Dabar populiaru
Publikuota: 2009 gegužės 31d. 22:59

XIV Pažaislio muzikos festivalis atidarytas!

Pažaislio architektūra.
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Pažaislio festivalio atidarymo koncertas.

Maždaug 5 tūkstančiai žmonių ir keli šimtai atlikėjų – tiek žmonių sekmadienio vakarą užtvindė Pažaislio vienuolyną, kuriame prasidėjo XIV tarptautinis Pažaislio muzikos festivalis.

„Tiek žmonių nesitikėjome. Juk krizė.. Tačiau, matyt, pats dangus norėjo, kad viskas būtų gerai – tokio oro, koks yra šiandien, seniai nebuvo. Tai greičiausiai ir lėmė, kad į atidarymo vakarą susirinko tiek žmonių. Tikrai yra nemažiau 5 tūkstančių. Žmonės atėjo su šeimomis – vaikais, tėvais ir seneliais – tai labai džiugina“, - džiaugėsi festivalio koordinatorius Justinas Krėpšta. Nuolatiniai festivalio žiūrovai nepamiršo pasirūpinti ir patogumui skirtomis priemonėmis – sulankstomomis kėdėmis, apklotais, net pagalvėlėmis. Kiti, kam neužteko organizatorių parūpintų kėdžių, prisėdo ant žolės. Atsirado ir tokių, kurie koncerto klausėsi už vienuolyno vartų sėdėdami ant savo dviračio.

„Kūrinį festivalio atidarymui parinkome specialiai – tokioje sakralioje vietoje nesinori groti bet ko. Leonardo Bernsteino „Mišios“ – kontraversiškas kūrinys, tačiau vis dėlto nenutolsta nuo religijos temos“, - pasakojo J.Krėpšta. Organizatorius neslėpė ir to, kad Pažaislio muzikos festivalio atidarymo vakaras nėra šio kūrinio lietuviškoji premjera. Juo šių metų kūrybinį sezoną užbaigė Lietuvos simfoninis orkestras, vadovaujamas Gintaro Rinkebičiaus.

„Šio kūrinio pastatymas brangus tiek finansine, tiek laiko prasme. „Mišiose“ dalyvauja Lietuvos valstybinis simfoninis choras, Kauno valstybinis choras, berniukų choras „Ąžuoliukai“, solistai Asmik Grigorian, Rafailas Karpis, Laimonas Pautienius, Egidijus Dauskurdis, Douglas Webster, Evelina Sašenko, Rosita Čivilytė, Jeronimas Milius, Donatas Montvydas ir kiti. Vien surepetuoti jį reikėjo daug laiko. Su maestro Gintaru Rinkevičiumi nutarėme, kad visi tik laimėsime, jei jį pamatys ir Vilniaus publika, atėjusi uždaryti Lietuvos simfoninio orkestro sezono, ir Pažaislio muzikos festivalio žiūrovai“, - sakė J.Krėpšta.

Koncertų mažiau, bet kokybė ta pati

Per tris mėnesius, kiek truks Pažaislio muzikos festivalis, melomanai galės apsilankyti 32 koncertuose, 8 iš jų nemokami. Palyginus su praėjusiais metais, koncertų – tiek mokamų, tiek ne – skaičius sumažėjo – praėjusių metų festivalyje publikai buvo pristatyta 40 muzikinių renginių. To priežastis paprasta – krizė, apkarpiusi festivalio biudžetą. Jis šiemet sudaro apie 1,2 mln. litų. 220 tūkst. litų skirta iš Kauno miesto savivaldybės biudžeto, 200 tūkst. litų atseikėjo Kultūros ministerija. Likusią sumą skyrė rėmėjai, dalį lėšų planuojama surinkti iš bilietų, parduotų į festivalio renginius. Detalią XIV Pažaislio muzikos festivalio programą galima rasti internetiniame puslapyje www.pazaislis.lt

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min