrė.

VIDEO: Vyriausybės posėdis ir pasitarimas 2020-04-01

Lietuvoje kovo 16 dieną paskelbus karantiną buvo uždrausti žmonių susibūrimai, uždarytos kavinės, daugelis parduotuvių, neveikia ugdymo įstaigos, rekomenduojama dirbti nuotoliniu būdu.

Buvo apribotas išvykimas iš šalies ir atvykimas į ją – valstybės sienos uždarytos visiems, išskyrus grįžtančius Lietuvos piliečius ir išvykstančius užsieniečius. Užsieniečiams iki karantino pabaigos leidžiama kirsti Lietuvą tranzitu.

Į šalį grįžę asmenys privalo izoliuotis 14 dienų.

Užsienio reikalų ministerijos duomenimis, į Lietuvą nuo karantino pradžios savarankiškai ir specialiais skrydžiais bei keltų reisais grįžo apie 5 tūkst. piliečių.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos

06:47
17:02

Metas rinktis

Atradimai virtuvėje

Skanumėlis

Video

00:20
01:04
01:42

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min