Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2022 05 25, 07:10

Vyriausybė spręs dėl vyriausiosios archyvarės K.Ramonienės atleidimo šalių sutarimu

Ministrų kabinetas trečiadienį spręs dėl vyriausiosios archyvarės Kristinos Ramonienės atleidimo iš pareigų šalių sutarimu.
Kaune eksponuojamas Nepriklausomybės aktas
Kristina Ramonienė / Erikas Ovčarenko/BNS

Pritarus šiam sprendimui, K.Ramonienė Lietuvos vyriausiojo archyvaro tarnybos vadovo pareigas nustos ėjusi nuo birželio 4 dienos.

Ji anksčiau BNS sakė šias pareigas paliekanti savo iniciatyva.

„Tai – asmeninis apsisprendimas. Bet kokiame darbe, į kurį ateini, atiduodi savęs, kiek gali, padarai darbus, kuriuos esi suplanavęs ir judi toliau“, – kalbėjo K.Ramonienė.

Be kita ko, tame pačiame posėdyje Ministrų kabinetas spręs dėl tarnybinės nuobaudos skyrimo K.Ramonienei dėl sau pasiskirtų priedų. Tačiau tiek ji, tiek Vyriausybė aiškina, jog su pasitraukimu iš pareigų tai nesusiję.

Valstybinė tarnybinės etikos komisija gegužės pradžioje konstatavo, kad vyriausioji archyvarė veikė interesų konflikto situacijoje, kai pasirašė tris įsakymus skirti sau priemokas už įstaigos vykdyto projekto priežiūros komitete eitas narės funkcijas.

K.Ramonienė ateities planų kol kas nekomentuoja, tačiau teigia, kad karjerą greičiausiai tęs privačiame sektoriuje.

Lietuvos vyriausiojo archyvaro tarnybos vadovo pareigas ji ėjo nuo 2019-ųjų spalio.

Nuo vasaros pradžios K.Ramonienę pareigose laikinai pakeis įstaigos Dokumentų ir archyvų valdymo ir naudojimo skyriaus vedėja Daiva Lukšaitė.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min