Dabar populiaru
Publikuota: 2021 sausio 6d. 14:45 , Atnaujinta: 2021 sausio 6d. 15:17

Svarstoma mintis, kad persirgusiems ir skiepytiems nuo koronaviruso būtų išduodamas imuniteto pasas

Premjerė Ingrida Šimonytė trečiadienį paskelbė, jog ekspertų taryboje diskutuojama apie tai, kad persirgusiems koronavirusu ar nuo jo skiepytiems asmenims būtų išduodamas specialus tai liudijantis dokumentas. Anot Vyriausybės vadovės, galutinio sprendimo dėl to dar nėra. I.Šimonytė kol kas nemato prasmės džiaugtis dėl koronaviruso situacijos, jos teigimu, ją vertinti derėtų po dviejų savaičių.

„Mes svarstėme klausimą nebūtinai dėl skiepų paso, bet dėl imuniteto paso ir galimybės jį sukurti. Nes čia ne tik skiepyti žmonės galėtų į tokią žymę pretenduoti, bet taip pat ir tie žmonės, kurie yra persirgę“, – trečiadienį po Vyriausybės posėdžio kalbėjo premjerė.

Pasak jos, pas žmones esantys antikūnai galėtų būti nustatomi specialiais antikūnų testais.

„Mes apie tai diskutuojame ekspertų taryboje, bet neturime kažkokio sprendimo dar kol kas“, – pabrėžė ji.

I.Šimonytės teigimu, tai supaprastintų karantino dalies netaikymą daliai visuomenės.

„Nes jau ir dabar sugriežtinus karantiną tų diskusijų iš žmonių, kurie, pavyzdžiui, yra persirgę, tikrai teko girdėti. Kodėl tie patys apribojimai turėtų būti taikomi kaip ir žmonėms, kurie rizikuoja užsikrėsti ar užkrėsti kitus. Tačiau dar neturėdami gero sprendimo neturėtume tuščiai postringauti apie tai šiandien, bet tikrai sprendimų ieškosime“, – kalbėjo premjerė.

Premjerės vertinimu, koronaviruso situaciją reikėtų vertinti po dviejų savaičių.

Luko Balandžio / 15min nuotr./Ingrida Šimonytė
Luko Balandžio / 15min nuotr./Ingrida Šimonytė

„Aš tikrai negaliu pasakyti, kuria kryptimi mes šiandien judame, ar mes jau esame praėję piką ir stabilizacijoje, ir judame žemyn, ar vis dėlto dar ne. Mums kritiškai svarbu išlaukti šią ir kitą savaitę ir tik kitos savaitės pabaigoje, po dviejų pilnų darbo savaičių, manau, kad mes jau galėsime kalbėti, kokia yra dinamika, o ne šios dienos statiškas vaizdas“, – trečiadienį kalbėjo ji.

I.Šimonytė pabrėžė, kad mažesni skaičiai po švenčių pasirodė dėl to, kad buvo mažiau testuojama.

„Aš labai atsargiai vertinu situaciją, nes tarsi ir turėjome keletą dienų, kai skaičiai atrodė gal ir visai palankūs, lyginant su kai kuriais ankstesniais skaičiais, bet šiandien skaičius vėl yra pakankamai ženklus ir tai savaime suprantama, kad susiję su testavimo apimčių pokyčiais, jos per šventinį laikotarpį buvo gerokai sumažėjusios“, – tvirtino I.Šimonytė.

Trečiadienį ji pabrėžė nematanti galimybių švelninti karantino režimo ir patikino, kad apie tai bus kalbama ne anksčiau kaip sausio 17 dieną.

Trečiadienį paklausta apie pasipiktinimą dėl skiepijimo plano, I.Šimonytė tikino, jog skiepijimo nuo COVID-19 prioritetų sąrašas gali būti koreguojamas.

Tačiau politikė pabrėžia, kad labai didelių pokyčių tikėtis nevertėtų, nes pozicija dėl pagrindinių prioritetų yra aiški.

Požiūriai su NVSC direktoriumi nesutapo

Trečiadienį paklausta apie padėtį Nacionaliniame visuomenės sveikatos centre I.Šimonytė pabrėžė, kad kritika yra nukreipta ne į sunkiai dirbančius centro darbuotojus, o į vadovybę.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Robertas Petraitis
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Robertas Petraitis

„Aš labai norėčiau, kad niekas nesuprastų to, nes kažkas bando taip konstruoti mano abejones ar pasisakymus, tarsi aš dvejočiau žmonėmis, kurie dirba sunkų darbą. Žmonėms, kurie dirba sunkų darbą, yra tikrai labai sunku dirbti tą darbą, bet yra dar sunkiau, kada institucijos vadovas turėtų užtikrinti, kad procesai žmonėms bent jau netrukdytų dirbti. Jau aš nesakysiu apie pagalbą“, – kalbėjo ji.

I.Šimonytės teigimu, NVSC vadovas Robertas Petraitis pats pasisiūlė su ja pasikalbėti, pasakojo, kaip jam atrodo situacija.

„Mūsų požiūriai, turbūt, didele dalimi nesutapo“, – pabrėžė premjerė.

Politikė pridūrė, kad NVSC pavaldus Sveikatos apsaugos ministerijai, tad šios prerogatyva yra priimti organizacinius sprendimus, kad tinkamai būtų atliekamos funkcijos.

Komentarai: 14

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

Praktiškai su „Norfa“

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min